2020-10-20

Inauguracja roku akademickiego w WSD w Pelplinie

20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie uroczyście zainaugurowało nowy rok akademicki. Podczas Mszy św. w bazylice katedralnej biskup pelpliński Ryszard Kasyna powiedział, że „świętość zawarta jest w codzienności i codziennie możemy ją tworzyć”.

Czytaj więcej
2020-10-19

Różaniec do granic nieba - zapowiedź

„Wierzymy, że jeśli w tej trudnej sytuacji epidemii i kryzysu w Kościele, uderzymy w najbardziej mroczny punkt i powiemy „zgrzeszyliśmy”, to Pan Bóg ześle nam miłosierdzie i będzie wstawiał się za nami, wspierał nas” – powiedział Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest organizatorem akcji modlitewnej „Różaniec do granic Nieba”.

Czytaj więcej
2020-10-18

X-lecie chóru dziecięcego "Biedronki" Starogard Gdański

Kochani! Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na nasze dziesiąte urodziny! Pomimo wszelkich przeciwności chcemy podzielić się naszym szczęściem i napełnić Wasze serca radością i nadzieją Do zobaczenia już 25 października o 13:30 w Parafii p.w. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim!

Czytaj więcej
2020-10-17

Msza św. dziękczynna w Starogardzie Gd. za powołania osób konsekrowanych

17 października w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gd. biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za niedawne konsekracje dziewic w diecezji pelplińskiej.

Jedną z trzech dziewic konsekrowanych w 2020 roku w diecezji pelplińskiej jest mieszkająca na terenie parafii św. Wojciecha Sylwia Plata.

Czytaj więcej
2020-10-16

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już najnowszy numer dwutygodnika „Pielgrzym”, w którym przeczytać można m.in.:

Czytaj więcej
2020-10-15

Dzień Dziecka Utraconego

Na całym świecie 15 października Kościół obchodzi Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 19.30 podczas Mszy św., której przewodniczył ks. Proboszcz Janusz Lipski, zebrani modlili się o siłę i pokój w sercu dla rodziców zmarłych dzieci, za ich rodzeństwo i o życie wieczne dla dzieci, które zmarły w wieku kilku, kilkunastu czy więcej lat. Na początku Mszy św. odczytane zostały imiona dzieci.

Czytaj więcej
2020-10-14

Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy, Katecheci i Pracownicy Oświaty. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Państwu najserdeczniejsze podziękowania za trud i zaangażowanie wkładane codziennie w pracę z dziećmi i młodzieżą. Życzymy Wam cierpliwości, satysfakcji z pracy zawodowej oraz zaufania i szacunku podopiecznych.

Czytaj więcej
2020-10-13

Nabożeństwo Fatimskie

W naszym kościele 13 października, odbyło się nabożeństwo fatimskie połączone ze wspomnieniem ukochanego przez wszystkich św. Jana Pawła II. Modlitwie przewodniczył ks. Maciej. Swoim śpiewem towarzyszył zespół "Przyjaciele".

Czytaj więcej
2020-10-10

50-lecie koła głuchych w Starogardzie Gdańskim - towarzyszy im przez lata ks. Wojciech Gruba

Środowisko osób niesłyszących ze Starogardu 10 października obchodzi 50-lecie funkcjonowania terenowego koła Polskiego Związku Głuchych. Mszę św. o godz. 10 w kościele pw. św. Mateusza na Rynku odprawi z tej okazji bp diecezjalny Ryszard Kasyna.

Czytaj więcej
2020-10-08

Koncert zespołu SANCTUS - Zapraszamy

W niedzielę 11 października  o godz. 16.00 w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim wystąpi zespół "Sanctus" z Gdańska. Koncert ten włącza się w przeżywany tego dnia Dzień Papieski.

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej
2020-10-07

XX Pelplińskie Spotkania Duszpasterskie

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza na XX Pelplińskie Spotkania Duszpasterskie.

Czytaj więcej
2020-10-07

Dziś (7 października) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Kościół katolicki obchodzi 7 października święto Matki Bożej Różańcowej. Data jest związana z przypisaniem wstawiennictwu Bogurodzicy zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad Turkami pod Lepanto w 1571 r. Cały październik nazywany jest miesiącem różańcowym. Kościół w tym czasie szczególnie zaleca tę pełną prostoty i głębi modlitwę.

Czytaj więcej
2020-10-04

Poświęcenie różańców

Dzisiaj, 4 października o 11:15, odbyła się jak w każdą Niedzielę msza święta z udziałem dzieci. To dzisiejsze Eucharystyczne spotkanie miało jednak szczególny charakter.

Czytaj więcej
2020-10-04

List pasterski Episkopatu Polski zapowiadający XX Dzień Papieski

Pan Bóg stworzył świat z miłości i troszczy się o niego nieustannie jak gospodarz o swoją winnicę (por. Iz 5, 1-2), a mimo to tym światem wstrząsają rozmaite dramaty i kryzysy.

Czytaj więcej
2020-10-03

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już najnowszy numer dwutygodnika „Pielgrzym”, w którym przeczytać można m.in.:

Czytaj więcej
2020-10-02

81. rocznica śmierci ks. Szumana

Dzisiaj (2 października) mija 81. rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego Ks. Henryka Szumana. O godz. 18.30 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Henryka Szumana i Męczenników okresu II wojny światowej.

Czytaj więcej
2020-10-02

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci

Modlitwa „Pod Twoją obronę”, odmawiana po każdym Różańcu, jest najstarszą modlitwą do Matki Bożej. Już w pierwszych wiekach prześladowani chrześcijanie u Matki Pana Jezusa szukali ratunku.

Czytaj więcej
2020-09-29

Dziś święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Po Mszy św. wieczornej odbyły się modlitwy do św. Michała Archanioła. Modlitwy te odmawiamy w każdy 29 dzień miesiąca począwszy od maja 2016 r. kiedy to w Parafii św. Wojciecha zakończyła się peregrynacja Figury św. Michała Archanioła w diecezji pelplińskiej.

Czytaj więcej
2020-09-29

Spotkanie katechetów naszj parafii

Tradycyjnie, po rozpoczęciu roku szkolnego w szkołach, katecheci pracujący w naszej parafii spotkali się na plebanii, aby wspólnie z księdzem proboszczem omówić działania duszpasterskie na nadchodzący czas. Szczególnym tematem były zbliżające się nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku.
Wszystkim katechetom świeckim i duchownym naszej parafii życzymy, aby działania podejmowane na polu ewangelizacji dzieci i młodzieży przybliżały ich do Boga. 

Czytaj więcej
2020-09-27

Iskra Bożego Miłosierdzia

W związku z rocznicą beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, kierownika duchowego św. Siostry Faustyny, tradycyjnie, odbyła się Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast. W godzinie miłosierdzia o godz. 15:00, parafianie zebrali się przy pomniku św. Wojciecha. Modlitwie przewodniczył ks. proboszcz, a poszczególne dziesiątki Koronki poprowadziła młodzież naszej parafii.
Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy wszystkim obecnym, także tym którzy modlili się koronką w swoich domach.

Czytaj więcej
2020-09-27

81. rocznica Mordu w Lesie Szpęgawskim

W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystości związane z obchodami 81. Rocznicy zbrodni w Lesie Szpęgawskim. Z uwagi na trwającą epidemię obchody te mają charakter kameralny. O godz. 10:00 w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim sprawowana była Msza św. w intencji pomordowanych, której przewodniczył ks. Janusz Lipski.
O godz. 13:15 będzie miało miejsce złożenie kwiatów, krótka modlitwa i wystąpienie oraz ograniczona ilość uczestników.
Zapraszamy do indywidualnych wypraw  rodzinnych przez cały tydzień do Lasu Szpęgawskiego i złożenia kwiatów na grabach pomordowanych.

Czytaj więcej
2020-09-27

Maryjo, Królowo Różańca Świętego - módl się za nami!

Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele parafialnym od 01 października (czwartek) o godz. 17:00 dla dzieci i młodzieży; o 18:00 dla dorosłych. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież, dorosłych. Modlitwa różańcową będziemy podejmować przeróżne intencje Kościoła w Polsce, diecezji i parafii. Będziemy także poznawać cudowne obrazy Matki Najświętszej i związane z nimi miejsca w Polsce a pomoże nam w tym album który skompletujemy przez miesiąc modlitwy.

Maryjo, Królowo Różańca Świętego - módl się za nami!

Czytaj więcej
2020-09-26

Pomóżmy Olkowi!

Pomóżmy Olkowi! Zaproszenie na koncert charytatywny. Prosimy o udostępnienie informacji i tego zaproszenia.

Czytaj więcej
2020-09-23

Mądrość, rozum, umiejętność... - dary Ducha Świętego zstąpiły na młodzież naszej parafii

Dnia 23 września w naszej parafii odbyła się uroczystość bierzmowania.
Bierzmowanie jest kolejnym sakramentem, który prowadzi młodych ludzi ku dojrzałości chrześcijańskiej – podczas niego dopełniane i umacniane jest to, co zapoczątkowane zostało na chrzcie św.

Czytaj więcej
2020-09-21

Pelplin - Biskup Pelpliński celebrował Mszę Krzyżma

W poniedziałek, 21 września 2020 r. biskup pelpliński Ryszard Kasyna celebrował Mszę Świętą Krzyżma przeniesioną z Wielkiego Czwartku. We wspólnej koncelebrze uczestniczyli księża dziekani, rada kapłańska i przedstawiciele instytucji diecezjalnych. 

Czytaj więcej
2020-09-20

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już najnowszy numer dwutygodnika „Pielgrzym”, w którym przeczytać można m.in.:

Czytaj więcej
2020-09-18

Trzeci Dzień Triduum - wspomnienie św. Stanisława Kostki

18 września we wspomnienie św. Stanisława Kostki podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18:30 dzieci i młodzież modlili się przez wstawienictwo swego patrona. Była to okazja by podziękować za piękny czas Triduum.

Czytaj więcej
2020-09-18

Drugi Dzień Triduum ku czci św. Stanisława Kostki

17 września o godz. 17:30 w II dzień Triduum ku czci św. Stanisława Kostki w kościele zebrały się dzieci. Punktem kulminacyjnym spotkania była podróż ze św. Stanisławem. Dzieci poprzez różne zadania poznawały historię życia tego młodego człowieka i wzór do naśladowania. Nie zabrakło również modlitwy litanią do św. Patrona. Na zakończenie każde dziecko od św. Stanisława otrzymało i słodki upominek w postaci "Bożej Krówki". Całość zakończyła się Bożym błogosławieństwem.

Czytaj więcej
2020-09-16

Pierwszy dzień Triduum ku czci św. Stanisława Kostki

Od uwielbienia Boga w Najświętszym Sakramencie rozpoczęliśmy Triduum ku czci Świętego Stanisława Kostki. Dziękujemy za wspólną modlitwę z Zespołem Przyjaciele.

Czytaj więcej
2020-09-16

Komunikat w sprawie tegorocznych uroczystości w Lesie Szpęgawskim

Uprzejmie informujemy, że zaplanowane na 27 września uroczystości związane z obchodami 81. Rocznicy zbrodni w Lesie Szpęgawskim, z uwagi na trwającą epidemię będą miały charakter kameralny.

Czytaj więcej
2020-09-16

Dzień Chorych w Sanktuarium w Piasecznie

W środę, 16 września 2020 r., podczas oktawy Wielkiego Odpustu Narodzenia NMP w Piasecznie celebrowany był diecezjalny dzień chorego. Na uroczystośći do Piaseczna udali się również nasi parafianie wraz z ks. Maciejem.

Uroczystościom przewodniczył Biskup Diecezjalny ks. Ryszard Kasyna.

Czytaj więcej
2020-09-15

II nabór do Wyższego Seminarium Duchownego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza kandydatów, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Czytaj więcej
2020-09-14

"Budujmy więzi" - X Tydzień wychowania

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia,
Dzisiejsze czytania mszalne wyrażają prawdę o tym, że w osobisty rozwój każdego
człowieka wpisane są relacje z bliźnimi.

Czytaj więcej
2020-09-14

Nowenna przed Bierzmowaniem

Od poniedziałku, 14 września młodzież z klas I szkoły ponadpodstawowej rozpoczyna nowennę przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 18:30. Wszystkich parafian zachęcamy do modlitwy o dobre przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu.

Czytaj więcej
2020-09-13

Uroczysty dzień Komunii

Dzisiaj w naszej Parafii przeżywaliśmy uroczystość przyjęcia kolejnej grupy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Msza Święta z uroczystym przyjęciem dzieci miała miejsce o godz. 13.30.

Czytaj więcej
2020-09-13

Triduum św. Stanisława Kostki

W dniach od środy do piątku przeżywać będziemy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki. W środę o godz. 20:00 Adoracja i Uwielbienie NS z zespołem Przyjaciele. W czwartek na 17:30 zapraszamy dzieci na podróż ze św. Stanisławem i zespołem Biedronki. W Piątek o godz. 18:30 Mszą św. uczcimy św. Stanisława Kostkę.

Czytaj więcej
2020-09-13

I komunia św. w naszej parafii

W sobotę, 12 września podczas Mszy Św. o godzinie 11.00 miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy we Mszy Św. w pełny sposób uczestniczyło 49 dzieci z naszej Parafii.

Czytaj więcej
2020-09-12

Piesza pielgrzymka do Piaseczna

W sobotę 12 września 2020 roku wyruszyła po raz kolejny z naszego miasta piesza pielgrzymka do sanktuarium w Piasecznie. Po nabożeństwie pożegnania, które o godz. 6:00 odprawił ksiądz Piotr, grupa pątników wyruszyła na szlak pielgrzymkowy.

Czytaj więcej
2020-09-02

Nowy rok szkolny i katechetyczny

Dzisiaj podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 11.15 dzieci wraz z rodzicami modliły się o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego na nowy rok szkolny i katechetyczny. Podczas tej Mszy Świętej uczniom klas pierwszych zostały pobłogosławione plecaki oraz przybory szkolne.

Czytaj więcej
2020-09-06

Jest już nowy numer "Pielgrzyma"

Jest już najnowszy numer dwutygodnika „Pielgrzym”, w którym przeczytać można m.in.:

1. Artykuł zatytułowany „Wady i zalety nauczania on-line”. Obecnie w Polsce prawie jedenaście tysięcy dzieci uczy się w systemie edukacji domowej, a w związku z pandemią ich liczba cały czas rośnie.

Czytaj więcej
2020-09-05

W Pelplinie odbyło się diecezjalne spotkanie młodych

Od warsztatów medialnych, muzycznych i tanecznych w sobotę 5 września rozpoczęło się w Pelplinie spotkanie młodych pod hasłem:  „Modlitwa z Wami za Was 2”. Mszy św. w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Homilię wygłosił ks. biskup Arkadiusz Okroj.

Czytaj więcej
2020-09-05

Diecezjalna Konferencja Katechetów

5 września przybyli do Pelplina nauczyciele religii z diecezji pelplińskiej, także z naszej parafii. Diecezjalna Konferencja Katechetyczna zorganizowana przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej rozpoczęła się Mszą św. w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

Czytaj więcej
2020-08-31

Z serdecznym zaproszeniem

Przypominamy i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym przez nas projekcie

Czytaj więcej
2020-08-31

Rocznica Porozumień Sierpniowych

30 sierpnia ku pamięci wydarzeń z 1980 roku władze miasta, gminy i powiatu Starogardu Gdańskiego wspólnie z przedstawicielami licznych  instytucji i organizacji związkowych oraz kombatanckich złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II przy Kościele św. Wojciecha. Podczas Mszy Św koncelebrowanej w intencji ofiar reżimu komunistycznego i zmarłych członków NSZZ „Solidarność” modlili się za polskie rodziny i wszystkich Polaków. Mszy św. przewodniczył ks. Janusz Lipski - proboszcz Parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Czytaj więcej
2020-08-30

Zakończyły się warsztaty ewangelizacyjne "Wielki Połów 2020"

Warsztaty ewangelizacyjne "Wielki Połów 2020" to nie tylko szkolenia.To także czas wielu łask dla wszystkich, nie tylko uczestników warsztatów. Poniżej efekty pracy grupy medialnej.

Czytaj więcej
2020-08-29

Piesza Pielgrzymka do Piaseczna

Zbliżają się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie. Tradycyjnie udamy się do Piaseczna pieszą pielgrzymką. Pielgrzymka wyruszy z naszego kościoła, 12 września. Rozpocznie się ona nabożeństwem rozesłania o godz. 6.00. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym.

Czytaj więcej
2020-08-28

Plan Odpustu w Piasecznie 12-20.09.2020

Zbliżają się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie. Zapraszamy do zapoznania się z planem.

Czytaj więcej
2020-08-26

Wielki połów - daj się złowić

W najbliższą sobotę 29 sierpnia w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym Diecezji Pelplińskiej w Białogórze odbędzie się wydarzenie ewangelizacyjne „Wielki Połów”. Jest to doskonała okazja by połączyć czas osobistego wzrostu z wakacyjny wypadem na plażę.

Czytaj więcej
2020-08-26

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

Obchodzona dziś uroczystość NMP Częstochowskiej ściśle jest związana z sanktuarium maryjnym na Jasnej Górze, w którym od końca XIV wieku otaczany jest wielką czcią obraz Bożej Rodzicielki.

Czytaj więcej
2020-08-22

PROGRAM SPOTKAŃ MŁODZIEŻY PRZED PRZYJĘCIEM SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

PROGRAM SPOTKAŃ MŁODZIEŻY PRZED PRZYJĘCIEM SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

Czytaj więcej
2020-08-21

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już nowy numer dwutygodnika "Pielgrzym"

Przeczytacie w nim m.in. o:
- TEMAT NUMERU: „Siostra Janina wstaje z kanapy”. To rozmowa z siostrą Janiną, czyli Anną Kaczmarzyk – zakonnicą należąca do Zgromadzenia Służebniczek NMP Nieustającej Pomocy.

Czytaj więcej
2020-08-20

Diecezjalne Spotkanie Młodych - informacje

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza na kolejne spotkanie młodych „Modlitwa z Wami za Was 2”, które odbędzie się 5 września w Pelplinie, w godzinach 11.00 – 19.30 (pierwsze spotkanie miało miejsce w Pelplinie na zakończenie roku szkolonego 20 czerwca 2020 r.).

Czytaj więcej
2020-08-19

Pożegnanie ks. Krzysztofa Węsierskiego

Dzisiaj (19.08) miała miejsce ostatnia Msza św. sprawowana przez Ks. dra Krzysztofa Węsierskiego jeszcze jako wikariusza parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Czytaj więcej
2020-08-15

Uroczystości obchodów Święta Wojska Polskiego w Starogardzie Gd.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, Dowódca Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich rtm. Krzysztof Landowski oraz proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha ks. Janusz Lipski zapraszają wszystkich starogardzian na uroczystości poświęcone pamięci polskich żołnierzy.

Czytaj więcej
2020-08-14

Wspólne śpiewanie pieśni maryjnych i patriotycznych

W piątek, w wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP o godz. 19.15 odbyło się wspólne śpiewanie pieśni maryjnych i patriotycznych. Koncert poprowadził pan Krzysztof Gornowicz. Podczas koncertu wystąpił Kwartet Wokalny Amoroso.

Czytaj więcej
2020-08-13

Spotkanie popielgrzymkowe z Maryją z Fatimy

Wieczorem o 20:00 już w naszym kościele św. Wojciecha wraz z Parafianami Pielgrzymami „fizycznymi” i „duchowymi” spotkaliśmy się na nabożeństwie fatimskim, po którym miało miejsce spotkanie popielgrzymkowe.

Czytaj więcej
2020-08-13

Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie

Dzisiaj 13 dzień miesiąca sierpnia, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które poprowadzą pielgrzymi grupy KOCIEWIE. Serdecznie zapraszamy na godz. 20:00 do kościoła św. Wojciecha.

Czytaj więcej
2020-08-13

Jasna Góra. Zakończenie XXIX Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej

13 sierpnia rano na Jasną Górę dotarli pielgrzymi XXIX Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. W homilii do pielgrzymów biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj akcentował, iż pójście na pielgrzymkę oznacza uczestniczenie w tym, „co jest piękne i żywe w Kościele”.

Czytaj więcej
2020-08-09

Modlić się sercem - warsztaty

Wszystkich pragnących pogłębienia relacji z Bogiem zapraszamy na kolejny dzień skupienia wprowadzający w modlitwę ciszy. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22. sierpnia 2020 w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym „WIĘŹ” w Starogardzie Gdańskim, ul. Wodna 4.

Czytaj więcej
2020-08-05

Wakacyjne spotkanie wolontariuszy grupy ELEOS

Dzisiaj miało miejsce wakacyjne spotkanie wolontariuszy grupy ELEOS. Dziękujemy księdzu Proboszczowi za umożliwienie spotkania w ogrodzie przy plebanii. Spotkaliśmy się na wspólnym integracyjnym grillu.

Czytaj więcej
2020-08-04

4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianeya - Dzień Proboszcza

W dniu dzisiejszym módlmy się o świętość kapłanów, zwłaszcza tych, których w jakiś sposób Bóg postawił na naszej drodze do Niego. W szczególny sposób polecamy Bożej łasce naszego Księdza Proboszcza Janusza Lipskiego. Niech dobry Bóg błogosławi w codziennej posłudze kapłańskiej.

Czytaj więcej
2020-08-09

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już najnowszy numer dwutygodnika „Pielgrzym”, w którym przeczytać można m.in.

1.Rozmowę z ojcem Leonem Knabitem - najstarszym mnichem najstarszego działającego opactwa na terenie Polski. Wiecznie młody, pełen energii, miłości i pogody ducha ojciec Knabit, w artykule zatytułowanym „Jak odnaleźć szczęście?”mówi czym ono jest i gdzie warto go szukać.

Czytaj więcej
2020-07-31

Msza św. na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki

31 lipca o godz. 6:00 w kościele św. Wojciecha sprawowana była Msza św. rozpoczynająca pielgrzymowanie Grupy Kociewskiej na Jasną Górę. Mszy św. przewodniczył Ksiądz Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej Arkadiusz Okroj.

Czytaj więcej
2020-07-27

Sierpień - miesiąc abstynencji w duchu wdzięczności za 100-lecie Bitwy Warszawskiej

Tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to naszpatriotycznyobowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki zwadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę.

Czytaj więcej
2020-07-26

Transmisje online z trasy pielgrzymki

Wielkimi krokami zbliża się XXIX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak wszyscy wiemy w tym roku Piesza Pielgrzymka wyruszy w innej formie. Wychodząc na przeciw wszystkim pielgrzymom, szczególnie tym, którzy pozostaną w swoich domach podajemy informację dotyczącą transmisji online.

Czytaj więcej
2020-07-25

Błogosławieństwo kierowców i pojazdów w dniu św. Krzysztofa

Po Mszy św. o godz. 8:00, na placu przed kościołem Ks. Proboszcz pobłogosławił kierowców i ich licznie zaparkowane samochody. Nie zabrakło również młodych i starszych miłośników dwóch kółek i innych uczestników ruchu drogowego. Okazją ku temu był dzień św. Krzysztofa.

Czytaj więcej
2020-07-24

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

W najnowszym numerze "Pielgrzyma" warto przeczytać wywiad z o. OSPPE Waldemarem Pastusiakiem, kustoszem Jasnej Góry, o tym jak funkcjonuje jasnogórskie sanktuarium w czasie pandemii w tekście "Jasna Góra w czasie pandemii".

Czytaj więcej
2020-07-20

Organizacjia obchodów 81. rocznicy Mordu w Lesie Szpęgawskim

Wójt Magdalena Forc-Cherek w poniedziałek spotkała się z ks. Januszem Lipskim proboszczem Parafia św. Wojciech - Starogard Gd. Rozmowa dotyczyła organizacji obchodów 81. rocznicy Mordu w Lesie Szpęgawskim. Tradycyjnie odbędą się one pod koniec września.

Czytaj więcej
2020-07-16

Święto Matki Bożej Szkaplerznej

Corocznie w święto Matki Bożej Szkaplerznej, 16 lipca, wielu z nas może podjąć się noszenia szkaplerza. Jeśli ktoś już od lat praktykuję tę formę pobożności niech trwa w gorliwym nabożeństwie ku czci Matki Bożej.

Czytaj więcej
2020-07-13

Matka Boże - "Odmawiajcie różaniec..."

Nabożeństwo Fatimskie, nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników.

W naszej parafii nabożeństwo zostało odprawione 13 lipca o godz. 20:00, któremu przewodniczył ks. Tomasz.

Czytaj więcej
2020-07-12

Kazania pielgrzymkowe

W niedzielę, 12 lipca parafianie wspólnoty św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, mieli okazję pod czas kazań wysłuchać zaproszenia do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę – fizycznego lub duchowego. Dziękujemy całej wspólnocie parafialnej za okazane dobro za wspólną modlitwę i dar serca.

Czytaj więcej
2020-07-11

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już najnowszy numer "Pielgrzyma" dwutygodnika diecezjalnego.

Czytaj więcej
2020-07-10

Przypominamy trwa nabór do WSD

Niech do odwagi zachcą nas słowa papieża Franciszka: Radość Ewangelii, która otwiera nas na spotkanie z Bogiem i z braćmi, nie może czekać na nasze opieszałości i lenistwa; nie dotrze do nas, jeśli pozostaniemy w oknie, z wymówką, że wciąż czekamy na dogodny czas; nie wypełni się dla nas, jeśli nie podejmiemy dziś właśnie ryzyka wyboru. Powołanie jest dziś! (z Orędzia p. Franciszka na 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania).

Czytaj więcej
2020-07-10

XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie trwa nieprzerwanie od 1999 roku. Od wielu lat jest w grupie największych przedsięwzięć kulturalnych tego typu w Polsce i w Europie, skupiających artystów i słuchaczy z całego świata. To zarazem (od początku istnienia!) największe i najważniejsze wydarzenie tego profilu w Diecezji Pelplińskiej i na całym Kociewiu. W Festiwal zaangażowanych jest aż 11 Diecezji w Polsce, także kościoły na Ukrainie i Białorusi (m.in. Katedra Grodzieńska), łącznie ponad 70 punktów koncertowych w 6  województwach!

Czytaj więcej
2020-07-08

UWAGA!!! Spotkanie organizacyjne

Przedpielgrzymkowe spotkanie organizacyjne dla zapisanych pątników zmierzających w tym roku na Jasną Górę, odbędzie się w niedziele: 19 i 26 lipca o godz. 15:00 w salkach przy kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. (wybieramy tylko jedno spotkanie).

Czytaj więcej
2020-07-07

Rzecznik Episkopatu: rusza inicjatywa #WakacyjneMsze

Wszyscy mamy prawo do wakacji, ale nie można w tym czasie rezygnować z niedzielnych Mszy Świętych, które są nam potrzebne do dobrego funkcjonowania duchowego, podobnie jak wypoczynek. W mediach społecznościowych możemy publikować zdjęcia z kościołów i kaplic, które odwiedzamy, używając hasztagu #WakacyjneMsze

Czytaj więcej
2020-06-30

I piątek miesiąca z grupą Kociewie - ZAPROSZENIE

Zapraszamy pielgrzymów i wszystkich chętnych, w pierwszy piątek miesiąca na wspólną modlitwę do kościoła św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. Godz. 19.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi Godz. 20.00 – Msza święta z kazaniem tematycznym.

Czytaj więcej
2020-06-29

Dla kandydatów do bierzmowania - #bierzmorapsy

Bp Arkadiusz Okroj wziął udział w przygotowaniu i nagraniu videoclipu skierowanego do młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania. 

Czytaj więcej
2020-06-28

Uroczystość I Komunii Świętej

Dzisiaj w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość przyjęcia drugiej grupy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Msza Święta z uroczystym przyjęciem dzieci miała miejsce o godz. 13.30.

Czytaj więcej
2020-06-28

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już nowy numer naszego diecezjalnego czasopisma "Pielgrzym". Przeczytacie w nim m.in. o:

Czytaj więcej
2020-06-27

Pierwsza Komunia Święta dzieci

W sobotę 27 czerwca I grupa dzieci z naszej parafii przystąpiła pierwszy raz do stołu eucharystycznego Jezusa Chrystusa. Dzieci przygotowywały się intensywnie do tej chwili przez cały rok, szczególnie zaś w tygodniu poprzedzającym Uroczystość. Oczyściły swoje serca w sakramencie pokuty i pojednania. Mszy świętej przewodniczył i Komunii świętej udzielił dzieciom ks. Proboszcz Janusz Lipski.

Czytaj więcej
2020-06-28

Zmiany personalne w naszej parafii

Ks. dr Krzysztof WĘSIERSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim  i mianowany proboszczem parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Wałdowie

Czytaj więcej
2020-06-24

Kolejny rok szkolny za nami

Dzisiaj, dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Chór dziecięcy "Biedronki" mógł wspólnie pożegnać rok szkolny przy ognisku w ogrodzie przy naszej parafialnej plebanii. Ten rok wspólnego śpiewania pozwolił całej "biedronkowej" wspólnocie zbliżyć się do siebie, ale przede wszystkim - do Pana Boga. Wszyscy stali się bogatsi o nowe doświadczenia!

Czytaj więcej
2020-06-24

Dziękujemy WAM !!!

Dziękujemy druhom z OSP Starogard Gdański i naszej młodzieży za pomoc w rozładowaniu darów Pomocy Potrzebującym Caritas. Dziękujemy Panu Wojciechowi Poćwiardowskiemu za Transport a Panu Tobiaszowi Stawickiemu za użyczenie sprzętu.

Czytaj więcej
2020-06-22

Studia Podyplomowe uprawniające do nauczania religii

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak również do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej.

Czytaj więcej
2020-06-21

Uroczysty dzień Komunii - przygotowanie

W najbliższą sobotę o godz. 10.00 i w przyszłą niedzielę o godz. 13.30 odbędzie się w naszej wspólnocie przyjęcie dzieci do Uroczystej I Komunii Świętej.

Czytaj więcej
2020-06-21

Ksiądz Jubilat przewodniczył Mszy św.

W niedzielę 21 czerwca  parafia św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim wpisała się o uroczystość 50-lecia święceń kapłańskich W niedzielę 21 czerwca  parafia św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim wpisała się o uroczystość 50-lecia święceń kapłańskich ks. prałata Mariana Szczepińskiego. Ksiądz Prałat święcenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 1970 roku z rąk ówczesnego biskupa chełmińskiego Kazimierza Józefa Kowalskiego. Warto wspomnieć, że Ks. Jubilat przed 45-laty, był wikariuszem w parafi św. Wojciecha.
W uroczystej Mszy św. o  godz. 10:00, której przewdoniczył Ksiądz Prałat uczestniczyli licznie zebrani parafianie.
Na zakończenie bardzo wzruszające były wszelkie słowa wdzięczności i życzeń które w imieniu Wspólnoty Wojciechowej przekazały delegacje., który przed 45-laty, był wikariuszem w parafi św. Wojciecha.

Czytaj więcej
2020-06-21

"Modlitwa z Wami za Was" w pelplińskiej katedrze

Popołudnie i wieczór w bazylice katedralnej w Pelplinie 20 czerwca należały do młodych.

W zastępstwie tradycyjnej już "Przystani" na zakończenie roku szkolnego i na rozpoczęcie wakacji odbyło się modlitewne spotkanie pod hasłem „Modlitwa z Wami za Was”.

Czytaj więcej
2020-06-19

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa Kościół katolicki obchodzi w piątek po oktawie Bożego Ciała.

Czytaj więcej
2020-06-18

Dlaczego niektórzy święcą dziś wianki z ziół i kwiatów?

Tradycje to ważny element naszego regionu. Może z łezką w oku wspominacie babcię, która po Bożym Ciele wiła wianek z rozchodnika i macierzanki? A może każdego roku pleciecie go sami i drepczecie z nim na wieczorną mszę?

Czytaj więcej
2020-06-17

W sobotę w Pelplinie wyjątkowe spotkanie dla MŁODZIEŻY

Już 20 czerwca 2020 r. zapraszamy młodzież wraz z duszpasterzami do Bazyliki katedralnej w Pelplinie na spotkanie „Modlitwa z Wami za Was”, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za wszelkie łaski zawierzając się Jemu na czas wakacji.

Czytaj więcej
2020-06-15

Święto Pułkowe 2020

Dla uczczenia 105 rocznicy szarży pod Rokitną - 13.06.2020 r. w sobotę o godz. 12:00 nastąpiło złożenie symbolicznych wiązanek w miejscach pamięci oraz grobach szwoleżerów:

Czytaj więcej
2020-06-15

Ludzie pasji: zespół "Przyjaciele"

"Przyjaciele" zespół, który działa przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim opowiada o swoich początkach. Jeżeli jesteście ciekawi kim są i skąd się wzięli zapraszamy.

Czytaj więcej
2020-06-15

Nabożeństwo Fatimskie

„Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jest otwarte ku coraz nowym pokoleniom.
 Ku coraz nowym znakom czasu. Trzeba do niego wciąż powracać. Podejmować je wciąż na nowo.”

Czytaj więcej
2020-06-12

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już najnowszy numer "Pielgrzyma" dwutygodnika diecezjalnego. Przeczytacie w nim m.in. o:
- Najbardziej znany polski kierowca rajdowy. Trzykrotny mistrz Polski i mistrz Europy. Zdobywca trzeciego miejsca w Dakarze – najtrudniejszym rajdzie świata.

Czytaj więcej
2020-06-11

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwaną potocznie Bożym Ciałem), aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.

Czytaj więcej
2020-06-11

Sekundycja księży neoprezbiterów

W środę, 10 czerwca, o godz. 18:30 w naszym kościele odbyła się Msza sekundycyjna księży neoprezbiterów. Była to kontynuacja uroczystości, jakie przeżywają nowo wyświęceni księża (święcenia kapłańskie oraz prymicje).

Czytaj więcej
2020-06-10

Dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

Kuria Pelplińska uprzejmie informuje, że biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 12 czerwca br.

 

Czytaj więcej
2020-06-07

Msza św. w intencji maturzystów

W uroczystość Trójcy Przenajświętszej, o godz.19:00 w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim sprawowana był Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów, pomyślnego zdania egzaminów. Maturzyści modlili się o światło Ducha Świętego i dobry wybór drogi życiowej. Eucharystię swoim śpiewem ubogacił zespół "Przyjaciele" za co serdecznie dziękujemy. Maturzystom życzymy powodzenia!!!

Czytaj więcej
2020-06-06

Lednica 2020 - transmisja na żywo

Kochani! Udostępnijcie swoim znajomym i rodzinie transmisję na żywo z XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000! Bądźcie z nami na social mediach używając hasztagów #lednicawdomu #6czerwca i #lednica2000

Czytaj więcej
2020-06-06

Biskup A. Okroj wyświęcił 10. diakonów

W sobotę, 6 czerwca 2020 r., o godz. 15:00 w bazylice katedralnej w Pelplinie 10 alumnów WSD w Pelplinie otrzymało święcenia diakonatu, których udzielił bp Arkadiusz Okroj.

Czytaj więcej
2020-06-06

Mija 21 lat od wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Pelplinie

Dziś - 6 czewca mija dokładnie 21 lat od wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Pelplinie. To jedyna w historii pielgrzymka papieża na Ziemię Kociewską.

Czytaj więcej
2020-06-05

Jubileusz 65. lecia kapłaństwa Księdza Kanonika Stanisława Mrozika

Dzisiaj mija 65. rocznica święceń kapłańskich księdza kanonika Stanisława Mrozika. Czcigodny Jubilat przewodniczył Mszy św. o godz. 11:00 w kościele św. Wojciecha. Ksiądz Kanonik przyjął święcenia w OIlsztynie wraz z jedenastoma kolegami.

Czytaj więcej
2020-06-04

#Lednicawdomu zapraszamy na transmisję

Kochani, 6 czerwca 2020 pragniemy być razem. Jednak w tym roku – z uwagi na sytuację i w poczuciu odpowiedzialności – przenosimy Spotkanie z Pól Lednickich do… Waszych domów. Chcemy się połączyć z Wami przez Internet i wszystkie możliwe środki przekazu. Do tegorocznego hasła „Cały Twój” dodajemy #Lednicawdomu. Zaproście nas więc do siebie (macie wprawę!), a my zaprosimy Was na Pola Lednickie. Mamy ogromną nadzieję, że połączycie się z nami duchowo. 

Czytaj więcej
2020-06-04

"Modlitwa z Wami za Was"

20 czerwca 2020 r. Wydział Duszpasterski Kurii zaprasza młodzież wraz z duszpasterzami do Bazyliki katedralnej w Pelplinie na spotkanie „Modlitwa z Wami za Was”, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za wszelkie łaski zawierzając się Jemu na czas wakacji.

Czytaj więcej
2020-06-03

Ksiądz Stanisław Mrozik wspomina swoją pracę duszpasterską

W piątek, 5 czerwca nasz Ksiądz Kanonik Senior Stanisław Mrozik obchodzić będzie jubileusz 65-lecia kapłaństwa. Bardzo serdecznie zapraszamy na godz. 11.00 na Mszę Świętą sprawowaną przez Księdza Jubilata.

Czytaj więcej
2020-06-03

Boże Ciało wyłącznie wokół kościołów

Ze względu na epidemię biskup pelpliński Ryszard Kasyna zachęca do procesji w Boże Ciało wyłącznie wokół kościołów.

Biskup Diecezjalny napisał między innymi:

-  Nie organizuje się procesji Bożego Ciała ulicami parafii ani nie stawia czterech ołtarzy.

 - W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po każdej Mszy Świętej odbywa się procesja eucharystyczna wokół kościoła lub – w razie niemożliwości - wewnątrz świątyni.

Czytaj więcej
2020-06-02

WSD Pelplin- dzień otwarty online

UWAGA!!! Rewelacja! Będzie Boży RABAN!
Pierwszy raz w historii Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY - ONLINE!
Pamiętajmy również bardzo mocno w modlitwach o nowych i świętych powołaniach do naszego seminarium!

Czytaj więcej
2020-06-02

Serce Jezusa źródło życia i świętości

Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie (od poniedziałku do soboty) będziemy o godz. 18:00 odprawiali nabożeństwa czerwcowe. W niedzielę o godz. 17:30 w łączności z modlitwą różańcową. Zapraszamy.

Czytaj więcej
2020-06-02

Międzynarodowy Dzień Dziecka

Drogie Dzieci, życzymy Wam, aby Wasze dzieciństwo było wypełnione miłością, radością... życzymy Wam błogosławieństwa Bożego.

Czytaj więcej
2020-05-31

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Pięćdziesiąt dni po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa Kościół obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Czytaj więcej
2020-05-31

I piątek miesiąca - nie może Ciebie zabraknąć Zapraszamy !!!

Przed nami I piątek miesiąca, zapraszamy pielgrzymów grupy Kociewie i wszystkich chętnych na wspólną modlitwę – Adorację Najświętszego Sakramentu (w tym czasie możliwość spowiedzi) i Mszę świętą, w której chcemy łączyć się w uwielbieniu i zadośćuczynieniu dla Najświętszego Serca Jezusa. Nasza żywa obecność w tajemnicy Eucharystii jest bardzo miłą Sercu Jezusowemu.

Czytaj więcej
2020-05-30

W Pelplinie odbyło się Forum "U źródła łaski"

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego w bazylice katedralnej w Pelplinie odbyło się Diecezjalne Forum Duszpasterskie pod hasłem „U Źródła łaski”.

Czytaj więcej
2020-05-29

Biskup Pelpliński odwołuje dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach świętych

"Z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuję dyspensą ogólną od obowiązku uczestnictwa   w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r.", napisał biskup pelpliński Ryszard Kasyna w piśmie wydanym 29 maja br.

Czytaj więcej
2020-05-29

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już najnowszy numer "Pielgrzyma" dwutygodnika diecezjalnego. Przeczytacie w nim m.in. o:
- „Wierzyć więcej” – tak zatytułowana jest najnowsza płyta polskiej wokalistki, dyrygentki i kompozytorki Weroniki Korthals.
- Tegoroczne święcenia prezbiteratu, które przyjęło 9 diakonów, odbyły się 23 maja w bazylice katedralnej w Pelplinie.

Czytaj więcej
2020-05-28

Dzisiaj przypada rocznica śmierci Stefana Kardynała Wyszyńskiego

28 maja 1981 roku „odszedł do domu Ojca” Prymas Tysiąclecia Ks. Bp. Stefan Kardynał Wyszyński. Dzisiaj, w rocznicę śmierci, szczególnie pomódlmy się o jego beatyfikację a także Jego wstawiennictwo w naszych intencjach przed Panem Bogiem.

Czytaj więcej
2020-05-27

WSD w Pelplinie rozpoczęło nabór!

Radość Ewangelii, która otwiera nas na spotkanie z Bogiem i z braćmi, nie może czekać na nasze opieszałości i lenistwa; nie dotrze do nas, jeśli pozostaniemy w oknie, z wymówką, że wciąż czekamy na dogodny czas; nie wypełni się dla nas, jeśli nie podejmiemy dziś właśnie ryzyka wyboru. Powołanie jest dziś! (z Orędzia p. Franciszka na 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania).

Czytaj więcej
2020-05-26

Dzisiaj Dzień Matki

Dzisiaj, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych kochanych Mamach. Podziękujmy im za przekazane życie, za wychowanie, wykształcenie, za przekazanie wiary. Złóżmy naszym Mamom serdeczne życzenia. Za te Mamy, które odeszły pomódlmy się.

Czytaj więcej
2020-05-24

Już jest !!! Retransmisja Mszy św z godz. 10:00

Retransmisja Mszy św. z VII Niedzieli Wielkanocnej z dnia 24 maja 2020 roku z godz. 10:00. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Janusza Lipskiego. Tę Mszę św. (audio) będzie można odsłuchać o dowolnej godzinie przez cały dzisiejszy dzień.

Czytaj więcej
2020-05-24

Zespół "Przyjaciele" dla WAS

Kochani! Jutro jak zwykle zagramy na Mszy Świętej o godz. 12.30 w Parafii św. Wojciecha, jako, że nadal trwa maj- miesiąc Maryjny, zapraszamy do przypomnienia sobie naszej piosenki stworzonej podczas Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
Maryjo, śliczna Pani, błagamy módl się za nami!
https://www.youtube.com/watch?v=CsN7YyDJ3ow

Czytaj więcej
2020-05-24

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

40 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa w Kościele obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tym samym wyznajemy wiarę, że Jezus Chrystus po swojej męce, która przyniosła światu odkupienie, zasiada po prawicy Boga Ojca, jednocześnie wynosząc naturę człowieka do godności nieba.

Czytaj więcej
2020-05-23

Biskup Pelpliński wyświęcił 9 neoprezbiterów

W sobotę 23 maja biskup pelpliński Ryszard Kasyna wyświęcił dziewięciu nowych prezbiterów. W homilii zachęcał: „Mówcie świadectwem swego rozmodlonego życia, że się odrodzimy”.

Czytaj więcej
2020-05-21

Drodzy Pielgrzymi na Jasną Górę!!!

XXIX Piesza Pielgrzymka odbędzie się, ale nie tak, jak dotychczas! Ze względu na różne ograniczenia z wiadomego powodu, liczba pątników z danej diecezji wynosi tylko 50 osób (łącznie). Zatem skoro jest 5 grup, to w każdej grupie danego dnia może iść 10 osób.

Czytaj więcej
2020-05-20

"U źródła łaski" - Diecezjalne Forum Duszpasterskie

Dzień Pięćdziesiątnicy to dzień narodzin Kościoła. Wówczas wspólnota uczniów Chrystusa otwierała się na moc zstępującego Ducha Świętego. Również i my, żyjący dziś, tu i teraz pragniemy być otwarci na Jego działanie i charyzmaty.

Czytaj więcej
2020-05-19

Wieczornica pamięci Jana Pawła II

W poniedziałek, 18 maja w dzień 100. urodzin św. Jana Pawła II, odbyła się wieczornica poświęcona pamięci Świętego Jana Pawła.

Czytaj więcej
2020-05-19

Słowo Biskupa Pelplińskiego z okazji święceń kapłańskich

Przed nami uroczystość święceń, która jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla naszej diecezjalnej wspólnoty, radującej się z nowych kapłanów.  W tym roku, w sobotę 23 maja o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie

Czytaj więcej
2020-05-18

Msza św. dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II

18 maja w dzień 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim celebrowana była Msza św. dziękczynna za Pontyfikat św. Jana Pawła II. Mszy św. przewodniczył Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj - Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej. Podczas Eucharystii swoim śpiewem towarzyszył Kwartet Wokalny Amoroso.

Czytaj więcej
2020-05-17

Już jest !!! Retransmisja Mszy św z godz. 10:00

Retransmisja Mszy św. z VI Niedzieli Wielkanocnej z dnia 17 maja 2020 roku z godz. 10:00. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Janusza Lipskiego. Tę Mszę św. (audio) będzie można odsłuchać o dowolnej godzinie przez cały dzisiejszy dzień.

Czytaj więcej
2020-05-16

List KEP z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego.

Czytaj więcej
2020-05-16

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już najnowszy numer "Pielgrzyma" dwutygodnika diecezjalnego. Przeczytacie w nim m.in. o:

Czytaj więcej
2020-05-16

List Benedykta XVI na stulecie urodzin Papieża Jana Pawła II

Dnia 18 maja upłynie 100 lat od urodzin papieża Jana Pawła II w małym polskim mieście Wadowice. Polska, którą trzy sąsiednie mocarstwa – Prusy, Rosja i Austria – podzieliły między siebie i okupowały przez ponad sto lat, po pierwszej wojnie światowej odzyskała niepodległość.

Czytaj więcej
2020-05-15

Msza Święta z udzieleniem święceń prezbiteratu (LIVE)

W sobotę, 23 maja 2020 r., o godz. 11:00 podczas Mszy Świętej w bazylice katedralnej Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna udzieli święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom.

Czytaj więcej
2020-05-14

"Pomóż swojej Parafii"

Akcja Katolicka Diecezji Pelplińskiej zachęca wszystkich Członków, Sympatyków, Wiernych Diecezji Pelplińskiej i wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się do akcji „POMÓŻ SWOJEJ PARAFII”.

Czytaj więcej
2020-05-13

Rocznica rozpoczęcia Objawień Fatimskich

Dzisiaj w środę, 13 maja, przypada kolejna rocznica rozpoczęcia się Objawień Fatimskich. O godz. 20.00  odbyło się nabożeństwo fatimskie, któremu przewodniczył ks. proboszcz Janusz Lipski. Podczas modlitwy różańcowej swoim śpiewem towarzyszył kwartet AMOROSO. Nabożeństwo było również transmitowane na żywo.

Czytaj więcej
2020-05-13

Dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka czwartek 14 maja to dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

Czytaj więcej
2020-05-12

Nadesłane prace można obejrzeć tutaj

18 maja 2020 roku będziemy obchodzić setną Rocznicę urodzin Wielkiego Polaka Karola Wojtyły – świętego Papieża Jana Pawła II.
Pragniemy zaprosić wszystkich parafian i gości do świętowania 100 rocznicy urodzin poprzez rożnego rodzaju wydarzenia:

Czytaj więcej
2020-05-11

Nabożeństwo Fatimskie

W środę, 13 maja, przypada kolejna rocznica rozpoczęcia się Objawień Fatimskich. Zapraszamy do kościoła na godz. 20.00  na nabożeństwo fatimskie.

Czytaj więcej
2020-05-10

Już jest !!! Retransmisja Mszy św z godz. 10:00

Retransmisja Mszy św. z V Niedzieli Wielkanocnej z dnia 10 maja 2020 roku z godz. 10:00. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja. Tę Mszę św. (audio) będzie można odsłuchać o dowolnej godzinie przez cały dzisiejszy dzień.

Czytaj więcej
2020-05-10

100-lecie urodzin papieża Polaka w parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim

18 maja 2020 roku będziemy obchodzić setną Rocznicę urodzin Wielkiego Polaka Karola Wojtyły – świętego Papieża Jana Pawła II. Pragniemy przy tej okazji przypomnieć nie tylko postać Papieża, ale przypomnieć Jego nauczanie, umiłowanie Boga i drugiego Człowieka.
W związku z panującą epidemią wiele wydarzeń upamiętniających urodziny papieża Polaka w tym i w naszym mieście odwołano, część przeniesiono do internetu. Pragniemy zaprosić wszystkich parafian i gości do świętowania 100 rocznicy urodzin poprzez rożnego rodzaju wydarzenia:

Czytaj więcej
2020-05-09

Kard. Sarah: Msza nie może stać się spektaklem telewizyjnym

Msza nie może stać się spektaklem telewizyjnym – przestrzegł prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah na portalu internetowym włoskiego dziennika „Il Foglio”.

Czytaj więcej
2020-05-08

Rozmowa z Sylwią Plata (virgo consecrata)

W niedzielę 3 maja (Dobrego Pasterza) w pelplińskiej katedrze ślub czystości oraz obrzęd konsekracji dziewic przyjęła nasza parafianka Sylwia Plata.

Czytaj więcej
2020-05-05

XXIV Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca przy naszej parafii zaprasza na XXIV Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Online, które będziemy przeżywać pod hasłem ,,Kocham Kościół".

Czytaj więcej
2020-05-05

Wyśpiewajmy Bogu AMEN!

W minioną niedzielę rozpoczęliśmy w Kościele kwartalne dni modlitw o powołania. Niech Dobry Bóg będzie uwielbiony za to, że ciągle powołuje nowych szafarzy Sakramentów. Niech będzie uwielbione Jego Święte Imię w już powołanych. Wyśpiewajmy Bogu AMEN!

Czytaj więcej
2020-05-04

OSP Starogard Gdański w służbie Caritas

We wspomnienie św. Floriana - patrona wszystkich strażaków warto wspomnieć, że 1 kwietnia 2020 roku ochotnicy pomagali w rozładunku żywności przy parafii p.w. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. 5 ton żywności trafiło przed świętami Wielkanocnymi do osób i rodzin najbardziej potrzebujących z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Dziękujemy!!!

Czytaj więcej
2020-05-04

Wspomnienie św. Floriana

Z okazji Święta Św. Floriana - patrona wszystkich strażaków, składamy wszystkim druhnom oraz druhom Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnych serdeczne podziękowania za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu obowiązków. Życzymy Wam, rycerzom Świętego Floriana, bezpiecznych interwencji oraz zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także niezłomnej wiary w lepszą przyszłość, spełnienia planów i zamierzeń. Niech pomyślność towarzyszy Wam każdego dnia.

Czytaj więcej
2020-05-03

Uroczysty obrzęd konsekracji dziewic odbył się w katedrze

3 maja nasza parafianka Sylwia Plata w bazylice katedralnej w Pelplinie złożyła ślub czystości i została włączona do grona dziewic konsekrowanych. Niecodziennej liturgii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej Arkadiusz Okroj.

Czytaj więcej
2020-05-03

Już jest !!! Retransmisja Mszy św. z godz. 10:00

Retransmisja Mszy św. z IV Niedzieli Wielkanocnej - Niedzieli Dobrego Pasterza z dnia 3 maja 2020 roku z godz. 10:00. Tę Mszę św. (audio) będzie można odsłuchać o dowolnej godzinie przez cały dzisiejszy dzień

Czytaj więcej
2020-05-28

Niedziela Dobrego Pasterza. WSD w Pelplinie rozpoczyna nabór!

W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodzimy w Kościele już 55 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Modlimy się w tym dniu szczególnie do Dobrego Pasterza o dar powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. W tym dniu również rozpoczynamy nabór do naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Czytaj więcej
2020-05-02

Orędzie na 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

Papieskie Orędzie na 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Będzie on obchodzony w IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, w tym roku – 3 maja.

Czytaj więcej
2020-05-02

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już najnowszy numer "Pielgrzyma" dwutygodnika diecezjalnego. Przeczytacie w nim m.in. o:
? TEMAT NUMERU: MARYJNY MAJ,
? TEMAT DO ROZMOWY: SIŁA BRACI – wywiad z Pawłem i Łukaszem Golcami,
? ZDROWIE: MOŻE ŚMIECHEM W KORONAWIRUSA?

Czytaj więcej
2020-05-02

Grupa "Kociewie" - wpsólna modlitwa

Tradycyjnie w I piątek miesiąca, pielgrzymi grupy "Kociewie" ich rodziny oraz sympatycy pielgrzymowania zgromadzili się na wspólnej modlitwie.

Czytaj więcej
2020-05-02

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzisiaj przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przypomina nam on o szacunku dla symboli narodowych, za wierność którym nasi rodacy niejednokrotnie płacili najwyższą cenę.

Czytaj więcej
2020-05-01

Cykl "Uwolnieni!" - Odcinek V

Jak odnaleźć wewnętrzną harmonię w tych trudnych czasach? W najnowszym materiale od Centrum Psychologiczno - Pastoralne "Więź" opowiada o tym dietetyk, naturoterapeuta i masażysta, Karol Drywa.

Czytaj więcej
2020-05-01

Modlitwa za wstawiennictwem bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego o ustanie epidemii koronawirusa

Ks. Stefan Wincenty Frelichowski - błogosławiony; duchowny; harcerz; harcmistrz; więzień niemieckich obozów koncentracyjnych ; zamordowany w Dahau.

Czytaj więcej
2020-04-30

Akt zawierzenia Polski

W najbliższą niedzielę, 3 maja br. o godz. 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze odbędzie się uroczyste zawierzenie Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. Celebracja ta będzie transmitowana za pośrednictwem TVP 3 (pasmo ogólnopolskie) i TV Trwam.

Czytaj więcej
2020-04-29

2 maja uroczystość NMP Królowej Polski

3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja.

Czytaj więcej
2020-04-28

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego bezterminowo zawieszona

Zaplanowana na 7 czerwca beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego zostaje bezterminowo zawieszona - ogłosił właśnie metropolita Warszawy kard. Kazimierz Nycz. Nowy termin zostanie ustalony i podany z wyprzedzeniem po ustaniu pandemii koronawirusa. W związku z tym pielgrzymka na beatyfikację z naszej parafii zostaje odwołana.

Czytaj więcej
2020-04-28

Nowość w Collegium Marianum

W poniedziałek, 27 kwietnia 2020 r., gościem Radia Głos był ks. dr Wiesław Szuca, dyrektor Collegium Marianum w Pelplinie.

W rozmowie przypomniał walory pelplińskiego LO oraz zapowiedział wprowadzenie koedukacji. 

ks. dr Wiesław Szuca:

Czytaj więcej
2020-04-27

Dyspensa w najbliższy piątek

Informujemy, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 1 maja br.

Czytaj więcej
2020-04-27

List Ojca Świętego do wszystkich wiernych ? apel o podjęcie w maju modlitwy różańcowej

Zbliża się maj, miesiąc, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi. Do tradycji tego miesiąca należy odmawianie różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, „zmusiły” nas ograniczenia pandemii.

Czytaj więcej
2020-04-27

Pierwsze Piątki Miesiąca dla pielgrzymów i nie tylko

Zapraszamy na wspólną modlitwę – Adorację Najświętszego Sakramentu (w tym czasie możliwość spowiedzi) i Mszę świętą, w której chcemy łączyć się w uwielbieniu i zadośćuczynieniu dla Najświętszego Serca Jezusa.

Czytaj więcej
2020-04-26

Ksiądz Proboszcz na Niedzielę Słowa Bożego

Wraz z Niedzielą Słowa Bożego, od 12 lat organizowany jest w Polsce Tydzień Biblijny (26 kwietnia – 2 maja 2020 r.) i od czterech lat Narodowe Czytanie Pisma Świętego (26 kwietnia 2020 r.). Jest to odpowiedź Kościoła katolickiego na prośbę wiernych oraz apel nadzwyczajnego synodu biskupów z roku 2008, który obradował nt. „Słowo Boże w życiu i misji Kościoła”.

Czytaj więcej
2020-04-26

Już jest !!! Retransmisja Mszy św z godz. 10:00

Retransmisja Mszy św. z III Niedzieli Wielkanocnej z dnia 26 kwietnia 2020 roku z godz. 10:00. Tę Mszę św. (audio) będzie można odsłuchać o dowolnej godzinie przez cały dzisiejszy dzień.

Czytaj więcej
2020-04-26

"Przyjaciele" zapraszają

Kochani po dłuższej przerwie wracamy!!!
Zapraszamy wszystkich, którzy czują się w pełni sił, na Mszę świętą z naszym udziałem o godz. 12.30 w naszej Parafii św. Wojciecha.
Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie o ustanie epidemii

Czytaj więcej
2020-04-25

Ósma rocznica śmierci śp. biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi

Dzisiaj (25 kwietnia) przypada rocznica śmierci pierwszego biskupa naszej diecezji pelplińskiej ks. bpa Jana Bernarda Szlagi (+2012). Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.

Czytaj więcej
2020-04-25

Niedziela Biblijna - IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego

W najbliższą niedzielę 26 kwietnia 2020 roku obchodzona będzie Niedziela Biblijna i IV Narodowe czytanie Pisma Świętego pod hasłem:„Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”.
Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia według św. Mateusza.

Czytaj więcej
2020-04-24

Nasza parafianka złoży dozgonny ślub czystości według rytu Konsekracji Dziewic

Z ogromną radością informujemy, iż w dniu 3 maja br. wspólnota diecezjalna będzie przeżywać swoją uroczystość. Podczas Mszy Świętej o godzinie 16.00, w Bazylice Katedralnej w Pelplinie nasza parafianka Sylwia Anna Plata złoży dozgonny ślub czystości według rytu Konsekracji Dziewic.

Czytaj więcej
2020-04-24

Uczcili pamięć św. Wojciecha patrona Starogardu Gdańskiego

W tym roku minęły 1023 ata od męczeńskiej śmierci św. Wojciecha. Przy pomniku upamiętniającym biskupa męczennika w czwartek 23 kwietnia prezydent Janusz Stankowiak wraz z przewodniczącą Rady Miasta Anną Benert uczcili jego pamięć. Święty Wojciech w czerwcu 1998 r., podczas obchodów 800- lecia miasta, został ogłoszony patronem Starogardu Gdańskiego.

Czytaj więcej
2020-04-23

Dzisiaj uroczystość poświęcenia Kościoła św. Wojciecha

W naszym kościele przeżywamy dzisiaj uroczystość rocznicy jego poświęcenia 67 lat temu. Parafię pod wezwaniem św. Wojciecha założono w 1932 roku. Budowę kościoła rozpoczął w roku 1934 sługa Boży ks. Henryk Szuman. Budynek był gotowy w stanie surowym w roku 1939. W czasie II wojny światowej został sprofanowany i ograbiony.

Czytaj więcej
2020-04-23

"W posłudze był gorliwy i bezkompromisowy..."

W Starogardzie Gdańskim pod przewodnictwem ks. Marcina Wojtasiaka, odbyła się 23 kwietnia  uroczysta Msza Święta odpustowa ku czci św. Wojciecha – głównego patrona Polski, patrona miasta oraz parafii św. Wojciecha.

Czytaj więcej
2020-04-23

Uroczystość św. Wojciecha - patrona Polski i naszej parafii

Woj­ciech uro­dził się ok. roku 956 w Libi­cach, które wów­czas rywa­li­zo­wały z Pragą w budo­wie ponad­ple­mien­nego scen­tra­li­zo­wa­nego pań­stwa cze­skiego. Począt­kowo ojciec nie prze­zna­czał go do stanu duchow­nego. Jed­nak, gdy ciężko zacho­ro­wał w mło­do­ści, wie­rząc, że do zdro­wia przy­wró­ciło syna poło­że­nie na ołta­rzu w kościele – prze­ka­zał go na wycho­wa­nie kościelne.

Czytaj więcej
2020-04-22

Cykl "Uwolnieni!" - Odcinek IV

Jesteśmy po premierze 4 odcinków naszego nowego cyklu "Uwolnieni!" Staramy się, żeby odpowiadał na pytania, z jakimi mierzą się nasi klienci przychodząc na terapie czy szukając wsparcia duchowego. W kolejnym odcinku naszego cyklu siostra Weronika Dryl OSU wprowadza nas w temat zrozumienia własnej tożsamości i duchowości

Czytaj więcej
2020-04-21

Transmisje online w najbliższym czasie

Transmisje online z naszego kościoła:

Środa, 22 kwietnia
18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
18:30 Msza święta

Czwartek, 23 kwietnia
Odpust parafialny św. Wojciecha
17:45 uroczyste Nieszpory ku czci św. Wojciecha
18:30 suma odpustowa

Piątek, 24 kwietnia
Rocznica poświęcenia naszego kościoła
18:30 Msza święta

Sobota, 25 kwietnia
8:00 Msza święta

III Niedziela Wielkanocna
10:00 Msza święta

Czytaj więcej
2020-04-20

Przełożone Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie na rok 2023

Ojciec Święty zadecydował o zmianie daty Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Odbędą się one nie w 2022 r., ale w sierpniu 2023 r. Przełożone zostało także Światowe Spotkanie Rodzin - z czerwca 2021 r. na czerwiec 2022 r.

Czytaj więcej
2020-04-20

Tydzień Miłosierdzia - katechezy w Radiu Głos

Od poniedziałku 20 kwietnia, w ramach Tygodnia Miłosierdzia, katechezy w Radiu Głos o godz. 19.15 (poniedziałek, wtorek, środa i piątek) głosi dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej ks. kanonik dr Grzegorz Weis.

Czytaj więcej
2020-04-19

Święto patronalne Caritas Rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia

Dziękujemy Parafialnemu Caritas wszystkim wolontariuszom oraz działającym kołom przy szkołach za waszą bezinteresowną cegiełkę dobra, która buduje mosty od serca do serca.

Czytaj więcej
2020-04-19

"Biedronki" zapraszją do wspólnej modlitwy

Nie możemy wyjść modlić się i śpiewać podczas Mszy Świętej o godz. 11:15 w naszym kościele. Bardzo już tęsknimy za Wami kochani parafianie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy najlepiej jak potrafimy ;-) online.
Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego, pomódlmy się o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Zapraszamy Was serdecznie !!!

Czytaj więcej
2020-04-19

Już jest !!! Retransmisja Mszy św z godz. 10:00

Retransmisja Mszy św. z Niedzieli Miłosierdzia Bożego z dnia 19 kwietnia 2020 roku z godz. 10:00. Tę Mszę św. (audio) będzie można odsłuchać o dowolnej godzinie przez cały dzień począwszy od godz. 11:30.

Czytaj więcej
2020-04-18

Jutro Niedziela Bożego Miłosierdzia

Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

Czytaj więcej
2020-04-17

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Można już pobrać nowy numer "Pielgrzyma". Przeczytacie w nim m.in. o: CZY BÓG ZESŁAŁ NAM PLAGĘ KORONAWIRUSA?, TEMAT DO ROZMOWY: PRZYMUSOWY HOME OFFICE
– jak zorganizować pracę w domu, SPOŁECZEŃSTWO: PRAWDA CZY FAŁSZ? – PLAGA FAKE NEWSÓW.

Czytaj więcej
2020-04-16

Limit osób w miejscach kultu religijnego: 1 osoba na 15 mkw. powierzchni

W naszym kościele od poniedziałku 20 kwietnia zgodnie z wytycznymi, podczas Mszy św. będzie mogło jednocześnie przebywać 70 osób.

Czytaj więcej
2020-04-16

VII dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego

Dziś sprowadź Mi dusze, które szczególnie czczą i wysławiają miłosierdzie Moje, i zanurz je w miłosierdziu Moim. Te dusze najwięcej bolały nad Moją męką i najgłębiej wniknęły w ducha Mojego. One są żywym odbiciem Mojego litościwego Serca. Dusze te jaśnieć będą szczególną jasnością w życiu przyszłym. Żadna z nich nie dostanie się do ognia piekielnego. Każdej szczególnie bronić będę w godzinie jej śmierci.

Czytaj więcej
2020-04-16

93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI

16 kwietnia przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

Czytaj więcej
2020-04-15

Komunikat ks. proboszcza w sprawie Komunii Świetej

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych! Gdy władze państwowe odwołają lub rozluźnią obecne zakazy dotyczące zgromadzeń i liczby uczestników liturgii, bardzo proszę o kontakt ze mną bezpośrednio lub przez katechetów w celu ustalenia terminu I Komunii Świętej w naszej parafii, św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Czytaj więcej
2020-04-15

Materiały do katechezy sakramentalnej w nauczaniu zdalnym

Przygotowanie do pierwszej Komunii Świętej, Przygotowanie do bierzmowania, Katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, Katecheza online

Czytaj więcej
2020-04-15

Kuria Diecezjalna Pelplińska opublikowała wskazania dotyczące sakramentu bierzmowania i I Komunii św. w czasie epidemii

Ustalając datę bierzmowania oraz przyjęcia dzieci do I Komunii świętej należy wziąć pod uwagę dobro duchowe, ale również ochronę zdrowia dzieci i ich rodzin. W tym względzie należy przestrzegać zarówno prawa kościelnego jak i państwowego.

Czytaj więcej
2020-04-13

List Rektora KUL na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2020 roku

Osobom św. Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego jest poświęcony tradycyjny list Rektora KUL na uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
– To posłańcy paschalnej nadziei i orędownicy miłości do Ojczyzny – napisał ks. prof. Antoni Dębiński.

Czytaj więcej
2020-04-12

Już jest !!! Retransmisja Mszy św z godz. 10:00

Retransmisja Mszy św. z Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego z dnia 12 kwietnia 2020 roku z godz. 10:00. Tę Mszę św. (audio) będzie można odsłuchać o dowolnej godzinie przez cały dzień począwszy od godz. 11:30.

Czytaj więcej
2020-04-12

Życzenia duszpasterzy na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia związane z przeżywanymi Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Chrystus, który zwyciężył piekło, grzech, śmierć i szatana umocni wszystkich do przezwyciężania codziennych trudności. Szczególnie potrzebujemy tej Bożej mocy w obecnej naszej sytuacji. Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi wszystkim chorym, opiekującym się chorymi, służbom medycznym i sanitarnym, rządzącym naszą Ojczyzną.

Czytaj więcej
2020-04-12

Życzenia Biskupa Pelplińskiego na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

W tym trudnym czasie doświadczenia naszej słabości i ograniczoności, w smutnym - a czasami napawającym lękiem - czasie pandemicznej choroby, która niektórych naszych bliskich doprowadziła do śmierci, w uciążliwym doświadczeniu izolacji i kwarantanny, słyszymy dzisiaj głos przepełniony nadzieją: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! 

Czytaj więcej
2020-04-12

WIGILIA PASCHALNA - Jezus Chrystus zmartwychwstał !!!

Mimo, iż Wigilia Paschalna sprawowana jest w Wielką Sobotę, to jest częścią Niedzieli Zmartwychwstania. Jest najważniejszą uroczystością w całym roku liturgicznym.
Wierni naszej parafii zgromadzili się na Wigilii Paschalnej o godz. 21:00. Była ona inna niż zazwyczaj.

Czytaj więcej
2020-04-11

Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Choć pójście do kościoła ze święconką nie jest obowiązkowe, wielu Polakom trudno jednak wyobrazić sobie bez tego Wielkanoc. W tym roku trzeba będzie jednak dostosować się do zakazów powstałych w wyniku rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce – święcenie pokarmów w kościołach nie odbędzie się. Możemy jednak zrobić to w domu. Jak poświęcić jedzenie?

Czytaj więcej
2020-04-11

WIELKA SOBOTA - Liturgia godzin

Normy liturgiczne zalecają, by w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę wspólnotowo celebrować Liturgię Godzin. W Wielką Sobotę 11 kwietnia w kościele św. Wojciecha modlitwie tej przewodniczył ks. proboszcz Janusz Lipski.

Czytaj więcej
2020-04-10

W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego

Pragnę – powiedział Pan Jezus do Siostry Faustyny – abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie godzinie śmierci.

Czytaj więcej
2020-04-10

WIELKI PIĄTEK - Gorzkie Żale

Pięknym zwyczajem jest zaśpiewanie w trakcie czuwania przy Grobie Pańskim nabożeństwa Gorzkich żali. W naszej parafii odśpiewaliśmy je o godz. 21:00.

Czytaj więcej
2020-04-10

WIELKI PIĄTEK - Liturgia Męki Pańskiej

Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego – dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św. W kościołach odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej.

Czytaj więcej
2020-04-10

WIELKI PIĄTEK - Modlitwa brewiarzowa

W wielki piątek o godz. 7.00 kapłani oraz wierni zgromadzili się w kościele  na modlitwie brewiarzowej. Zebrani pomodlili się Godziną Czytań i Jutrznią. Liturgii przewodniczył ksiądz proboszcz .

Czytaj więcej
2020-04-09

WIELKI CZWARTEK - Msza Wieczerzy Pańskiej

Uroczyste Triduum Paschalne w parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim rozpoczęła Msza Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Janusza Lipskiego, który też wygłosił homilię. Tajemnicę tego wydarzenia wspaniale obrazują słowa pieśni „Uczta Pańska jest pamiątką tej wieczerzy przed wiekami, kiedy Jezus w noc ostatnią w ręce ludzkie był wydany”. Odprawiane tego dnia uroczystości kościelne symbolizują gromadzenie się uczniów Jezusa na Ostatniej Wieczerzy.

Czytaj więcej
2020-04-08

Dzisiaj o godz. 15:00 ruszyła nowa odsłona strony przystanpelplin.pl

Z inicjatywy ks. biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja powstał zespół osób, który będzie się zajmował promocją rozwoju osobistego i duchowego młodego pokolenia.

Czytaj więcej
2020-04-06

Katecheza online dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Katecheza online dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. TEMAT: Modlitwa w praktycePrzygotował: Wydział Katechetyczny i Duszpasterstwo Rodzin diecezji pelplińskiej.

Czytaj więcej
2020-04-06

Komunikat organozatorów Lednica 2000

Młodzież naszej parafii co roku uczestniczyła w spotkaniu młodych na Polach Lednickich. Wyjazdy organizowane przez wszystkie parafie zostają odwołane, ale nie ma powodu do łez , bo Pola Lednickie przeniosą się do naszych domów. Niech brzmi piękne #TotusTuus

Czytaj więcej
2020-04-05

Już jest !!! Retransmisja Mszy św z godz. 10:00

Retransmisja Mszy św. z dnia 5 kwietnia 2020 roku z godz. 10:00. Tę Mszę św. (audio) będzie można odsłuchać o dowolnej godzinie przez cały dzień począwszy od godz. 11:30.

Czytaj więcej
2020-04-05

Od Niedzieli Palmowej nowy cykl rekolekcji na Wielki Tydzień

Wydział duszpasterski diecezji pelplińskiej przygotował na Wielki Tydzień rozważania rekolekcyjne dla Dorosłych i Młodzieży.

Czytaj więcej
2020-04-05

Przesłanie do Polaków z ziemi ŚW. SZARBELA

"Na końcu Bóg zatriumfuje!" – mówi ojciec Charbel Beyrouthi, mnich Zakonu Libańskich Maronitów, w specjalnym przesłaniu skierowanym do Polaków z ziemi św. Szarbela.

Czytaj więcej
2020-04-04

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania parafii w Wielki Tygodniu

Święte Triduum Paschalne nie jest przygotowaniem do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego w Niedzielę Wielkanocną, lecz jest już świętowaniem jednego i niepodzielnego misterium Chrystusa: męki, śmierci i zmartwychwstania.

Czytaj więcej
2020-04-04

Katecheza online dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Katecheza online dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. TEMAT: Modlitwa - istota i znaczenie. Przygotował: Wydział Katechetyczny i Duszpasterstwo Rodzin diecezji pelplińskiej.

Czytaj więcej
2020-04-03

Transmisje online z kościoła św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim

W VI Niedzielę Wielkiego Postu - Niedzielę Palmową transmitowane na żywo za pomocą internetu, będą Msze św. o godz.

Czytaj więcej
2020-04-03

Wydanie pdf "Pielgrzyma"

"Pielgrzym" ukazał się w wersji elektronicznej.
W związku z obowiązującym ograniczeniem uczestnictwa wiernych podczas Mszy Świętych, zarząd Wydawnictwa Bernardinum informuje, że kolejny numer dwutygodnika diecezjalnego „Pielgrzym” (7/2020) nie zostanie dostarczony do parafii.

Czytaj więcej
2020-04-02

Praktyka pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca w okresie epidemii

W okresie epidemii dostęp do sakramentalnej spowiedzi i sakramentalnej Komunii jest dla wielu wiernych utrudniony, czasem wręcz niemożliwy. Z tego względu rodzą się wątpliwości co do zachowania ciągłości pobożnych praktyk dziewięciu pierwszych piątków miesiąca oraz pięciu pierwszych sobót miesiąca, które wielu wiernych podejmuje.

Czytaj więcej
2020-04-02

Formacyjny I piątek miesiąca - grupa KOCIEWIE

Zapraszamy na wspólną modlitwę – nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19:30 i po nabożeństwie na Mszę świętą, w której chcemy łączyć się w uwielbieniu i zadośćuczynieniu dla Najświętszego Serca Jezusa. W tym szczególnym czasie trwania stanu epidemii pragniemy ogarniać osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służby medyczne i sanitarne oraz pragniemy prosić o pokój serc i łaskę nawrócenia.

Czytaj więcej
2020-04-02

Drogi Krzyżowe online

Umiłowani Siostry i Bracia, zapraszamy Was do rozważenia Męki naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Spoglądając zza ołtarza na puste ławki myślimy o Was, naszych Parafianach. Oczyma wyobraźni widzimy Was zasiadających czy stojących w swoim ulubionym miejscu w kościele. Życzliwie przymykamy oko na tych, którym zwykle zdarza się chwilę spóźnić. A klęcząc w ciszy świątyni wsłuchujemy się w rozbrzmiewające wciąż echo naszej wspólnej modlitwy sprzed paru tygodni, gdy wszystko było jeszcze normalnie.

Czytaj więcej
2020-04-02

Zachęta do wspólnej modlitwy dzisiaj wieczorem

Abp Wojciech Polak poparł apel kard. Stanisława Dziwisza, byśmy 2 kwietnia – w godzinie odchodzenia Jana Pawła II do domu Ojca – dokonali aktu zawierzenia Bożemu miłosierdziu, błagając by ustała pandemia koronawirusa. A jako znak duchowej wspólnoty prosi o zapalenie świecy w oknie.

Czytaj więcej
2020-04-02

15. rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II

2 kwietnia 2020 roku przypada 15. rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za Jego 27. letni pontyfikat, za nauczanie, za troskę o Kościół, za ojcostwo duchowe, za patriotyzm, za przykład życia i rekolekcje umierania. Bogu niech będą dzięki za św. Jana Pawła II.

Czytaj więcej
2020-04-02

15 rocznica sakry biskupiej biskupa Ryszarda Kasyny

Dzisiaj (2.04.2020) w pierwszy czwartek miesiąca, gdy wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za dar Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa w naszej modlitwie pamiętajmy o 15 rocznica sakry biskupiej naszego biskupa Ryszarda Kasyny. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia zdrowia, wielu łask Bożych oraz wytrwałości w trudach codziennej posługi pasterskiej w naszej diecezji

Czytaj więcej
2020-04-01

Transmisje online z kościoła św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim

Po prawej stronie w górnym rogu naszej parafialnej stronie internetowej jest przycisk, po którego kliknięciu przechodzi się do okna transmisji online z naszego kościoła św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy.

Czytaj więcej
2020-04-01

Dodatkowe Msze św.

Informujemy, że w sobotę 4 kwietnia o godz. 17:00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., również dadatkowa Msza św. będzie w niedzielę 5 kwietnia o godz. 16:00. Przypominamy, że liczba uczestników liturgii nie może przekraczać 5-ciu osób.

Czytaj więcej
2020-04-01

Wirtualne Rekolekcje Diecezji Pelplińskiej ?Panie, do kogóż pójdziemy??

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje Wielkiego Tygodnia „Panie do kogóż pójdziemy?”. W wielkotygodniowych zamyśleniach poprowadzą nas członkowie Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej.

Czytaj więcej
2020-03-31

Oświadczenie Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski

Niepokój o życie i zdrowie, jakiego wspólnie doświadczamy, jest dla Kościoła przede wszystkim wezwaniem do głoszenia Dobrej Nowiny i do pomocy charytatywnej.

Czytaj więcej
2020-03-30

Cykl "Uwolnieni!" - Odcinek III

W trzecim odcinku naszego cyklu psycholog, psychoterapeuta i seksuolog Iwona Czaja podkreśla różnice, które dla wielu stanowić mogą nie lada zaskoczenie.

Czytaj więcej
2020-03-30

Spowiedź Święta wielkanocna

W związku z obecną sytuacją związaną z trwaniem stanu epidemii, prosimy o przystępowanie do Spowiedzi Świętej będącej już przygotowaniem się do przeżywania Świąt Paschalnych.

Czytaj więcej
2020-03-29

Już jest !!! Retransmisja Mszy św z godz. 10:00

Retransmisja Mszy św. z godz. 10:00 (29 marca 2020 roku). Tę Mszę św. (audio) będzie można odsłuchać o dowolnej godzinie przez cały dzień począwszy od godz. 11:30.

Czytaj więcej
2020-03-28

Letnia zmiana czasu

W nocy z 28 na 29 marca zmieniamy czas z zimowego na letni - pośpimy przez to o godzinę krócej. W niedzielę nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2:00 na 3:00.

Czytaj więcej
2020-03-28

Wskazania dotyczące dyscypliny sakramentów podczas epidemii

Na terenie diecezji obowiązują zalecenia szczegółowe, zawarte w następujących dokumentach:

Czytaj więcej
2020-03-27

Komunia Święta duchowa

Sobór Trydencki (1551) naucza: "Odnośnie do korzystania z tego świętego sakramentu ojcowie nasi słusznie i mądrze rozróżnili trzy sposoby jego przyjmowania.

Czytaj więcej
2020-03-26

Transmisje Mszy św. i nabożeństw 27 - 29 marca

Informujemy o najbliższych transmisjach live z kościoła św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 

Czytaj więcej
2020-03-25

Słowo Biskupa Pelplińskiego

W tegorocznym czasie Wielkiego Postu niektórzy z nas zostali dotknięci chorobą, inni są jej świadkami, a wszyscy doświadczamy ograniczeń z powodu wprowadzenia stanu epidemicznego.

Czytaj więcej
2020-03-24

Papież zaprasza do wspólnej Modlitwy Pańskiej! ?Zjednoczmy głosy, wznosząc je ku Niebu?.

Papież Franciszek wezwał chrześcijan wszystkich wyznań do wspólnej modlitwy w środę 25 marca w związku z pandemią koronawirusa.  Zwracając się za pośrednictwem mediów do wiernych papież powiedział:

Czytaj więcej
2020-03-24

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.

Czytaj więcej
2020-03-23

Sprawdź swoją wiedzę biblijną

Papież Franciszek przypomina nam, że nie możemy marnować czasu, a posiadamy go obecnie więcej, niż zazwyczaj. Zachęcamy Was kochani Parafianie do korzystania z literatury religijnej i pięknej, do pogłębienia wiedzy teologicznej, do czytania Pisma Świętego, do modlitwy. Jedną z propozycji niech będą też różne quizy, które można znaleźć w internecie np. BIBLIONERZY, które pomogą nam zgłębić wiedzę z Pisma Świętego.

Czytaj więcej
2020-03-22

Już jest!!! Retransmisja MSzy św. AUDIO

Już jest !!! Retransmisja Mszy św. z godz. 10:00. Tę Mszę św. (audio) można odsłuchać o dowolnej godzinie przez cały dzień począwszy od godz. 11:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!!!

Czytaj więcej
2020-03-22

Podejmij Duchową Adopcję dziecka poczętego. Specjalny formularz online

Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca. W tę uroczystość Msze Święte w naszym kościele sprawujemy o godz. 6.15, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30.

Czytaj więcej
2020-03-21

Transmisje Mszy św. w dniu 22 marca 2020 r.

Informujemy, że dnia 22 marca 2020 roku w IV Niedzielę Wielkiego Postu transmitowane na żywo za pomocą internetu, będą wszystkie Msze św.: 6:15, 7:30, 8:45, 10:00, 11:15, 12:30, 13:30, 18.00.

O godz. 11:30 zostanie umieszczona na naszej parafialnej stronie retransmisja Mszy św. z godz. 10:00. Tę Mszę św. (audio) będzie można odsłuchać o dowolnej godzinie przez cały dzień począwszy od godz. 11:30.

O godz. 17:00 transmitowane będzie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 

Czytaj więcej
2020-03-20

Stolica Apostolska udziela odpustu specjalnego wiernym dotkniętym pandemią koronawirusa

Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu specjalnego wiernym dotkniętym chorobą zakaźną spowodowaną koronawirusem, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim tym, którzy opiekują się osobami zakażonymi.

Czytaj więcej
2020-03-20

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Już niebawem w sprzedaży ukaże się najnowszy numer naszego dwutygodnika "Pielgrzym".

Przeczytacie w nim m.in. o:

  • TEMAT NUMERU: ŻYCIE JEST Z BOGA,
  • TEMAT DO ROZMOWY: POKOLENIE SMARTFONA

– rozmowa z pedagogiem i socjologiem, Michałem Kociankowskim, s. 23,

  • SPOŁECZEŃSTWO: KORONAWIRUS I ROZSĄDEK, s. 20.

Więcej informacji po linkiem:
http://pielgrzym.pelplin.pl/biezacy-numer

Czytaj więcej
2020-03-20

Transmisje Mszy Świętych i nabożeństw w mediach diecezjalnych

W związku z ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszy Świętej i nabożeństwach oraz organizowania rekolekcji, Biskup Pelpliński wraz z instytucjami diecezjalnymi proponują udział on-line w następujących celebracjach i wydarzeniach. 

Czytaj więcej
2020-03-19

Studia podyplomowe w zakresie teologii w Pelplinie

Wydział Teologiczny UMK w Toruniu serdecznie zaprasza na studia podyplomowe w zakresie teologii realizowane w Pelplinie. Studia są przeznaczone dla absolwentów wydziałów teologicznych. Kształcenie odbywa się w dwóch cyklach:

Czytaj więcej
2020-03-19

Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

Dzisiaj przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Józef pochodził z rodu króla Dawida. Na życie zarabiał stolarstwem i pracą jako cieśla. Nie był według ciała ojcem Chrystusa. Był nim jednak według prawa żydowskiego jako prawomocny małżonek Maryi.

Czytaj więcej
2020-03-18

20.30 - wspólna modlitwa różańcowa

Zgodnie z zachętą Ks. Biskupa codziennie o godz. 20.30  księża odmawiają w kościele modlitwę różańcową, ale bez udziału wiernych. Zachęcamy wiernych do łączności z tą modlitwą kapłanów poprzez odmawianie różańca w domach również o godzinie 20.30. Ta modlitwą pragniemy ogarniać osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służby medyczne i sanitarne oraz pragniemy prosić o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prośmy Miłosiernego Boga o zmiłowanie i oddalenie chorób, a Najświętszą Maryję Pannę Uzdrowienie Chorych o wsparcie.

Czytaj więcej
2020-03-18

Św. Korona i bł. Marta Wiecka - pośredniczki łask w czasie epidemii

W obecnych warunkach szerzenia się na całym świecie koronawirusa warto przypomnieć postać męczennicy z pierwszych wieków chrześcijaństwa – św. Korony, czczonej od dawna jako patronka przed epidemiami.

Czytaj więcej
2020-03-17

Podejrzani zatrzymani, policjanci dziękują za współpracę

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego prowadzą dochodzenie w sprawie przestępstwa, do jakiego doszło 11 marca  br. w jednym z miejscowych kościołów. Śledczy zdecydowali opublikować w internecie wizerunki osób podejrzanych o włamanie do skarbonek. Natychmiast wpłynęły do nas informacje, które pozwoliły ustalić tożsamość sprawców.  Okazali się nimi 19-letni mieszkaniec Olsztyna i 22-latek z powiatu starogardzkiego.

Czytaj więcej
2020-03-16

Poszukiwani złodzieje, którzy okradli kościół w Starogardzie Gd.

Starogardzcy policjanci prowadzą czynności w sprawie włamania do skarbonek w kościele.

Śledczy poszukują świadków, którzy pomogą ustalić tożsamość 2 mężczyzn, których wizerunki zarejestrowały kamery monitoringu. Osoby mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości sprawcy proszone są o kontakt z Policją. 

Czytaj więcej
2020-03-16

Biuro Parafialne nieczynne

W związku z panującą pandemią koronawirusa biuro parafialne będzie zamknięte do odwołania. Pilne sprawy prosimy załatwiać telefonicznie:
- 58 532 17 97 lub
- 602 626 384 lub
- przez internet pstarogardw@diecezja-pelplin.pl

O ponownym otwarciu będziemy informować. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej
2020-03-15

Włącz się w modlitwę różańcową

Biskup Ryszard Kasyna w swoim komunikacie poprosił kapłanów, aby każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Poprosił również wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

Czytaj więcej
2020-03-15

Retransmisja Mszy św. - godz. 10:00

Zapraszamy do wysłuchania retransmisji Mszy św. z kościoła św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. Mszy św. o godz. 10:00 (15 marca 2020 roku) przewodniczył i homilię wygłosił ks. Janusz Lipski - proboszcz.

Czytaj więcej
2020-03-15

Transmisja Mszy św. z naszego kościoła - live

Pragniemy poinformować naszych parafian, że wszystkie Msze św. niedzielne z naszego kościoła będą transmitowane na żywo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Prośmy Miłosiernego Boga o zmiłowanie i oddalenie chorób, a Najświętszą Maryję Pannę Uzdrowienie Chorych o wsparcie.
 

Czytaj więcej
2020-03-13

Uwaga! Komunikat Biskupa Pelplińskiego

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do decyzji organów państwowych ograniczających do pięćdziesięciu liczbę uczestników zgromadzeń,niniejszym postanawiam, aby w kościołach i kaplicach diecezji pelplińskiej podczas Mszy Świętych i nabożeństw nie przebywało więcej niż 50 osób.

Czytaj więcej
2020-03-13

Retransmisja Mszy św. z naszego kościoła

Informujemy, że na stronie internetowej naszej parafii w każdą niedzielę począwszy od dnia 15 marca do odwołania o godz. 11:30 będzie retransmitowana Msza św. z kościoła św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. (audio) Zapraszamy naszych parafian i gości do wspólnej modlitwy.

Czytaj więcej
2020-03-13

Cykl "Uwolnieni!" - Odcinek II

W drugim odcinku naszego cyklu ksiądz Krzysztof Naczk mówi o uważności, czyli o tym, jak ważne jest to, aby się zatrzymać i zwrócić uwagę na chwilę, w której aktualnie się znajdujemy.

Czytaj więcej
2020-03-12

Komunikat Biskupa Pelplińskiego w sytuacji zagrożenia koronawirusem

W trosce o bezpieczeństwo i dobro wiernych, niniejszym postanawiam, że wskazania zawarte w Zarządzeniu nr 1/2020 Rady Stałej KEP z dnia 12 marca br. (w załączeniu) obowiązują na terenie diecezji pelplińskiej.

Czytaj więcej
2020-03-12

Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Czytaj więcej
2020-03-12

Odwołany Koncert Wielkopostny

W trosce o bezpieczeństwo życia i zdrowia Szanownych Parafian i Artystów, związanego z wystąpieniem koronawirusa oraz podjętą decyzją Władz Państwowych o odwołaniu wszystkich imprez okolicznościowych w Polsce, informujemy iż Koncert wielkopostny "Koncert miniatur", odbędzie się w innym terminie.

Czytaj więcej
2020-03-11

"Dar juniora dla seniora"

Jałmużna Wielkopostna to ekumeniczna akcja charytatywna, której celem jest zwrócenie uwagi społecznej i konkretnych ludzi, szczególnie dzieci, na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzecz.

Czytaj więcej
2020-03-10

Koncert wielkopostny - ZAPROSZENIE

W przyszłą niedzielę 15 marca na godz. 16.00 zapraszamy do kościoła na koncert wielkopostny. Będzie to koncert na klarnet, altówkę i harfę.

Czytaj więcej
2020-03-09

548 rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie

Dnia 09 marca (poniedziałek) przypada 548 rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.

Diecezja pelplińska powstała na mocy bulli św. Jana Pawła II Totus Tuus Poloniae Populus z 25 marca 1992 r. Wcześniej jej tereny znajdowały się w obrębie utworzonej w 1243 r. diecezji chełmżyńskiej. Od 1821 r. jej stolicą był Pelplin.

Czytaj więcej
2020-03-08

Obrzęd poświęcenia książeczek dzieciom

W dniu 8 marca 2020 r. na Mszy Św. o godz. 11:15 uczestniczyły dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymały poświęcone książeczki – jako kolejny, trzeci znak na drodze przygotowawczej do uroczystości I Komunii Św. w naszej parafii.

Czytaj więcej
2020-03-08

Podziękowanie dla Pani Wandy Ciurko

W II Niedzielę Wielkiego Postu ks. Proboszcz spotkał się z Zelatorkami Róż Żywego Różańca. Spotkanie to miało na celu wyrażenie wdzięczności Głównej Zelatorce Żywego Różańca Pani Wandzie Ciurko i podziękowanie za wieloletnią pracę na rzecz Parafii.

Czytaj więcej
2020-03-08

Droga Krzyżowa dla młodzieży

Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Szczególnym miejscem tego trwania są nabożeństwa pasyjne podczas których rozważamy mękę Jezusa Chrystusa. W piątki Wielkiego Postu o godz. 19:30 młodzież naszej parafii gromadzi się na Drodze Krzyżowej.

Czytaj więcej
2020-03-06

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Już w najbliższą niedzielę w sprzedaży ukaże się najnowszy numer naszego dwutygodnika "Pielgrzym".

Czytaj więcej
2020-03-05

Pielgrzymka na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego

Parafia nasza organizuje wyjazd autokarowy na uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca w Warszawie. Prosimy aby osoby, które pragną udać się na tę uroczystość zapisywały się w biurze parafialnym w terminie do 15 marca.

Czytaj więcej
2020-03-05

Sługa Boży bp Konstantyn Dominik

W sobotę 07 marca przypada rocznica śmierci Sługi Bożego biskupa Konstantyna Dominika (+1942). Zachęcamy do poznania historii jego życia oraz do modlitwy w intencji pomyślnego zakończenia jego procesu beatyfikacyjnego.

Czytaj więcej
2020-03-04

Zakończyły się rekolekcje wielkopostne

W naszej parafii zakończyły się rekolekcje wielkopostne, dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo i za uważne słuchanie nauk rekolekcyjnych. Serdecznie dziękujemy Ojcu Rekolekcjoniście, ks. prałatowi Marianowi Szczepińskiemu

Czytaj więcej
2020-03-03

Przygotowania do Forum Diecezjalnego "U źródła łaski"

Intensyfikują się przygotowania do tego niezwykłego i olbrzymiego spotkania diecezjan, które stawia sobie za cel odnowienie wiary w Jezusa Chrystusa w diecezji pelplińskiej.

Czytaj więcej
2020-03-04

Kurs przedmałżeński

Dzisiaj (środa, 4 marca) rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Zapraszamy wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa na Msze o godz. 18, a po Mszy na pierwszą katechezę, którą poprowadzi ojciec rekolekcjonista. Na pierwszym spotkaniu będą prowadzone zapisy na kurs.

Czytaj więcej
2020-03-04

Formacyjny I piątek miesiąca - ZAPRASZAMY

Zapraszam na wspólną modlitwę - nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19:30 i po nabożeństwie na Mszę świętą, w której chcemy łączyć się w uwielbieniu i zadośćuczynieniu dla Najświętszego Serca Jezusa.

Czytaj więcej
2020-03-02

Rocznica sakry Biskupa Arkadiusza Okroja

Dzisiaj, 2 marca przypada pierwsza rocznica sakry biskupiej księdza biskupa Arkadiusza Okroja. Życzymy błogosławieństwa Bożego i otaczamy modlitwą. Szczęść Boże!

Czytaj więcej
2020-03-01

Rekolekcje wielkopostne AD 2020 - PROGRAM

Rozpoczęły się nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które głosi ks. prałat Marian Szczepiński. PROGRAM

Czytaj więcej
2020-03-01

Wręczenie wyróżnień Animus et SemperFidelis za rok 2019

29 lutego 2020 roku o godzinie 10.00 w kościele św. Wojciecha została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.

Czytaj więcej
2020-02-29

Nabożeństwo pokutne kapłanów diecezji pelplińskiej

W sobotnie przedpołudnie 29 lutego w bazylice katedralnej w Pelplinie zgromadzili się księża diecezji pelplińskiej na dorocznym nabożeństwie pokutnym. W tym roku główną jego intencją była modlitwa wynagradzająca za grzechy popełnione przez duchownych wobec dzieci.

Czytaj więcej
2020-02-29

Dzień otwarty w Collegium Marianum

Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II   w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dzień Otwarty.

Czytaj więcej
2020-02-29

Pismo Ministra Zdrowia do odczytania w niedzielę 1 marca

Pan Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia, w dniu 28 lutego, w godzinach wieczornych przekazał do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski pismo, jakie wystosował w sprawie zagrożenia nowym koronawirusem.

Czytaj więcej
2020-02-28

Nowy projekt Centrum Psychologiczno - Pastoralne "Więź"!

"Uwolnieni!" to cykl krótkich nagrań, które zamieszczać będziemy raz na 2 tygodnie na naszych Fan Page'ach oraz kanale na YouTubie.

Czytaj więcej
2020-02-28

Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania małoletnich

Odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka o podjęcie modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich w Kościele i apel Episkopatu Polski o wynagrodzeniu w I piątek Wielkiego Postu, który w tym roku przypada 28 lutego, odbędą się w parafiach nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Czytaj więcej
2020-02-26

Orędzie Ojca Świętego na Wielki Post 2020

Również w tym roku Pan daje nam czas sprzyjający przygotowaniu się do świętowania z odnowionym sercem wielkiej tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Jest ona  niezwykle ważna w życiu chrześcijańskim osobistym i wspólnotowym.

Czytaj więcej
2020-02-25

O ks. Szumanie w Programie "Dycht Kociewie"

25 lutego w cyklicznym programie regionalnym "Dycht Kociewie", przedstawiającym wydarzenia, historię, ludzi oraz gwarę kociewską można było zobaczyć reportaż o ks. Henryku Szumanie.

Czytaj więcej
2020-02-25

O Jezu w Hostii utajony...

W kaplicy adoracji członkowie Odnowy w Duchu Świętym uczestniczyli we wspólnotowej adoracji. Na początku wzywaliśmy Ducha Świętego, aby wypełnił nasze życie pokojem, radością i miłością.

Czytaj więcej
2020-02-24

Adoracja Najświętszego Sakramentu

We wtorek od godz. 17.30 wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

Czytaj więcej
2020-02-23

Parafialna zabawa karnawałowa

Pośród śpiewów i tańców upłynęła I Parafialna Zabawa Karnawałowa, jaka w sobotni wieczór, 22 lutego br. odbyła się w Centrum Wypoczynkowym Twardy Dół.

Czytaj więcej
2020-02-22

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już najnowszy nr dwutygodnika "Pielgrzym" a w nim przeczytać można artykuł ks. Krzysztofa Różańskiego pt. Szansa Wielkiego Postu.Kolejny raz przygotowujemy się do Wielkiego Postu.

Czytaj więcej
2020-02-22

Święto Katedry świętego Piotra, Apostoła

Dzisiejsze święto przypomina, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Kościół modli się, aby "pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona".

Czytaj więcej
2020-02-20

"Wyślij pączka do Afryki 2020"

Przyłącz się, a wspólnie zrobimy wiele dobrego!
Misjonarze kapucyni w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie zamienią Twoją darowiznę na pomoc potrzebującym

Czytaj więcej
2020-02-19

1% podatku dochodowego dla Caritas Diecezji Pelplińskiej

„Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku

Czytaj więcej
2020-02-17

Wojownicy Maryi zapraszają

W naszym mieście działa wspólnota dla mężczyzn „Wojownicy Maryi”. To grupa dla mężczyzn od 18 do 50 roku życia.

Czytaj więcej
2020-02-12

Spotkanie kapłanów dekanatu starogardzkiego

Dnia 12 lutego kapłani dekanatu starogardzkiego zgromadzili się na wspólnej modlitwie. Tym razem spotkanie odbyło się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim.

Czytaj więcej
2020-02-12

Bp Kasyna: Kościół pragnie pomóc przyszłym małżonkom

Kościół pragnie pomóc przyszłym małżonkom – podkreślił bp Ryszard Kasyna, przewodniczący Rady Prawnej KEP, podczas briefingu prasowego nt. Dekretu ogólnego Konferencji Episkopatu Polski o przeprowadzaniu rozmów kanoniczno-duszpasterskich z narzeczonymi przed zawarciem małżeństwa kanonicznego.

Czytaj więcej
2020-02-11

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię"

We wtorek 11 lutego 2020 r. we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przypada już po raz 28. Światowy Dzień Chorego.

Czytaj więcej
2020-02-11

Caritas organizuje kurs wychowawcy wypoczynku

Caritas Diecezji Pelplińskiej organizuje kurs wychowawcy wypoczynku. Zajęcia odbywać będą się w następujących dniach: 7, 14, 21 marca 2020 roku, w godzinach od 9.00 do 16.00, w Collegium Marianum w Pelplinie.

Czytaj więcej
2020-02-09

Zostały ostatnie wolne miejsca na zabawę karnawałową

Nie masz jeszcze planów na zkończenie karnawału? Serdecznie zapraszamy na Parafialną Zabawę Karnawałową, która odbędzie się 22 lutego 2020 roku w Centrum wypoczynkowym TWARDY DÓŁ

Czytaj więcej
2020-02-09

List Pasterski Biskupa Pelplińskiego

Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna kieruje List Pasterski do diecezjan, który będzie odczytany w kościołach i kaplicach diecezji 9 lutego.

Czytaj więcej
2020-02-07

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już najnowszy nr dwutygodnika "Pielgrzym" a w nim przeczytać można, w związku z przypadającym 11 lutego Światowym Dniem Chorego, wywiad zatytułowany "Zdrowie - przywilej nie dla każdego".

Czytaj więcej
2020-02-06

Światowy Dzień Chorych - orędzie Papieża

Orędzie Papieża Franciszka na XXVIII Światowy Dzień Chorego 2020 r. «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28)

Czytaj więcej
2020-02-05

Tradycja święcenia soli, chleba i wody od św. Agaty

W wielu kościołach 5 lutego we wspomnienie św. Agaty święci się sól, chleb i wodę. Za wstawiennictwem świętej mają one chronić nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności. Poświęcenie odbyło się również w naszej parafii.

Czytaj więcej
2020-02-04

Formacyjny I piątek miesiąca - ZAPRASZAMY

Zapraszam na wspólną modlitwę - Adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę świętą, w której chcemy łączyć się w uwielbieniu i zadośćuczynieniu dla Najświętszego Serca Jezusa.

Czytaj więcej
2020-02-03

Wspomnienie św. Błażeja

3 lutego Kościół Katolicki wspomina św. Błażeja. Był on biskupem Sebasty w Anatolii i w okrutny sposób został zamordowany za wiarę ok. 316 r. za panowania cesarza Licyniusza.

Czytaj więcej
2020-02-03

Wspóna modlitwa i kolędowanie w Bobowie

W święto Ofiarowania Pańskiego, nasz chór dziecięcy Biedronki miał ogromną przyjemność wspólnie modlić się i kolędować z parafianami Parafii św. Wojciecha w Bobowie.

Czytaj więcej
2020-02-03

Katechezy dla dorosłych i młodzieży

Pusan jest centrum międzynarodowego handlu, centrum dystrybucji i biznesu dla całej Azji, pełne kompleksów i centrów przemysłowych. Życie tutaj kręci się wokół pieniędzy i biznesu. W tym środowisku dorastałam i rozwijałam się.

Czytaj więcej
2020-02-01

Ofiarowanie Pańskie

2 lutego - czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w tradycji polskiej świętem Matki Bożej Gromnicznej.
Czytaj więcej
2020-02-01

Zaproszenie na dzień życia konsekrowanego

Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zaprasza kapłanów, osoby konsekrowane oraz wiernych diecezji pelplińskiej na uroczystą Mszę Świętą, sprawowaną pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja w sobotę, 1 lutego br.o godzinie 11.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie.

Czytaj więcej
2020-01-31

Koncert patriotycznych pieśni w wykonaniu: Julii Knasiak - sopran, Tomasza Radimonasa - tenor i Pawła Hapońskiego - akordeon.

W skarszewskim Zamku Joannitów miały miejsce obchody 100 - lecia powrotu Skarszew do Macierzy.

Czytaj więcej
2020-01-30

III Kameralny Koncert Kolęd za nami

Pięknie, magicznie, aromatycznie, blisko, w blasku, we wspólnocie, międzypokoleniowo, integracyjnie, nastrojowo, muzycznie, instrumentalnie, wokalnie,

Czytaj więcej
2020-01-29

100-lecie powrotu Starogardu do Państwa Polskiego

W środę, 29. stycznia na starogardzkim rynku miały miejsce główne uroczystości związane z obchodami 100-lecia powrotu Starogardu Gdańskiego do odrodzonej Polski. 

Czytaj więcej
2020-01-28

Pomoc żywnościowa w ramach programu FEAD.

Parafialny Zespół Caritas w Starogardzie Gdańskim informuje o terminach wydawania pomocy żywnościowej w ramach programu FEAD.

Czytaj więcej
2020-01-27

Zakończyły się wizyty duszpasterskie

Dnia 27 stycznia 2020 roku zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów, aby prosić Boga podczas modlitwy kolędowej o Jego błogosławieństwo na cały rok.

Czytaj więcej
2020-01-26

"Aniołki Najwyższego" - Niecodzienny koncert zespołu "Nieboskłonni"

W niedzielę, 26 stycznia parafianie i goście mieli okazję zobaczyć spektakl pt. „Aniołki Najwyższego” w wykonaniu zespołu „Nieboskłonni” z Parafii św. Maksymiliana w Tczewie.

Czytaj więcej
2020-01-25

Jenga, warcaby, szachy

Dwutygodniowy czas tegorocznych ferii zimowych to dla ministrantów posługa w czasie wizyt duszpasterskich "kolędy".

Czytaj więcej
2020-01-24

Spotkanie środowiska Starogardu Gdańskiego

24 stycznia odbyło się doroczne spotkanie środowiska Starogardu Gdańskiego z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem. Podczas uroczystości zaprezentował się kwartet wokalny Amoroso z naszej parafii.

Czytaj więcej
2020-01-24

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Już w najbliższą niedzielę w sprzedaży będzie nowy numer naszego diecezjalnego dwutygodnika "Pielgrzym" a wnim przeczytacie w nim m.in. o:

Czytaj więcej
2020-01-23

Muzeum Diecezjalne nieczynne z powodu remontu

Informujemy, że Muzeum Diecezjalne w Pelplinie jest nieczynne (do odwołania) z powodu prowadzonych remontów. 

Czytaj więcej
2020-01-21

Modlitwa na Dzień Babci i Dziadka

Panie Jezu, narodziłeś się z Dziewicy Maryi, córki świętych Anny i Joachima. Patrz z miłością na dziadków na całym świecie. Ochraniaj ich! Oni są bogactwem dla rodzin, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa.

Czytaj więcej
2020-01-21

Zespół "Przyjaciele" wystąpił w Jabłowie

W Jabłowie odbyło się 25. "Rodzinne Śpiewanie Kolęd". Jubileuszowe święto rodzin śpiewających kolędy i pastorałki rozpoczęła Msza św. w kościele św. Wawrzyńca pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja.

Czytaj więcej
2020-01-20

Za nami koncert kolęd

W niedzielę 19 stycznia w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, parafianie mili okazję wysłuchać pięknego koncertu wraz z wspólnym śpiewaniem.

Czytaj więcej
2020-01-19

Zapraszamy na zabawę karnawałową

Serdecznie zapraszamy na Parafialną Zabawę Karnawałową, która odbędzie się 22 lutego 2020 roku w Centrum wypoczynkowym TWARDY DÓŁ, 83-224 Borzechowo www.twardydol.pl.

Czytaj więcej
2020-01-18

Podziękowanie za pomoc w organizacji Orszaku Trzech Króli

Dnia 16 stycznia w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, odbyło się spotkanie podczas którego podziękowano za pomoc w organizacji Orszaku Trzech Króli.

Czytaj więcej
2020-01-17

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

„Życzliwymi bądźmy” – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020.

Czytaj więcej
2020-01-15

Wizyta duszpasterska w dekanacie starogardzkim

Staropolski zwyczaj kolędowania dekanalnego obowiązuje również w naszej diecezji. W tym roku kolęda dekanalna odbyła się w parafii NMP Matki Kościoła w Starogardzie Gdańskim na którą przybyli księża z całego dekanatu pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja.

Czytaj więcej
2020-01-15

"Aniołki Najwyższego" - spektakl w wykonaniu "Nieboskłonnych"

Bardzo serdecznie zapraszamy na spektakl "Aniołki Najwyższego" w wykonaniu "Nieboskłonnych" z Tczewa. Koncert odbędzie się w kościele św. Wojciecha, 26 stycznia o godz. 16:00. Wstęp wolny.

Czytaj więcej
2020-01-13

Nabożeństwo Fatimskie

W poniedziałek - 13 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku kalendarzowym Nabożeństwo Fatimskie.

Czytaj więcej
2020-01-12

Koncert kolęd - ZAPRASZAMY !!!

W przyszłą niedzielę 19 stycznia 2020 roku na godz. 16.00 zapraszamy do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd.

Czytaj więcej
2020-01-12

Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsze święto jest wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie, w czasie którego Bóg Ojciec objawił ludzkości, kim jest Jezus z Nazaretu.

Czytaj więcej
2020-01-12

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

W najnowszym nuemrze dwutygodnika "Pielgrzym" możemy przeczytać:
Czego pragnie kobieta? Czego pragnie mężczyzna? Choć pytania te brzmią banalnie, rzadko zastanawiamy się nad ich odpowiedzią.

Czytaj więcej
2020-01-11

Obchody 100. rocznicy powrotu Starogardu do Państwa Polskiego

W tym roku mija dokładnie 100 lat od momentu, kiedy Starogard powrócił do Państwa Polskiego. Wielka radość towarzyszyła ówczesnym wydarzeniom, w styczniu i lutym 1920 roku.

Czytaj więcej
2020-01-09

Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II

Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II, a 18 maja przypadnie 100. rocznica jego urodzin. Z tej okazji Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przygotował hymn w hołdzie papieżowi zatytułowany „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

Czytaj więcej
2020-01-09

Przypominamy i zapraszamy!!!

Siostry pasterki zapraszają dziewczęta na spotkanie z cyklu „Cała Piękna” – wyrazić miłość. Więcej informacji na plakacie.

Czytaj więcej
2020-01-07

Pozdrowienia od "Biedronek"

Dzisiaj mieliśmy przyjemność zaśpiewać w czasie oczekiwania na Orszak Trzech Króli na Starogardzkim rynk.

Czytaj więcej
2020-01-06

"Cuda, cuda ogłaszają". Orszak Trzech Króli 2020

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 roku wierni parafii dekanatu starogardzkiego wyruszyli na kolejny Orszak Trzech Króli.

Czytaj więcej
2020-01-06

Błogosławieństwo kredy i kadzidła

Mędrcy ze Wschodu, którzy za przewodem gwiazdy przybyli do Betlejem, złożyli Jezusowi w darze złoto, kadzidło i mirrę. Złoto oznaczało godność Jezusa jako Króla, kadzidło – Najwyższego Kapłana, mirra zaś – używana do uśmierzania bólu i do namaszczania ciał zmarłych – była zapowiedzią Pańskiego pogrzebu.

Czytaj więcej
2020-01-04

Adoracja i wspólna Eucharystia

Tradycyjnie w I piątek miesiąca pielgrzymi grupy "Kociewie" spotkali się na adorowaniu Jezusa Chrystusa i wspólnej Eucharystii. Podczas adoracji była okazja, by skorzystać z sakramentu miłosierdzia Bożego - spowiedzi.

Czytaj więcej
2020-01-01

Święta Boża Rodzicielka Maryja

Pierwszy dzień Nowego Roku to ósmy dzień od Narodzenia Jezusa. Według prawa żydowskiego każdy chłopiec miał być tego dnia obrzezany. W oktawę Bożego Narodzenia, dziękując Bogu za przyjście na świat Chrystusa, Kościół obchodzi uroczystość Maryi jako Matki Bożej

Czytaj więcej
2019-12-31

Życzenia noworoczne

Drodzy Parafianie i Goście!

Wkraczamy wspólnie w Nowy 2020 Rok. Z tej okazji przyjmijcie Najserdeczniejsze Życzenia: zdrowia, pokoju w sercu

Czytaj więcej
2019-12-31

Spotkajmy się na Orszaku Trzech Króli

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, organizujemy w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Zapraszamy Wszystkich do wzięcia w nim udziału. O godz. 13.00 przy sklepie Moto Jack - rusza królewski orszak czerwony. Tam dołączają się parafianie z Parafii NMP Matki Kościoła i Sumina. O godz. 13.00 z parkingu przy kościele Miłosierdzia Bożego - rusza królewski orszak niebieski. Tam dołączają się parafianie z Parafii św. Wojciecha, Dąbrówki, Chrystusa Króla i Miłosierdzia Bożego. O godz. 13.00  z parkingu przy głównej Poczcie - rusza królewski orszak zielony, zapraszamy do niego Parafię NSPJ, Kokoszkowy, św. Mateusza i św. Katarzyny. O godz. 13.30 nastąpi spotkanie Trzech Króli u Heroda – na Starogardzkim Rynku. Następnie przejście i pokłon Trzech Króli Dzieciątku - przy naszym kościele. Na zakończenie orszaku w naszym kościele będzie wspólne śpiewanie kolęd.

Czytaj więcej
2019-12-30

Kościół w Polsce 2019 - najważniejsze wydarzenia (kalendarium)

Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2019 r. w Kościele katolickim w Polsce.

Czytaj więcej
2019-12-29

Formacyjny I piątek miesiąca

Zapraszamy na wspólną modlitwę - Adorację Najświętszego Sakramentu (w tym czasie możliwość spowiedzi) i Mszę świętą, w której chcemy łączyć się w uwielbieniu i zadośćuczynieniu dla Najświętszego Serca Jezusa.

Czytaj więcej
2019-12-29

Orszak Trzech Króli - ZAPROSZENIE

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, organizujemy w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Zapraszamy Wszystkich do wzięcia w nim udziału.

Czytaj więcej
2019-12-27

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już najnowszy numer dwutygodnika "Pielgrzym", w który przeczytać można m.in artykuł zatytułowany "Jak polski orzeł odzyskał koronę".

Czytaj więcej
2019-12-26

List Rektora KUL z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Śmierć Szczepana, jak ujmowali to chrześcijanie pierwszych wieków, to równocześnie dies natalis – dzień jego prawdziwych narodzin do życia wiecznego, dzień narodzin życia w Bogu.

Czytaj więcej
2019-12-26

26 grudnia Kościół wspomina św. Szczepana

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – 26 grudnia Kościół katolicki wspomina św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika, o którym wspomina Nowy Testament.

Czytaj więcej
2019-12-25

Życzenia na Boże Narodzenie AD 2019

Łącząc się duchowo w dzień Bożego Narodzenia, niesiemy WSZYSTKIM PARAFIANOM i GOŚCIOM najlepsze życzenia:

Czytaj więcej
2019-12-25

Dyspensa na dzień 27 grudnia 2019 roku

Kuria Diecezjalna uprzejmie informuje, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna  udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 27 grudnia br.

Czytaj więcej
2019-12-24

Zakończył się czas rorat

W niedzielę, 1 grudnia rozpoczęliśmy wspólnie czas Adwentu, czas przygotowania do Świat Bożego Narodzenia. Pierwsze roraty odbyły się 2 grudnia o godz. 6:30.

Czytaj więcej
2019-12-23

Życzenia świąteczne Biskupa Pelplińskiego

Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna składa swoim diecezjanom życzenia na Boże Narodzenie.

ŻYCZENIA  BISKUPA  PELPLIŃSKIEGO

NA  BOŻE  NARODZENIE  2019

Czytaj więcej
2019-12-22

Pielgrzymki podzielili się opłatkiem

W adwentowy czas oczekiwania wpisało się spotkanie opłatkowe pielgrzymów Grupy Kociewie. Pątnicy zgromadzili się najpierw na wspólnej Mszy św. w kościele św. Wojciecha.

Czytaj więcej
2019-12-22

Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej - pobierz

Proponujemy następujące obrzędy wieczerzy wigilijnej, którym z reguły powinien przewodniczyć ojciec rodziny lub ze słusznych względów ktoś inny.

Czytaj więcej
2019-12-22

Caritas -spotkanie opłatkowe

W sobotę 21 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie opłatkowe grupy Parafialnego Zespołu Caritas. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w domu wolontariuszy Państwa Jastrzemskich.

Czytaj więcej
2019-12-21

Spotkanie opłatkowe "Przyjaciół"

W sobotni wieczór, odbyło się ostatnie tego dnia spotkanie opłatkowe. Zespół "Przyjaciele" wspólnie spędzał czas na rozmowie, dzieląc się opłatkiem i życzeniami.

Czytaj więcej
2019-12-21

Dzielili się radością z narodzenia Jezusa Chrystusa

Wspólnota ministrantów razem z księdzem opiekunem i ks. proboszczem spotkała się w sobotę 21 grudnia w salce katechetycznej, aby wspólnie dzielić radość z narodzenia Jezusa Chrystusa, by wspólnie przeżywać swoje spotkanie opłatkowe.

Czytaj więcej
2019-12-21

Spotkanie opłatkowe "Biedronek"

W sobotę, 21 grudnia przed południem chór dziecięcy "Biedronki" oraz rodzice dzieci miał swoje spotkanie opłatkowe. Na początku wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu

Czytaj więcej
2019-12-20

Adwentowa noc konfesjonałów

W wielu miastach w naszym kraju przed okresem świąteczn skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W naszej parafii wieczorna spowiedź odbyła się 20 grudnia.

Czytaj więcej
2019-12-18

Spotkanie Wigilijne Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W dniu 18 grudnia 2019 roku w Starogardzkim Centrum Kultury odbyło się spotkanie wigilijne Uniwersytetu Trzeciego Wieku S-Centrum.

Czytaj więcej
2019-12-18

Spotkanie opłatkowe wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym

W środę, 18 grudnia wspólnota Odnowy w Duchu Świętym spotkała się przy wspólnym stole. Po Eucharystii, w salece parafialnej odbyło się spotkanie opłatkowe.

Czytaj więcej
2019-12-17

Betlejemskie Światło Pokoju

18 grudnia podczas Mszy św roratniej do parafii św. Wojciecha uroczyście wprowadzono Betlejemskie Światło Pokoju.

Czytaj więcej
2019-12-15

Spotkanie opłatkowe kapłanów seniorów i neoprezbiterów

W poniedziałek, 16 grudnia 2019 r. w refektarzu WSD w Pelplinie, odbyło się spotkanie opłatkowe kapłanów seniorów i neoprezbiterów.

Czytaj więcej
2019-12-15

Podziękowania od Parafialnego Zespołu Caritas

Nasz Parafialny Zespół Caritas organizował zbiórkę żywności i innych darów dla najbardziej potrzebujących.

Czytaj więcej
2019-12-14

38. Rocznica Wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce

W piątek godzinie godz. 17:30 przy placu Muzeum Ziemi Kociewskiej, odbyły się uroczystości 38 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Czytaj więcej
2019-12-14

Wspólne wyjście do kina

W sobotnie przedpołudnie członkowie chóru „Biedronki” udali się do kina Cinema City w Starogardzie Gdańskim na świąteczny film. Była to piękna okazja do wspólnego spędzenia czasu, radości i zabawy.

Czytaj więcej
2019-12-13

"Biedronki" w "Modraczku"

Dzisiaj nasz chór dziecięcy "Biedronki" miał przyjemność wystąpić na jasełkach przygotowanych przez dzieci i ich wychowawczynie

Czytaj więcej
2019-12-12

Koncert Polpharmy w Pelplinie.

Bożonarodzeniowy koncert organizowany przez Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA. to tradycja sięgająca dziewiętnastu lat. We wnętrzach Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie

Czytaj więcej
2019-12-11

Zakończyły się parafialne rekolekcje adwentowe

Zakończyły się tegoroczne rekolekcje adwentowe. Ćwiczenia duchowe poprowadził Ojciec Kamil Strójwąs, który jest przełożonym małej, karmelickiej wspólnoty w Gorzędzieju.

Czytaj więcej
2020-01-09

Cała piękna - wyrazić miłość - ZAPROSZENIE

Siostry pasterki zapraszają dziewczęta na spotkanie z cyklu „Cała Piękna” – wyrazić miłość. Więcej informacji na plakacie.

Czytaj więcej
2019-12-09

Nowi ministranci w naszej Parafii

Na Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbyło się w naszej parafii przyjęcie nowych ministrantów. Ministranci zasilili szeregi liturgicznej służby ołtarza.

Czytaj więcej
2019-12-08

Poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej

W niedzielne popołudnie, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w naszym kościele poświęcone zostały medaliki dzieciom

Czytaj więcej
2019-12-07

Spotkanie opłatkowe - zaproszenie

Zapraszamy na spotkanie opłatkowe wszystkich pielgrzymów, które odbędzie się w niedzielę 22 grudnia 2019 r.

Czytaj więcej
2019-12-07

Tak, pomagam! - podaruj ludziom w potrzebie lepsze święta

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku, to jest w piątek i sobotę, Caritas Polska we współpracy z oddziałami diecezjalnymi organizuje w supermarketach

Czytaj więcej
2019-12-06

Wspomnienie św. Mikołaja

W piątek, 6 grudnia podczas Mszy św. roratniej naszą parafię odwiedził Biskup św. Mikołaj.

Czytaj więcej
2019-12-03

Formacyjny Pierwszy Piątek Miesiąca - ZAPROSZENIE

Zapraszamy na wspólną modlitwę - Adorację Najświętszego Sakramentu (w tym czasie możliwość spowiedzi) i Mszę świętą

Czytaj więcej
2019-12-02

Różne oblicza naszej Mamy

W niedzielę 1 grudnia rozpoczął się czas Adwentu, przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj odbyły się pierwsze Roraty.

Czytaj więcej
2019-12-01

Relikwie św. Charbela

Dzisiaj w I niedzielę adwentu gościmy w naszej parafii relikwie św. Charbela. Na Mszach św. wysłuchaliśmy świadectwa wielkiego czciciela św. Charbela – Libańczyka Marouna Mazzawi

Czytaj więcej
2019-11-29

Grupa "Kociewie" świętowała wspomnienie św. Andrzeja

Dzięki życzliwości Ks. Andrzeja Talińskiego pielgrzymi grupy Kociewie w sobotę 30 listopada gościli w Starej Kiszewie,

Czytaj więcej
2019-11-30

Roraty - Msza św. ku czci Matki Bożej

Rozpoczynamy czas adwentu. Zachęcamy do udziału w roratach, które będą odprawiane od o godzinie 6:30.

Czytaj więcej
2019-11-28

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

W najnowszym numerze dwutygodnika "Pielgrzym" przeczytać można mi.in. artykuł ks. Sławomira Kunki zatytułowany  "Jedyna, która mogła zostać Matką Chrystusa".

Czytaj więcej
2019-11-25

Patronalne święto Ministrantów

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ministranci naszej parafii obchodzili swoje święto patronalne.

Czytaj więcej
2019-11-24

Dzisiaj wołamy z nadzieją: Przyjdź królestwo Twoje!

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przypada w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, w tym roku 24 listopada.

Czytaj więcej
2019-11-23

Starogardzki oddział Więzi zmienia się dla Was. POTRZEBNE WSPARCIE!

W Centrum Psychologiczno-Pastoralnym Więź w Starogardzie Gdańskim od wielu tygodni trwa generalny remont. 

Czytaj więcej
2019-11-22

Wspomnienie św. Cecylii

22 listopada w liturgii Kościoła obchodzi się wspomnienie św. Cecylii i jest to jednocześnie święto wszystkich kultywujących muzykę w Kościele.

Czytaj więcej
2019-11-21

Życzenia imieninowe dla ks. Proboszcza

Czcigodny księże Proboszczu! W dniu Twoich imienin życzymy Ci dużo zdrowia i sił potrzebnych do codziennej pracy dla naszej wspólnoty.

Czytaj więcej
2019-11-19

Wspólnota w Odnowy w Duchu Świętym na adoracji

19 listopada 2019 w kaplicy adoracji członkowie Odnowy w Duchu Świętym uczestniczyli we wspólnotowej adoracji.

Czytaj więcej
2019-11-19

Msza św. w intencji zmarłych kapłanów dekanatu starogardzkiego

19 listopada w parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, odbyła się coroczna Kongregacja Dekanalna.

Czytaj więcej
2019-11-18

"Przyjaciele" na Jasnej Górze

Miniony weekend zespół "Przyjaciele" działający przy naszej parafii spędził na wspólnym wyjeździe do ukochanej Częstochowy.

Czytaj więcej
2019-11-17

Kwartet Wokalny "Amoroso" na obchodach 100-lecia chóru "Lutnia"

W sobotę skarszewski chór "Lutnia" działający przy Parafii pw. św. Michała Archanioła w Skarszewach

Czytaj więcej
2019-11-16

Dzieci z naszej parafii na Kongresie misyjnym

Kongres rozpoczęła Msza św. w bazylice katedralnej w Pelplinie pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

Czytaj więcej
2019-11-10

Zapraszamy na koncert

Zapraszamy na koncert papieski, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 17 listopada o godz. 16:00. Wystąpi zespół "Zdążyć przed północą"

Czytaj więcej
2019-11-15

W najnowszym "Pielgrzymie"

Jest już najnowszy numer dwutygodnika "Pielgrzym" a w nim przeczytać można m.in. wywiad z nowym rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplini

Czytaj więcej
2019-11-14

Kalendarze na 2020 rok

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok. W zakrystii naszego kościoła można nabyć kalendarze na 2020 rok - małe i duże oraz książki z modlitwami za zmarłych.

Czytaj więcej
2019-11-13

Nabożeństwo fatimskie

W środę - 13 listopada odbyło się kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Ta szczególna modlitwa jest realizacją prośby Matki Bożej,

Czytaj więcej
2019-11-12

Adwentowe dni skupienia w WSD Pelplin

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej w dniach 29 listopada do 2 grudnia  zaprasza na

Czytaj więcej
2019-11-11

Od 11 listopada 1918 roku Polska znowu jest niepodległa

Dokładnie 101 lat temu państwo polskie wróciło na mapę Europy i świata po 123 latach niebytu, zaborów, czekania, nadziei, walki i cierpienia.

Czytaj więcej
2019-11-10

Dystrybucja filmu "Nieplanowane"

Patrząc od strony duchowej, film "Nieplanowane" można porównać tylko z "Pasją", Mela Gibsona - to po prostu trzeba obejrzeć.

Czytaj więcej
2019-11-10

Finał warsztatów muzycznych

W niedzielę, 10 listopada 2019 r., w parafii Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim zakończyły się trzydniowe warsztaty muzyki Gospel

Czytaj więcej
2019-11-08

Warsztaty Gospel w Starogardzie Gd.

Od wczoraj w Parafii Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim trwają VIII Warsztay Gospel.

Czytaj więcej
2019-11-05

Modlitwa różańcowa na cmentarzu

Trwamy w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 różaniec za naszych zmarłych

Czytaj więcej
2019-11-04

Święto Niepodległości

11 listopada obchodzić będziemy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej
2019-11-03

Warsztaty Gospel w Starogardzie Gd.

W najbliższy piątek w parafii Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim Mszą św. o godz. 17.00

Czytaj więcej
2019-11-02

Procesja i modlitwy za zmarłych

Tradycyjnie w uroczystość Wszystkich Świętych zgromadziliśmy się na cmentarzu, aby naszą modlitwą ogarnąć tych

Czytaj więcej
2019-11-01

Transmisja Mszy św. z Pelplina

W niedzielę (3 listopada) o godz. 13.00 będzie transmitowana Msza św. z Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Czytaj więcej
2019-10-31

Każdy ŚWIĘTY chodzi uśmiechnięty - FOTOGALERIA

Bal wszystkich Świętych odbył się w czwartek 31 października w godz. 17.00-20.30. Początek miał miejsce w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gd.

Czytaj więcej
2019-10-30

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już nowy numer dwutygodnika "Pielgrzym" a w nim do przeczytania m. in. ciekawa i ważna rozmowa z księdzem profesorem Waldemarem Cisło

Czytaj więcej
2019-10-30

Paciorki różańca w intencji misji

Zakończyły się nabożeństwa różańcowe z udziełm dzieci. Od poniedziałku do piątku o godz. 17:00

Czytaj więcej
2019-10-29

Już jutro Starogardzki Bal Świętych!!!

31 października Parafia św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim jest w tym roku organizatorem 3 edycji Balu Wszystkich świętych.

Czytaj więcej
2019-10-28

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą tak jak w każdą niedzielę

Czytaj więcej
2019-10-27

Komunikacja miejska 31 października, 1 i 2 listopada 2019 r.

W dniach 31 października, 1 i 2 listopada 2019 r., Miejski Zakład Komunikacji uruchamia dodatkowo trzy linie specjalne

Czytaj więcej
2019-10-26

Zabawa andrzejkowa - 30 listopada 2019

Ksiądz Proboszcz Andrzej Taliński zaprasza serdecznie wszystkich pielgrzymów Grupy Kociewie

Czytaj więcej
2019-10-25

60-ta rocznica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4

Dziś przeżywamy 60tą rocznicę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w naszym mieście.

Czytaj więcej
2019-10-24

Przypominamy! Zmiana czasu!

W najbliższy weekend będziemy spać godzinę dłużej. Spowodowane jest to zmianą czasu z letniego na zimowy.

Czytaj więcej
2019-10-23

Aktualna odsłona strony internetowej Pieszej Pielgrzymki grupy "Kociewie"

Miło nam poinformować, że strona internetowa Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – grupa Kociewie

Czytaj więcej
2019-10-22

Nabożeństwa różańcowe z udziałem dzieci

W tym tygodniu dzieci podejmują modlitwę za kraje amerykańskie.  Każdego dnia 10. małych misjonarzy prowadzi modlitwę przesuwając poszczególne paciorki różańca św. w intencji misji.

Czytaj więcej
2019-10-21

Nowa oferta "Więzi" - warsztaty pisania IKONY

Zapraszamy na wyjątkowe, cykliczne spotkania, które pomogą Ci doświadczyć piękna relacji z Bogiem.

Czytaj więcej
2019-10-20

"Biedronki" zaśpiewały w Skarszewach

W dniach 19 - 20 października chór dziecięcy "Biedronki" wraz z p. Julią Kamysz uczestniczył

Czytaj więcej
2019-10-19

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” można przeczytać

Czytaj więcej
2019-10-19

Rekolekcje kerygmatyczne - GPS

W dniach 18-19 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Starogardzie Gdańskim

Czytaj więcej
2019-10-19

Msza św. w 35. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W 35. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Czytaj więcej
2019-10-18

Msza w intencji Ojczyzny

W sobotę, 19 października 2019 roku po raz drugi będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

Czytaj więcej
2019-10-17

"Spotkania Małżeńskie"

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza na „Spotkania Małżeńskie”

Czytaj więcej
2019-10-15

Starogardzki Bal Świętych już niedługo !!!

Zapraszamy na Starogardzki Bal Świętych - FILM

Czytaj więcej
2019-10-14

Nabożeństwo fatimskie

W XIX Dzień Papieski, 13-ty dzień miesiąca października– dzień fatimski,

Czytaj więcej
2019-10-14

Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy, Katecheci i Pracownicy Oświaty

Czytaj więcej
2019-10-13

Koncert z okazji XIX Dnia Papieskiego

Podczas dzisiejszego Koncertu o godz. 16:00 z okazji Dnia Papieskiego wystąpili: Klaudiusz Rosół (skrzypce) oraz Tomasz Radimonas (organy).

Czytaj więcej
2019-10-12

W naszej parafii gościmy misjonarza z Haiti

W odpowiedzi na apel paieża Franciszka, by modlić się za misje w Nadzwyczajnym Miesiącu
 

Czytaj więcej
2019-10-10

V Areopag Pelpliński

W dniu 19 października w Bibliotece Diecezjalnej im. Biskupa Jana Bernarda Szlagi

Czytaj więcej
2019-10-08

Koncert z okazji dnia papieskiego

Z okazji XIX Dnia Papieskiego zapraszamy na koncert.

Czytaj więcej
2019-10-07

Poświęcenie różańców dzieciom przygotowujących się do I Komunii św.

7 października w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej na Mszy św.

Czytaj więcej
2019-10-06

Utwory Cleo śpiewane są nawet na pielgrzymkach

Utwory Cleo śpiewane są nawet na pielgrzymkach.

Czytaj więcej
2019-10-06

Modlitwa za misje - kraje azjatyckie

Modlitwa za kraje misyjne, w minionym tygodniu modliliśmy się za kraje azjatyckie

Czytaj więcej
2019-10-05

Kongres Róż Różańcowych w Pelplinie

5 października przybyło do Pelplina około 5 tysięcy członków Żywego Różańca z całej diecezji pelplińskiej.

Czytaj więcej
2019-10-03

W najnowszym numerze "Pielgrzyma"

Jest już najnowszy numer dwutygodnika „Pielgrzym”, w którym przeczytać można m.in.

Czytaj więcej
2019-10-02

Trwa Tydzień Anielski

W związku ze wspomnieniem liturgicznym św. Aniołów Stróżów

Czytaj więcej
2019-10-02

80. rocznica śmierci ks. Henryka Szumana

Antoni Henryk Szuman urodził się 13 czerwca 1882 roku w Toruniu jako najstarszy syn w rodzinie

Czytaj więcej
2019-10-01

"Mali misjonarze" mogą dokonać wielkich rzeczy

Zapraszamy wszystkie dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 do naszego kościoła

Czytaj więcej
2019-09-30

Maturzyści z diecezji pelplińskiej pielgrzymowali na Jasną Górę

W ramach  pielgrzymki maturzystów diecezji pelplińskiej na Jasną Górę 30 września biskup Arkadiusz Okroj powiedział

Czytaj więcej
2019-09-29

80. rocznica niemieckiej zbrodni w Lesie Szpęgawskim

Tradycyjnie, jak co roku w ostatnią niedzielę września w lesie Szpęgawskim odbyła się Msza święta

Czytaj więcej
2019-09-28

"Biedronki" zapraszają jutro na Mszę św. o godz. 11:15

Jutro zapraszamy wszystkich, którzy pragną razem z nami uwielbiać Pana Boga poprzez śpiew na Mszy św

Czytaj więcej
2019-09-28

Rozgrywki w piłkę halową

W sobotnie przedpołudnie, 28 września miały miejsce Dekanalne Ministranckie rozgrywki w piłkę halową

Czytaj więcej
2019-09-25

Spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym

Dzisiejsze spotkanie miało charakter inny niż zazwyczaj. Wspólnie przygotowaliśmy Liturgię Słowa

Czytaj więcej
2019-09-24

W niedzielę 80. rocznica niemieckiej zbrodni w Lesie Szpęgawskim.

Wójt Gminy Starogard, Prezydent Miasta Starogard, Starosta Starogardzki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin

Czytaj więcej
2019-09-23

"Kromka chleba dla sąsiada "

W dniach 20 i 21 września w piątek i sobotę młodzież naszego Wolontariatu wraz z Parafialnym Zespołem Caritas

Czytaj więcej
2019-09-22

Jerycho Różańcowe

W dniach od 27 września do 7 października w naszym dekanacie przeżywać będziemy Jerycho Różańcowe

Czytaj więcej
2019-09-21

Nowe konfesjonały w naszym kościele

Dziś w sobotę 21 września rozpoczęła się instalacja 4 nowych konfesjonałów.

Czytaj więcej
2019-09-19

Spotkanie duchowieństwa rejonu pelplińskiego

W piątkowy wieczór (19 września), bp Ryszard Kasyna spotkał się w Pelplinie w kościele Bożego Ciała

Czytaj więcej
2019-09-19

W najnowszym numerze czasopisma "Pielgrzym"

W najnowszym numerze "Pielgrzyma" polecamy lekturę wielu ciekawych tekstów.

Czytaj więcej
2019-09-18

III Dzień Triduum - wspomnienie św. Stanisława Kostki

W III dzień Triduum, we wspomnienie św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży, 18 września

Czytaj więcej
2019-09-17

II Dzień Triduum - Spotkanie ze Stasiem i Bożą krówką

17 września o godz. 17:00 w kościele zebrały się dzieci i młodzież. To II dzień Triduum ku czci św. Stanisława Kostki.

Czytaj więcej
2019-09-16

I dzień Triduum św. Stanisława Kostki

16 września, przeżywaliśmy pierwszy dzień Triduum ku czci św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej
2019-09-15

II Festiwal Muzyczny "Niepodległa Wielu Wymiarów"

Przeżyliśmy dziś niezwykły koncert w naszej parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Czytaj więcej
2019-09-15

Droga Krzyżowa ulicami Starogardu - "Polska pod Krzyżem"

„Polska pod Krzyżem” to kolejne duchowe wydarzenie zorganizowane przez ekipę z Fundacji Solo Dios Basta.

Czytaj więcej
2019-09-15

Spotkanie Młodzieży w Piasecznie

Prawie dwudziestoosobowa grupa młodzieży naszej Parafii brała udział w spotkaniu Młodych

Czytaj więcej
2019-09-14

Triduum św. Stanisława Kostki

Zapraszamy na Truduum św. Stanisława Kostki

Czytaj więcej
2019-09-06

Diecezjalny Dzień Chorego w Piasecznie

W środę, 11 września 2019 r., podczas oktawy Wielkiego Odpustu Narodzenia NMP

Czytaj więcej
2019-09-06

Zapraszamy na XXXV. Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin

Co roku pod koniec września na Jasnej Górze spotykają się rodziny.

Czytaj więcej
2019-09-05

Piesza pielgrzymka do Piaseczna

W sobotę 7 września 2019 roku wyruszyła po raz kolejny z naszego miasta

Czytaj więcej
2019-09-04

I piątek miesiąca z grupą "Kociewie" - ZAPROSZENIE

Zapraszamy na wspólną modlitwę z pielgrzymami Grupy Kociewie.

Czytaj więcej
2019-09-03

Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego

W niedzielę, 1 września Mszą świętą o godz. 11:15 sprawowanej uroczyście w intencji Dyrekcji i Gron Pedagogicznych

Czytaj więcej
2019-09-07

KONCERT W KOŚCIELE ŚW. WOJCIECHA

KONCERT W KOŚCIELE ŚW. WOJCIECHA

Czytaj więcej
2019-09-05

POLSKA POD KRZYŻEM

POLSKA POD KRZYŻEM

Czytaj więcej
2019-08-17

PIELGRZYMKA DO LIBANU - ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

PIELGRZYMKA DO LIBANU - ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

Czytaj więcej
2019-04-28

LIST EPISKOPATU POLSKI NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA

LIST EPISKOPATU POLSKI NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA

Czytaj więcej
2019-04-25

XI WOJCIECHOWY FESTIWAL PIEŚNI CHÓRALNEJ

XI WOJCIECHOWY FESTIWAL PIEŚNI CHÓRALNEJ

Czytaj więcej
2019-04-06

REKOLEKCJE SZKOLNE PSP 8

REKOLEKCJE SZKOLNE PSP 8

Czytaj więcej
2019-04-06

REKOLEKCJE SZKOLNE PSP 4

REKOLEKCJE SZKOLNE PSP 4

Czytaj więcej
2019-04-06

BUDOWA NOWEGO POMNIKA W LESIE SZPĘGAWSKIM

BUDOWA NOWEGO POMNIKA W LESIE SZPĘGAWSKIM

Czytaj więcej
2019-03-31

FESTIWAL PIOSENKI PAPIESKIEJ W STAREJ KISZEWIE

FESTIWAL PIOSENKI PAPIESKIEJ W STAREJ KISZEWIE

Czytaj więcej
2019-03-30

KONCERT PIEŚNI PASYJNEJ

KONCERT PIEŚNI PASYJNEJ

Czytaj więcej
2019-06-02

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO LOURDES I LA SALETTE

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO LOURDES I LA SALETTE

Czytaj więcej
2019-02-16

KS. ARKADIUSZ OKROJ BISKUPEM POMOCNICZYM DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ

KS. ARKADIUSZ OKROJ BISKUPEM POMOCNICZYM DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ

Czytaj więcej
2019-01-31

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ MAŁŻEŃSTWA

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ MAŁŻEŃSTWA

Czytaj więcej
2018-12-01

RELIKWIE ŚW. CHARBELA W NASZEJ PARAFII

RELIKWIE ŚW. CHARBELA W NASZEJ PARAFII

Czytaj więcej
2018-12-01

REKOLEKCJE ADWENTOWE

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Czytaj więcej
2018-11-19

KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ

KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ

Czytaj więcej
2018-10-28

ZAPROSZENIE NA KONCERT ORGANOWY

KONCERT ORGANOWY

Czytaj więcej
2019-09-26

DEKLARACJA RODZICÓW DZIECKA KOMUNIJNEGO

DEKLARACJA RODZICÓW DZIECKA KOMUNIJNEGO

Czytaj więcej
2018-09-15

POMOC ŻYWNOŚCIOWA CARITAS

POMOC ŻYWNOŚCIOWA CARITAS

Czytaj więcej
2018-08-25

ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚĆ 50-LECIA KORONACJI DO PIASECZNA

ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚĆ 50-LECIA KORONACJI DO PIASECZNA

Czytaj więcej
2018-06-24

REKRUTACJA DO WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W PELPLINIE

REKRUTACJA DO WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W PELPLINIE

Czytaj więcej
2018-04-16

X JUBILEUSZOWY FESTIWAL PIEŚNI CHÓRALNEJ

X JUBILEUSZOWY FESTIWAL PIEŚNI CHÓRALNEJ

Czytaj więcej
2018-04-14

KATECHIZACJA PRZEDMAŁŻEŃSKA

KATECHIZACJA PRZEDMAŁŻEŃSKA

Czytaj więcej
2018-03-25

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA MŁODZIEŻY PONADGIMNAZJALNEJ

Czytaj więcej
2018-03-04

TERMINARZ SPOTKAŃ

TERMINARZ SPOTKAŃ KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

Czytaj więcej
2018-02-17

KS. WALDEMAR SOMMERTAG NUNCJUSZEM APOSTOLSKIM W NAKARAGIU

KS. WALDEMAR SOMMERTAG NUNCJUSZEM APOSTOLSKIM W NIKARAGUI

Czytaj więcej
2018-02-13

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Czytaj więcej
2018-01-23

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

Czytaj więcej
2018-12-22

MODLITWA PRZED WIECZERZĄ WIGILIJNĄ

MODLITWA PRZED WIECZERZĄ WIGILIJNĄ

Czytaj więcej
2017-12-02

ZAPRASZAMY DZIECI NA ZIMOWISKO

ZAPRASZAMY DZIECI NA ZIMOWISKO

Czytaj więcej
2017-12-01

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Czytaj więcej
2017-11-19

BISKUP WIESŁAW ŚMIGIEL BISKUPEM DIECEZJALNYM TORUŃSKIM

BISKUP WIESŁAW ŚMIGIEL BISKUPEM DIECEZJALNYM TORUŃSKIM

Czytaj więcej
2017-10-23

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Czytaj więcej
2017-09-23

KORONKA NA ULICACH MIAST

KORONKA NA ULICACH MIAST

ZAPROSZENIE DO WSPÓLNEJ MODLITWY PRZY POMNIKU ŚW. WOJCIECHA

Czytaj więcej
2017-09-16

RÓŻANIEC DO GRANIC

RÓŻANIEC DO GRANIC

Czytaj więcej
2017-09-11

PEREGRYNACJA FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

PEREGRYNACJA FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

Czytaj więcej
2017-09-04

ODPUST KU CZCI NARODZENIA NMP - PIASECZNO

ODPUST KU CZCI NARODZENIA NMP - PIASECZNO

Czytaj więcej
2017-08-15

POMOC OFIAROM WICHURY

POMOC OFIAROM WICHURY

Czytaj więcej
2017-07-23

PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

Czytaj więcej
2017-04-19

IX WOJCIECHOWY FESTIWAL PIEŚNI CHÓRALNEJ

IX WOJCIECHOWY FESTIWAL PIEŚNI CHÓRALNEJ

Czytaj więcej
2017-04-10

KAZANIA PASYJNE

KAZANIA PASYJNE

Czytaj więcej
2017-01-08

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO FATIMY W ROKU 100-lecia OBJAWIEŃ

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO FATIMY W ROKU 100-lecia OBJAWIEŃ

Czytaj więcej
2017-01-08

ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE Z ZESPOŁEM KOLĘDANOVA

ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE Z ZESPOŁEM KOLĘDANOVA

Czytaj więcej
2016-11-20

REKOLEKCJE ADWENTOWE

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Czytaj więcej
2016-10-21

PROMOCJA ALBUMU O KS. ARCYBISKUPIE TADEUSZU GOCŁOWSKIM

PROMOCJA ALBUMU O KS. ARCYBISKUPIE TADEUSZU GOCŁOWSKIM 

Czytaj więcej
2016-09-21

KATECHEZY DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

KATECHEZY DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

Czytaj więcej
2016-09-17

UROCZYSTOŚCI W SZPĘGAWSKU

UROCZYSTOŚCI W SZPĘGAWSKU

Czytaj więcej
2016-09-11

SŁOWO KSIĘDZA BISKUPA RYSZARDA O PRZYGOTOWANIU DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

SŁOWO KSIĘDZA BISKUPA RYSZARDA O PRZYGOTOWANIU DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

Czytaj więcej
2016-09-04

FESTYN RODZINNY NA STAROGARDZKIM RYNKU

FESTYN RODZINNY NA STAROGARDZKIM RYNKU

Czytaj więcej
2018-08-25

PIESZA PIELGRZYMKA DO PIASECZNA

PIESZA PIELGRZYMKA DO PIASECZNA

Czytaj więcej
2016-07-18

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W NASZYM MIEŚCIE

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W NASZYM MIEŚCIE

Czytaj więcej
2016-06-19

ZAPROSZENIE NA KONCERT ORGANOWY

ZAPROSZENIE NA KONCERT ORGANOWY

Czytaj więcej
2016-04-16

NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z GÓRY GARGANO

NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z GÓRY GARGANO

Czytaj więcej
2016-04-04

APEL O PEŁNĄ OCHRONĘ ŻYCIA LUDZKIEGO

APEL O PEŁNĄ OCHRONĘ ŻYCIA LUDZKIEGO

Czytaj więcej
2018-03-31

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Czytaj więcej
2016-03-23

PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO

PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO

Czytaj więcej
2016-03-21

KONCERT WIELKOPOSTNY

KONCERT WIELKOPOSTNY

Czytaj więcej
2016-03-06

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE - ZAPISY NA WYJAZD

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE - ZAPISY NA WYJAZD

Czytaj więcej
2017-04-02

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE SZKOLNE

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE SZKOLNE

Czytaj więcej
2016-03-25

KAZANIA PASYJNE

KAZANIA PASYJNE

Czytaj więcej
2016-02-07

HANI HAJEK W NASZEJ PARAFII

HANI HAJEK W NASZEJ PARAFII

Czytaj więcej
2017-02-04

SPRAWOZDANIE KOLĘDOWE

SPRAWOZDANIE KOLĘDOWE

Czytaj więcej
2017-03-06

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Czytaj więcej
2016-02-06

FERIE W OŚRODKU SPORTU I REKREACJI

FERIE W OŚRODKU SPORTU I REKREACJI

Czytaj więcej
2016-01-02

ORSZAK TRZECH KRÓLI

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Czytaj więcej
2015-12-29

KONCERT KOLĘD - OLGA SZOMAŃSKA - KOLĘDOWA

KONCERT KOLĘD - OLGA SZOMAŃSKA - KOLĘDOWA

Czytaj więcej
2015-12-27

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY Z NAZARETU

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY Z NAZARETU - LIST BISKUPÓW POLSKICH

Czytaj więcej
2017-12-24

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

Czytaj więcej
2015-12-19

MODLITWA PRZED WIECZERZĄ WIGILIJNĄ

MODLITWA PRZED WIECZERZĄ WIGILIJNĄ

Czytaj więcej
2015-12-11

PLAN PEREGRYNACJI SYMBOLI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII

PLAN PEREGRYNACJI SYMBOLI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII

Czytaj więcej
2016-06-19

ZAPROSZENIE KSIĘDZA BISKUPA DIECEZJALNEGO

ZAPROSZENIE KSIĘDZA BISKUPA DIECEZJALNEGO

Czytaj więcej
2015-12-11

REJONOWY TURNIEJ MINISTRANTÓW

REJONOWY TURNIEJ MINISTRANTÓW

Czytaj więcej
2015-12-10

ODPUSTY ROKU JUBILEUSZOWEGO

ODPUSTY ROKU JUBILEUSZOWEGO

Czytaj więcej
2019-12-07

REKOLEKCJE ADWENTOWE

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Czytaj więcej
2015-12-03

NADZWYCZAJNY ROK JUBILEUSZOWY - ROK MIŁOSIERDZIA

NADZWYCZAJNY ROK JUBILEUSZOWY - ROK MIŁOSIERDZIA

Czytaj więcej
2015-12-03

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W INTENCJI RODZIN

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W INTENCJI RODZIN

Czytaj więcej
2015-11-07

KOŚCIÓŁ PRZEŚLADOWANY W ŚWIECIE

KOŚCIÓŁ PRZEŚLADOWANY W ŚWIECIE

Czytaj więcej
2015-10-31

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I OKTAWA DNIA ZADUSZNEGO

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I OKTAWA DNIA ZADUSZNEGO

Czytaj więcej
2015-10-03

XV DZIEŃ PAPIESKI

XV DZIEŃ PAPIESKI - JAN PAWEŁ II PATRON RODZINY

Czytaj więcej
2015-10-01

DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO

DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO

Czytaj więcej
2015-09-28

76. ROCZNICA MORDU W LESIE SZPĘGAWSKIM

76. ROCZNICA MORDU W LESIE SZPĘGAWSKIM

Czytaj więcej
2018-09-15

ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚCI W SZPĘGAWSKU

ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚCI W SZPĘGAWSKU

Czytaj więcej
2018-09-15

TRIDUUM KU CZCI ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

ZAPRASZAMY NA TRIDUUM KU CZCI ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

Czytaj więcej
2015-09-12

KONCERT MUZYKI DAWNEJ - ZAPROSZENIE

KONCERT MUZYKI DAWNEJ - ZAPROSZENIE

Czytaj więcej
2015-09-12

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W INTENCJI RODZIN

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W INTENCJI RODZIN

Czytaj więcej
2015-08-22

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Czytaj więcej
2015-08-08

REKRUTACJA DO WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W PELPLINIE

REKRUTACJA DO WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W PELPLINIE

Czytaj więcej
2015-07-31

GRUPA KOCIEWIE WYRUSZYŁA NA JASNĄ GÓRĘ

GRUPA KOCIEWIE WYRUSZYŁA NA JASNĄ GÓRĘ

Czytaj więcej
2015-07-30

PRZYDATNE INFORMACJE DOTYCZĄCE WYJAZDU NA KOLONIE

PRZYDATNE INFORMACJE DOTYCZĄCE WYJAZDU NA KOLONIE

Czytaj więcej
2015-07-30

XXIV PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

XXIV PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

Czytaj więcej
2015-07-26

CHÓR "ADALBERTUS" W KARPACZU

CHÓR "ADALBERTUS" W KARPACZU

Czytaj więcej
2014-10-25

Warsztaty biblijne - zaproszenie

Warsztaty biblijne - zaproszenie

Czytaj więcej
2014-12-18

Orszak Trzech Króli - Zwiastun

Orszak Trzech Króli - Zwiastun

Czytaj więcej
2016-12-18

Modlitwa przy wigilijnym stole

Modlitwa przy wigilijnym stole

Czytaj więcej
2015-03-20

Rekolekcje szkolne

Rekolekcje szkolne 2015

Czytaj więcej
2015-04-04

Życzenia

W Święta Wiel­ka­nocne roz­brzmiewa rado­sna wieść o Zmar­twych­wsta­niu Pana...

Czytaj więcej
2016-05-07

STAROGARDZKIE DNI RODZINY - PROGRAM

STAROGARDZKIE DNI RODZINY - PROGRAM

Czytaj więcej