W tym roku już po raz 17 będziemy wspólnie obchodzić Święto Kawalerii w Starogardzie Gdańskim. W uroczystościach wezmą udział oddział konne Szwadronu Kawalerii WP oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej. 

W sobotę 10 czerwca zapraszamy na Uroczystą akademię otwierającą obchody tegorocznego święta.

W niedzielę, o godzinie 13.30 odbędzie się msza św. w intencji poległych szwoleżerów z udziałem Wojska Polskiego i Kawalerii Ochotniczej odprawiana w kościele pw. Św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

O godzinie 12.00 w starogardzkim Stadzie Ogierów, otwarta zostanie ekspozycja sprzętu wojskowego. Zaprezentowany zostanie społeczeństwu potencjał Sił Zbrojnych RP oraz wojsk międzynarodowego komponentu NATO.

Natomiast o godz. 15.00 organizatorzy zapraszają, również do Stada Ogierów, na coroczny Festyn Kawaleryjski. Będzie można zobaczyć w akcji ciężki sprzęt wojskowy jak i historyczne rarytasy. Z pewnością wszystkim spodobają się zaplanowane widowiskowe pokazy: musztry paradnej, władania białą bronią konno. W programie nie zabraknie inscenizacji, przygotowanych przez grupy rekonstrukcyjne, oddziały szwoleżerów i ułanów, a także współczesnych żołnierzy. Czas umili wojskowa orkiestra, a treściwa grochówka doda odwiedzającym energii i smaku. Święto Kawalerii potrwa do godz. 18.00.