„Zatrzymajmy się przed Dzieciątkiem z Betlejem. Pozwólmy, aby nasze serce się wzruszyło, nie bójmy się tego. Nie obawiajmy się, że nasze serce się wzruszy, bo potrzebujemy tego! Pozwólmy, by rozpaliło się ono czułością Boga. Potrzebujemy Jego serdeczności. Dotyk Boga nie rani: on daje pokój i siłę. Potrzebujemy Jego serdeczności. Bóg jest wielki w miłości, Jemu cześć i chwała na wieki! Bóg jest pokojem: prośmy Go, aby nam pomógł budować go każdego dnia w naszym życiu, w naszych rodzinach, w naszych miastach i krajach, na całym świecie. Pozwólmy, by nas poruszyła dobroć Boga”. (Papież Franciszek)

Naszym Kochanym Parafianom i Ich Gościom życzymy radosnego, pełnego pokoju i miłości przeżycia spotkania przy stole wigilijnym, a następnie przeżywania Narodzenia Pana. Niech Zbawiciel obdarzy każdego potrzebnymi łaskami, niech będzie szczególnym wsparciem dla wszystkich chorych, cierpiących i samotnych. Niech wszystkich opromieni Światłością na każdy dzień.

Wasi duszpasterze.

 

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO

NA BOŻE NARODZENIE 2017

 

Siostry i Bracia!

Patrząc na żłóbek, po raz kolejny trwam razem z Wami w radosnym zadziwieniu,      że Wszechmogący Bóg staje się dzieckiem i właśnie takim daje się nam poznać, przychodząc jako słaby, bezbronny, potrzebujący opieki Bóg – Człowiek.  

Z okazji świąt Narodzin Chrystusa, życzę każdej i każdemu z Was odkrycia na nowo, że największym szczęściem dla człowieka jest troska o  - tak czasami kruchą - obecność Boga w naszym życiu oraz dostrzeżenie, że potrzebuje On naszych dłoni, ust, serca i czasu, aby Narodziny Miłości mogły przemienić nas i życie naszych bliskich.

Kończący się rok był w naszej diecezji  naznaczony doświadczeniem sierpniowej nawałnicy, która zniszczyła dobytek wielu rodzin. Przez ostatnich pięć miesięcy, zdawaliśmy egzamin z jedności, solidarności i pomocy drugiemu człowiekowi.         Dzisiaj i w Nowym Roku pamiętajmy dalej o naszych sąsiadach, krewnych                    oraz wszystkich potrzebujących wsparcia.

Niech świętowanie  Bożego Narodzenia  będzie wezwaniem do działania na rzecz dobra wspólnego, pełnej szacunku rozmowy, przebaczenia i wzniesienia  się ponad spory, które - w świetle przychodzącego Pana - wydają się nieistotne. Niech będzie to czas odkrycia godności każdej osoby, zwłaszcza tej, która ma inne zdanie i w odmienny sposób postrzega rzeczywistość. Niech będzie to czas jedności i miłości, gdyż dzisiaj Bóg objawia się w Człowieku.

Na czas wspólnego świętowania, oktawę Bożego Narodzenia i cały Rok Pański  2018, z serca Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 

 

                                                                                        Wasz biskup  Ryszard