„Zatrzymajmy się przed Dzieciątkiem z Betlejem. Pozwólmy, aby nasze serce się wzruszyło, nie bójmy się tego. Nie obawiajmy się, że nasze serce się wzruszy, bo potrzebujemy tego! Pozwólmy, by rozpaliło się ono czułością Boga. Potrzebujemy Jego serdeczności. Dotyk Boga nie rani: on daje pokój i siłę. Potrzebujemy Jego serdeczności. Bóg jest wielki w miłości, Jemu cześć i chwała na wieki! Bóg jest pokojem: prośmy Go, aby nam pomógł budować go każdego dnia w naszym życiu, w naszych rodzinach, w naszych miastach i krajach, na całym świecie. Pozwólmy, by nas poruszyła dobroć Boga”. (Papież Franciszek)

Naszym Kochanym Parafianom i Ich Gościom życzymy radosnego, pełnego pokoju i miłości przeżycia spotkania przy stole wigilijnym, a następnie przeżywania Narodzenia Pana. Niech Zbawiciel obdarzy każdego potrzebnymi łaskami, niech będzie szczególnym wsparciem dla wszystkich chorych, cierpiących i samotnych. Niech wszystkich opromieni Światłością na każdy dzień.

Wasi duszpasterze.

 

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO

NA BOŻE NARODZENIE 2015

 

Umiłowani Diecezjanie, Siostry i Bracia!

 

W tych dniach miłość szczególnie zadomowi się w naszych domach. Dzielimy
się opłatkiem i składamy sobie wzajemnie życzenia. Dzieje się tak, albowiem Chrystus, dar Bożej Miłości, narodził się w ludzkim ciele, by rodzić się nieustannie w każdym
z nas, w sercach naszych, w sakramentach świętych, szczególnie poprzez miłość miłosierną w tajemnicy pojednania i Eucharystii.

Niech więc Bóg rzeczywiście się rodzi i narodzi - w życiu i w sercu każdego człowieka, niech się narodzi pośród nas, w Kościele świętym - w posługiwaniu papieża Franciszka; w ojczyźnie naszej - w sercach rządzących i rządzonych; w diecezji naszej pelplińskiej - w świadectwie życia biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych oraz naszych misjonarzy i kapłanów posługujących na emigracji; niech się narodzi w domach naszych i rodzinach - w miłości rodziców, dzieci i młodzieży, w sercach cierpiących i samotnych.

Dziś ufam, że wszyscy jesteśmy razem.

Niech to spotkanie z Bożą Miłością pogłębi naszą wzajemną miłość i zaufanie, niech umocni wiarę, wzbudzi nadzieję, przywróci pokój.

Niech Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, 1050 rocznica chrztu Polski i Światowe Dni Młodzieży przeżywane w Polsce wraz z papieżem Franciszkiem dopomogą nam dorastać do pełni człowieczeństwa, do miłości i świętości, aby nasze pielgrzymowanie wydało dobre owoce, abyśmy narodzili się dla nieba.

Niech tym bożonarodzeniowym życzeniom i w całym Nowym 2016 Roku towarzyszy Boże błogosławieństwo - Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 

Z całego serca Wam błogosławię.

Wasz biskup

     + Ryszard Kasyna

 

Pelplin, dnia 25.12.2015 r.