W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, organizujemy w naszym mieście Orszak Trzech Króli.

Zapraszamy Wszystkich do wzięcia w nim udziału.

O godz. 13.00 przy skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury z ul. Zblewską, przy sklepie Moto Jack - rusza królewski orszak czerwony. Tam dołączają się parafianie z Parafii NMP Matki Kościoła i Sumina.

O godz. 13.00 z parkingu przy kościele Miłosierdzia Bożego - rusza królewski orszak niebieski. Tam dołączają się parafianie z Parafii św. Wojciecha, Dąbrówki, Chrystusa Króla i Miłosierdzia Bożego.

O godz. 13.00  z parkingu przy głównej Poczcie - rusza królewski orszak zielony, zapraszamy do niego Parafię NSPJ, Kokoszkowy, św. Mateusza i św. Katarzyny.

O godz. 13.30 nastąpi spotkanie Trzech Króli u Heroda – na Rynku Starogardzkim. Następnie przejście i pokłon Trzech Króli Dzieciątku - przy naszym kościele. Na zakończenie orszaku w naszym kościele będzie wspólne śpiewanie kolęd.

                                             

Zapraszamy wszystkich mieszkańców małych i dużych, dzieci i dorosłych przebranych za kolędników. Kolorami strojów dopasowując się idziemy na miejsce wymarszu jednego z orszaków.

W związku z tym podajemy do wiadomości, że dnia 6 stycznia 2016 roku  w godzinach od 13.00 do 14.00 będą utrudnienia w ruchu na ul. Kociewskiej, Szwoleżerów Rokitniańskich,  Alei Niepodległości, ul. Pomorskiej, Chojnickiej, Okrężnej, Lubichowskiej, na Rynku, ul. Kościuszki, Jana Pawła II i Paderewskiego..

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy  a Mieszkańców Starogardu i całego dekanatu serdecznie zapraszamy.