W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej odbył się w naszym kościele Koncert Wielkopostny. Wystąpili dla nas:

JACEK SZYMAŃSKI - tenor

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego wybitnej śpiewaczki Maestry Haliny Mickiewiczówny. Uczestnik kursów i seminariów w Bachakademie (Stuttgart), stypendysta klasy mistrzowskiej Studia Operowego w Kopenhadze. W latach 1987-1988 śpiewał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie; w roku 1989 r. miał swój oficjalny  debiut estradowy jako solista w Requiem  W. A. Mozarta (Bielsko - Biała); w 1992 r. oficjalny debiut sceniczny wykonując partię Kamila w operetce Wesoła Wdówka F. Lehara (Opera Bałtycka w Gdańsku). W 1992 r. rozpoczął współpracę z Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Operą i Operetką w Szczecinie, w roku 1996 r. współpracę z Operą Nova w Bydgoszczy oraz Teatrem Otwartym w Gdańsku, a w 2001 r. - współpraca z Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Operą Wrocławską.

W roku 2003 otrzymał dyplom Ministra Kultury za „Szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury. W roku 2013 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski uhonorował artystę Medalem „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”. W tym samym roku uzyskał stopień DOKTORA SZTUKI MUZYCZNEJ w dyscyplinie artystycznej WOKALISTYKA .

 

PATRYK PODWOJSKI - organy

Organista Archikatedry w Gdańsku- Oliwie oraz prezenter słynnych na całym świecie organów oliwskich. Urodził się w Elmshorn (Niemcy). Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Starogardzie Gdańskim . Następnie rozpoczął naukę gry na organach w Diecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia w Pelpinie . Kontynuował naukę w Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w  Gdańsku Wrzeszczu w klasie organów mgr Błażeja Musiałczyka, którą ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest studentem III roku Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego, dr Hanny Dys i mgr Macieja Zakrzewskiego.

W 2013 roku zajął III miejsce na ogólnopolskim konkursie organowym w Krasnobrodzie .W 2014 roku zajął I miejsce na XXVI międzynarodowym konkursie organowym w Rumii. W 2015 roku został finalistą IX Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Jana Pieterszona Sweelincka w Gdańsku. W 2016 roku zajął II miejsce na międzynarodowym konkursie organowym "Vox Petropolis" w Sankt-Petersburgu (Rosja). 

Jest prezesem Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego, z którą organizuje koncerty muzyki organowej. Koncertuje jako solista i kameralista.

 

PROGRAM KONCERTU:

- Alessandro Stradella – Pieta Signore;

- Francesco Durante – Preghiera – Vergin tutto suum;

- J.S. Bach – Preludium c-moll Bwv 546 (organy solo);

- J. Haydn – aria tenorowa ze Stabat Mater – Vidit suum;

- J, Haydn – Z Mszy Cecyliańskiej – Credo – Et Incarnatus Est;

- J.S. Bach – Fuga c-moll Bwv 546 (organy solo);

- J. Żukowski – O Chryste;

- T. Trojanowski – Świat by już dawno przestał trwać;

- C. Franck – Panis Angelicus.