PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO

Święte Triduum Paschalne nie jest przygotowaniem do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego w Niedzielę Wielkanocną, lecz jest już świętowaniem jednego i niepodzielnego misterium Chrystusa: męki, śmierci i zmartwychwstania.

 

WIELKI CZWARTEK.

Ten dzień jest pamiątką ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

O godz. 18.00 uroczysta MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ sprawowana przez wszystkich kapłanów naszej parafii. Po Mszy Świętej będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.

 

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ.

Tego dnia obowiązuje nas zachowanie ścisłego postu.

Na godz. 7.00 zapraszamy do kościoła na LITURGIĘ GODZIN i następnie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.

O godz. 17.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ.

Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Grobu Pańskiego i adoracja przez całą noc aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W Wielki Piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozpocznie się ono o godz. 19.30 w kościele Miłosierdzia Bożego, następnie przejdziemy ulicami naszej parafii do naszego kościoła. Po Drodze Krzyżowej będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

WIELKA SOBOTA. 

W  Wielką Sobotę zachęca się wiernych do zachowania postu.

Na godz. 7.00 zapraszamy na LITURGIĘ GODZIN. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Grobu Pańskiego potrwa do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej o godz. 21.00. 

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie co pół godziny od 10.00 do 13.00 i od 15.00 do 18.00.

O godz. 12.00 poświęcenie pokarmów w sali wiejskiej w Janowie.

 

WIGILIA PASCHALNA  WIELKĄ NOC rozpocznie się o godz. 21.00. Jest to Msza najbardziej uroczysta w całym roku kościelnym i ona jest Rezurekcją!

Podczas Liturgii Światła i odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego będziemy trzymać w ręku zapalone świece. Specjalne na tę uroczystość nie kapiące świece można będzie nabyć przed rozpoczęciem liturgii w kościele. Będą one wyłożona na stolikach. Liturgia Wigilii Paschalnej zakończy się Procesją Rezurekcyjną.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

Wielki Czwartek     od godz. 15.00 do 17.00

Wielki Piątek           od godz. 7.30 do 10.00 i od 14.00 do 16.00

Wielka Sobota        od godz. 7.30 do 10.00 i od 15.00 do 17.00. 

Prosimy jednak nie odkładać Spowiedzi Świętej na ostatnią chwilę!