PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA

„SANKTUARIA MARYJNE EUROPY”

Z OKAZJI 100 ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH

 

PARAFIA ŚWIĘTEGO WOJCIECHA W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

OPIEKA DUCHOWA: KS. PROBOSZCZ JANUSZ LIPSKI

03 - 11 SIERPNIA 2017

 

TRASA: MADRYT-TOLEDO-LIZBONA-FATIMA-NAZARE-OBIDOS-BATALHA-ALCOBACA-COIMBRA-PORTO-SANTIAGO DE COMPOSTELA-MADRYT

 

Dzień I

03.08.2017

Czwartek

Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Gdańsku, odprawa bagażowo-biletowa. Przelot do Madrytu. Przejazd do Toledo. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem
i zwiedzanie starej stolicy Hiszpanii: Casa Museo El Greco, Katedra, Alcazar de Toledo, czas wolny, obiadokolacja, przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień II

04.08.2017

Piątek

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie: klasztor św. Hieronima, Wieża Belem, Praca do Comercio, kościół św. Antoniego, Katedra, dzielnica Alfama, dzielnica Baixa. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień III

05.08.2017

Sobota

Śniadanie. Przejazd do Almady pod pomnik Chrystusa Króla – punkt widokowy na Lizbonę, następnie przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Zapoznanie z Sanktuarium Fatimskim, czas wolny, obiadokolacja. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień IV

06.08.2017

Niedziela

Śniadanie. Przejazd do Obidos miasta z zamkiem i murami obronnymi z czasów panowania Maurów na półwyspie iberyjskim. Następnie przejazd do Nazare nad Oceanem Atlantyckim. Możliwość kąpieli w oceanie. Następnie przejazd do Alcobaca i wizyta w klasztorze Santa Maria de Alcobasa. Przejazd do Batalha, zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Victoria – arcydzieła stylu manuelińskiego. Powrót do hotelu na obiadokolacje. Udział
w uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień V

07.08.2017

Poniedziałek

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium i nowej bazyliki. Droga Krzyżowa z miejscem Objawień Anioła – Valinhos. Wizyta w Aljustrel  wiosce urodzin fatimskich dzieci z czasów objawień. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w uroczystościach fatimskich. Nocleg.

Dzień VI

08.08.2017

Wtorek

Śniadanie. Przejazd do Coimbry pierwszej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Katedry i słynnego Uniwersytetu. Dalsza podróż do Porto. Wizyta w drugim co do wielkości mieście Portugalii: historyczne  centrum z kościołem św. Franciszka, a następnie spacer po dzielnicy Ribeira. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela.

Dzień VII

09.08.2017

Środa

Śniadanie. Wizyta w jednym z najważniejszych sanktuariów Europy i  jednym z trzech wielkich sanktuariów świata chrześcijańskiego z monumentalną katedrą  św. Jakuba (patrona Hiszpanii), spacer po granitowym starym mieście wokół katedry. Przejazd do Madrytu na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień VIII

10.08.2017

Czwartek

Śniadanie. Tur autokarowy po stolicy Hiszpanii. Spacer po słynnym Plaza Mayor, Plaza Puerta del Sol i po bajecznej Gran Via . Czas wolny. Obiadokolacja w lokalu w mieście. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień IX

11.08.2017

Piątek

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w madryckim Pałacu Królewskim, a następnie w Madryckiej Katedrze De Nuestra  Senora De La Almudena. Transfer na lotnisko i przelot
w drogę powrotną do Polski. Lądowanie w Gdańsku. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA: 620 EURO + bilet lotniczy (ok. 1400 zł)

 

 

 

 

ŚWIADCZENIA:

 • przelot samolotem  na trasie  Gdańsk – Madryt – Gdańsk,

(bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz bagaż rejestrowany – 1 sztuka do 23 kg, suma wymiarów bagażu nie może przekroczyć 158 cm (długość + szerokość + głębokość)  

 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
 • 8 noclegów w pokojach 2 osobowych z  WC i łazienką,
 • śniadania zgodnie z programem,
 • obiadokolacje zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna– obejmuje choroby przewlekłe,
 • opieka pilota na całej trasie,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • indywidualnego nagłośnienia,
 • napoi do obiadokolacji.

UWAGI:

 • każdego dnia Msza św., uzgodniona z opiekunom Duchowym,
 • miejsca Mszy św. zostaną potwierdzone po wyborze terminu pielgrzymki,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • ostateczna cena uzależniona od terminu wyjazdu oraz dostępności i ceny biletów lotniczych.