Po wielu latach Uroczystość Objawienia Pańskiego stała się na powrót dniem wolnym od pracy. 6 stycznia 2011 roku w parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim miało miejsce piękne wydarzenie muzyczne, które nazwano Oratorium Trzech Króli. Goszczono wtedy liczne chóry, które wypełniły świątynię śpiewem kolęd i pastorałek.  
Od tego dnia co roku nasz kościół jest centrum starogardzkiego kolędowania w dniu 6 stycznia. W tym roku nie mógł odbyć się tradycyjny Orszak Trzech Króli, odbyło sie natomiast nabożeństwo przy Żłóbku i wspólne śpiewanie kolęd. Śpiewu było co nie miara, ponieważ podczas tego pięknego spotkania wystąpiły wszystkie zespoły muzyczne, które działają przy wojciechowej parafii. Świątynia wypełniła się śpiewem dzieci, usłyszeliśmy Chór dziecięcy Biedronki, młodzieży, gdyż był zespół Przyjaciele i Zespół Wokalny Amoroso. Dopełnieniem koncertowania był występ laureatów konkursu parafialnego pt: Rodzinne śpiewanie kolęd. Wystąpiła rodzina Państwa Jastrzemskich.
Wspólne kolędowanie poprowadził Karol Szarmański, zakończyło się ono słowem i błogosławieństwem ks. Proboszcza Janusza Lipskiego.