W najnowszym „Pielgrzymie” – drugim już w tym roku – temat numeru został poświęcony uroczystości Ofiarowania Pańskiego, która przypada 2 lutego. Autor tekstu, ks. Wojciech Kardyś, opisuje w nim praktyki religijne, jakie wypełniła Święta Rodzina w świątyni, oraz przybliża ich znaczenie.

Na szczególną uwagę zasługują również artykuły związane z naszym zdrowiem w czasie pandemii. Pierwszy dotyka ważnej kwestii szczepionek przeciw COVID-19 i pozwala znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania w tym temacie. Drugi jest rozmową Anny Mazurek-Klein z dr inż. Zofią Ciecierską, specjalistą dietetyki, o tym, jak skutecznie i naturalnie chronić nasz organizm nie tylko przed koronawirusem SARS-CoV-2, ale także przed innymi infekcjami.

Ponadto w „Pielgrzymie” można przeczytać tekst ks. Sławomira Kunki „Matka od gromów osłaniająca”, w którym stawia pytanie: czy Matka Jezusa Chrystusa będzie towarzyszyć człowiekowi kończącemu życie ziemskie i rozpoczynającemu życie wieczne? I znajduje na nie odpowiedź. Z kolei artykuł Eweliny Heine „Reguła małżeńska” zachęca małżeństwa do pracy nad sobą i podjęcia pewnego wyzwania po to, by wspólne życie rodzinne było jeszcze lepsze.

W dwutygodniku znajdziemy również artykuł Jana Hlebowicza pt. „Wszędzie ogony”, w którym – w dobie kolejek przed sklepami ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia – przypomina słynne całodzienne „wężyki” z czasów PRL. Poza tym jak zwykle w numerze do przeczytania wiele ciekawych felietonów, ciekawostek i zapowiedzi kulturalnych. Dobrej lektury!