Zaproszenie na Koronkę na ulicach miast świata w 2017 r.

 

Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od dziewięciu lat 28 września spotykamy się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach  i placach naszych miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego  Miłosierdzia.

W 2014 i 2015 roku jednoczył się z nami i błogosławił nam papież Franciszek, którego także tym razem  pokornie  prosimy  o  błogosławieństwo i   zjednoczenie  z  nami w  tej  wspólnej  modlitwie.

W tym roku towarzyszą nam intencje:

  • Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Powiedz moim kapłanom,  że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).
  • O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót   uchodźców  do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!
  • Za Prezydenta Pana Andrzeja Dudę i cały Rząd Polski.
  • Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Na stronie iskra.info.pl można znaleźć fotorelacje z poprzednich lat. Setki miast w Polsce  i dziesiątki na całym świecie włączyły się w tę nadzwyczajną modlitwę.

Jeżeli czytasz to zaproszenie, to wierzymy, że nie zabraknie tam także Ciebie. Weź swoją koronkę, zaproś innych i módlcie się wspólnie tą prostą modlitwą w wymienionych intencjach. Możecie też powierzyć Panu swoje osobiste sprawy i problemy miasta, w którym się modlicie. Miłosierdzie Boże nie zna granic i rozlewa się wszędzie tam, gdzie wierni pokornie o nie proszą. Dołącz do rzeszy modlących się i wypraszaj miłosierdzie dla siebie   i świata całego.

?

Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy naszych Parafian i wszystkich ludzi dobrej woli. Do ogólnych intencji modlitwy dołączmy także modlitwę w intencji Włodarzy i Mieszkańców naszego miasta, modlitwę o powołania do służby w Kościele oraz modlitwę w intencji wszystkich dotkniętych sierpniowymi nawałnicami. Niech połączy nas ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

Zapraszam w czwartek, 28 września 2017 roku, na godz. 15.00 na Skwer przy pomniku św. Wojciecha – Patrona naszego miasta.

 

                                                    Ks. Proboszcz.