Z okazji obchodzonej 1 listopada uroczystości Wszystkich Świętych nasza parafia organizuje dla dzieci „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się we wtorek 31 października.

 

Rozpoczynamy o godz. 17:00 Różańcem w kościele św. Wojciecha. Będzie to tzw. Różaniec ze świętymi. Wszyscy przebrani za świętych zgłoszą się w specjalnych miejscach w kościele, by odebrać nagrodę pocieszenia za strój świętego oraz los do loterii nagrody głównej

Po różańcu będzie miał miejsce Korowód świętych, dlatego prosimy dzieci o zabranie ze sobą latarki i dowolnego instrumentu.

Następnie rozpoczniemy Bal wszystkich świętych.

W programie: zabawa z wodzirejem, konkurs z nagrodami na świętego i świętą balu, quiz o świętych (z nagrodami), SMS-y od świętych, modlitwa o świętość, losowanie nagrody głównej, „talent świętości” dla wszystkich uczestników, słodki poczęstunek… i wiele innych atrakcji…

Planowane zakończenie balu przed godziną 20:00.

 

To propozycja zabawy z pięknym przesłaniem. Wybrzmiewa w niej prawda o życiu wiecznym w perspektywie radosnej nadziei: kochający Ojciec i niebo pełne przyjaciół – świętych, którzy pokazali jak pięknie jest żyć wartościami…. To im właśnie: wszystkim naszym niebiańskim przyjaciołom poświęcony jest ten bal.

 

Uczestnicy balu przebierają się za wybraną przez siebie postać Świętego, Świętej lub Anioła (albo inną postać pozytywną). Możliwości mamy tu naprawdę wiele. Mogą być królowe, królowie, książęta, rycerze, a nawet panie w zbroi (np. Joanna d’Arc), zakonnicy i zakonnice, księża, siostry, postaci biblijne, prorocy. Jest to również okazja do bliższego zapoznania się z tym wspaniałym gronem, do odszukania swoich patronów, do znalezienia postaci szczególnie bliskiej sercu, w której może upatrywać autorytetu. W poszukiwaniu odpowiedniej postaci dzieci „przekopują” życiorysy i sylwetki z licznego grona świętych, odszukują historie swoich patronów i odkrywają autorytety. W świecie, w którym nie zawsze pokazuje się dzieciom wartości, warto zaproponować „świętych obcowanie”. My z nimi, oni nad nami, a wszyscy razem dla Pana Boga! Do tego muzyka, zabawa, słodkości – przedsmak Raju!