„Polska pod Krzyżem” to kolejne duchowe wydarzenie organizowanie przez ekipę z Fundacji Solo Dios Basta. W październiku 2016 r. odbyła się „Wielka Pokuta”, czyli wielkie nabożeństwo Polaków na Jasnej Górze, podczas którego – jak mówią przedstawiciele fundacji – „uznaliśmy przed Bogiem, że jesteśmy ludźmi grzesznymi, słabymi, i że potrzebujemy Jego pomocy”.

To wtedy na Jasnej Górze narodził się pomysł zorganizowania „Różańca do Granic”, żeby oddać Polskę i wszystkich Polaków opiece Matki Bożej, który doszedł do skutku w październiku 2017 r. A ponieważ Maryja prowadzi pod Krzyż, stąd kolejne zaproszenie – tym razem do wspólnej modlitwy u stóp Krzyża.

„Polska pod krzyżem” jest kolejną okazją do osobistego nawrócenia. – Każdy z nas potrzebuje ciągłego nawrócenia. Kościół nieustająco musi się reformować i nawracać. Chrześcijanie powołani są do własnego nawracania się i przemiany świata. Nawracanie zaczyna się w sercu, we mnie samym (Biskup Włocławski Wiesław Mering).

Podczas modlitwy “Polska pod krzyżem” uczestnicy spotkania będą prosić o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych, a również dla ojczyzny. Chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe – dodaje współtwórca inicjatywy Lech Dokowicz.

Zapraszamy na modlitwę przy krzyżu znajdującym się na placu przed kościołem św. Wojciecha w Starogardzie Gdański. Początek 14 września 2019 roku o godz. 20.00. Przed krzyżem rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, którą będziemy odprawiać idąc ulicami naszego miasta. Przejdziemy ul. Pomorską do skrzyżowania przy Galerii „Neptun”, następnie Aleją Jana Pawła II do ul. Kościuszki, ul. Kościuszki do ulicy Pelplińskiej, następnie ul. Pelplińska do ul. Pomorskiej i ul. Pomorską do krzyża przy kościele św. Wojciecha. ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY.