TURCJA

Szlakiem św. Pawła i św. Jana

oraz Kościoła Pierwszych Wieków

 

Termin: 26.09– 07.10.2023

 

I DZIEŃ – WARSZAWA – STAMBUŁ

Przelot na trasie Warszawa – Stambuł. Nocleg.

 

II DZIEŃ – STAMBUŁ – ANKARA 

Przejazd do Ankary – stolicy współczesnej Turcji. Wizyta w Muzeum Kultur Anatolijskich z eksponatami z terenów całej Anatolii. Nocleg.

 

III DZIEŃ – ANKARA – KAPADOCJA

Przejazd z Ankary do Kapadocji. Wizyta w Derynkuyu, jednym z podziemnych miast pamiętających czasy Hetytów. Spacer w dolinie Ihlara pełnej wykutych w tufie wulkanicznym klasztorów i kaplic. Nocleg.

 

IV DZIEŃ – KAPADOCJA

Wizyta w muzeum Göreme, gdzie na otwartej przestrzeni można zwiedzać kilkanaście kościołów i pomieszczeń skalnych, ozdobionych freskami i malowidłami chrześcijańskimi z VII-XI wieku, niegdyś użytkowanych przez wspólnoty mnichów. Podziwianie z bliska i z daleka skalnych formacji wulkanicznego tufu i pięknych kapadockich krajobrazów. Wizyta w fabryce wyrobów z kapadockiego onyksu. Nocleg.

 

V DZIEŃ – KONYA – ANTALYA

Przejazd do Antalii. Postój w średniowiecznym zajeździe dla karawan na Jedwabnym Szlaku.  Konya – starożytne, rzymskie Iconium, gdzie św. Paweł założył wspólnotę chrześcijańską. Nawiedzenie kościoła św. Pawła – jedynego katolickiego kościoła od Tarsu po zachodnie wybrzeże Turcji. Nocleg.

 

VI DZIEŃ – PERGE – ASPENDOS 

Wyjazd do Pamukkale. Przejazd wzdłuż wybrzeża będącego częścią Tureckiej Riwiery. Zwiedzanie ruin Perge – pierwszego miasta na misyjnym szlaku św. Pawła oraz Aspendos z największym i najlepiej zachowanym teatrem z czasów rzymskich. Nocleg.

 

VII DZIEŃ – PAMUKKALE –  KUSADASI

Pamukkale – tzw. bawełniane tarasy, jeden z naturalnych „cudów świata”. Hierapolis, starożytne uzdrowisko oraz jedna z największych starożytnych nekropolii, miejsce śmierci św. Filipa Apostoła. Laodycea – pozostałości antycznego miasta z ruinami jednego z pierwszych kościołów chrześcijańskich. Nocleg.

 

VIII DZIEŃ – EFEZ – KUSADASI

Efez – doskonale zachowane ruiny starożytnego miasta, miejsca pobytu i działalności św. Jana i św. Pawła. Bazylika św. Jana z grobem Apostoła. Wzgórze Słowików z Domem Matki Bożej, gdzie według tradycji Maryja mieszkała ze św. Janem. Nocleg.

 

IX DZIEŃ – IZMIR - ÇANAKKALE

Izmir – starożytna Smyrna, gdzie biskupem był św. Polikarp, uczeń św. Jana. Przejazd do Bergama. Zwiedzanie Akropolu – starożytnej stolicy królestwa Pergamonu. Nocleg.

 

X DZIEŃ – TROJA – STAMBUŁ

Przejazd do Stambułu. Po drodze zwiedzanie legendarnej Troi z pamiątkami z epoki wczesnego brązu. oraz przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele. Nocleg w Stambuł

 

XI DZIEŃ – STAMBUŁ       

Stambuł – Hagia Sophia, Pałac Topkapi (siedziba sułtanów do połowy XIX w.), Błękitny Meczet, Hipodrom, Cysterna Bazylikowa. Rejs statkiem. Nocleg.

 

XII DZIEŃ – STAMBUŁ – WARSZAWA

Przelot na trasie Stambuł – Warszawa. 

 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

 

CENA: 2500 PLN + 1190 EUR

 

CENA ZAWIERA:

- przelot na trasie Warszawa – Stambuł – Warszawa   

- zakwaterowanie w hotelach 4* (pokój dwuosobowy, dopłata do jednoosobowego 270 EUR)

- 2 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja)

- przejazdy autokarem wg programu

- opiekę pilota/ przewodnika

- opiekę lokalnego przewodnika

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

- zestawy słuchawkowe tour quide

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

- ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych)