OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 marca 2018 roku

 

 1. Dzisiaj przed kościołem odbywa się kiermasz świąteczny przygotowany przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Skórczu i młodzież z naszego wolontariatu.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu od  poniedziałku do środy odbywać się będą rekolekcje szkolne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Program rekolekcji otrzymały dzieci w szkołach, jak również zamieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej.
 5. Jutro przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze Święte o godz. 6.15, 7.00, 8.00, 9.00, 17.00 i 18.30. O godz. 7.00 Msza Święta w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 8.30, 17.00 (dla dzieci), 18.00 i 19.30 (dla młodzieży).
 7. Przyszła niedziela przeżywana będzie jako niedziela Męki Pańskiej. Podczas Mszy Świętych odbywać się będzie poświęcenie palm.
 8. Procesja z palmami będzie miała miejsce przed Maszą Świętą o godz. 10.00. Zbierzmy się o godz. 9.45 przed pomnikiem św. Wojciecha. Tam będą poświęcone palmy i odczytamy Ewangelię o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy, a następnie procesjonalnie udamy się do kościoła na uroczystą Eucharystię.
 9. W Niedzielę Palmową w Kościerzynie odbędzie się Celebracja diecezjalna XXXIII ŚDM. Młodzież wyjeżdża o godz. 12:00, planowany powrót ok. 18:30. Tych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którzy nie wyjeżdżają do Kościerzyny na spotkanie Młodzieży zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w kościele w czwartek o godz. 17:30.
 10. Do skarbonek w kościele można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za zrozumienie i ofiarność serdecznie dziękujemy. 
 11. W sobotę przed południem odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, zarówno tych, których odwiedzamy w każdym miesiącu jak i tych dodatkowych z racji Świąt Wielkanocnych. W związku z tym nie będzie już odwiedzin chorych w kwietniu. Chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.
 12. W dniach od 2 do 9 lipca nasza parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Włoch. Między innymi nawiedzimy San Giovani Rotondo w 50 r. śmierci św. O. Pio i Sanktuarium św. Michała Archanioła na Górze Gargano. Są jeszcze wolne trzy miejsca. Można zgłaszać się w biurze parafialnym do końca bieżącego tygodnia.
 13. Polecamy prasę katolicką: jest Pielgrzym z minionej niedzieli, dla dzieci Mały Pielgrzym, oraz dwutygodnik W Rodzinie.