OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 maja 2022 roku

 

  1. Dzisiaj różaniec i nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  2. Dzisiaj przypada u nas dzień I Komunii Świętej. Msze Święte dla poszczególnych grup dzieci sprawowane będą o godz. 9.00 i 12.00.
  3. W ciągu Białego Tygodnia  dzieci komunijne i ich rodziny zapraszamy na Msze Święte: w poniedziałek na godz. 16.30, a od wtorku do piątku na godz. 17.00.
  4. W środę w ramach Białego Tygodnia podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie kolekta na misje święte.
  5. W ciągu tygodnia nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
  6. W czwartek, 2 czerwca, w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa. Przypada ona raz na pięć lat. Program wizytacji podamy w przyszłą niedzielę. Jednakże jutro na godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie w plebanii członków rady duszpasterskiej i ekonomicznej. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej w salce katechetycznej spotkanie dla osób odpowiedzialnych za poszczególne grupy duszpasterskie w parafii.
  7. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na ogólnopolskie spotkanie młodych w Lednicy. Wyjazd odbędzie się w sobotę, 4 czerwca. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii i u ks. Piotra Fankidejskiego.
  8. Polecamy prasę katolicką: jest nowy numer Pielgrzyma. W tym numerze jest artykuł o Ogrodzie Biskupim w Pelplinie, który w ostatnich latach przechodził renowację i właśnie otworzył się na zwiedzających. Już można go odwiedzać i podziwiać jego nową odsłonę. Ponadto z okazji Międzynarodowego Dnia Wyszywanki, który przypada w trzeci czwartek maja, jest mowa o tradycji pięknego ukraińskiego haftu krzyżykowego, który ma w Ukrainie długą historię i dziś jest jednym z symboli tego państwa.