OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018 roku

 

 1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msza Święta z uroczystym przyjęciem dzieci o godz. 9.00 i 11.00.
 3. W ciągu Białego Tygodnia  dzieci komunijne i ich rodziny zapraszamy na Msze Święte: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek na godz. 17.00, a we wtorek na godz. 16.00.
 4. W środę w ramach Białego Tygodnia podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie kolekta na misje święte.
 5. Dzisiaj różaniec i nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 6. Dzisiaj przeżywamy Starogardzkie Dni Rodziny. Rozpoczną się w kościele św. Katarzyny o godz. 12.15  mszą św. w intencji Starogardzkich Rodzin, po mszy św. Marsz dla Życia i Rodziny, który zakończy się koncertem zespołu Na Cały Głos oraz festynem rodzinnym na placu przy SCK-u.
 7. Jutro drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Msze Święte będą o godz. 6.15, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 17.00 i 18.30.
 8. W ciągu tygodnia nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00.
 9. Ze względu na trwające w kościele prace remontowe, w środę nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 10. W tym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży klas III Gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie grupy II, a w piątek o godz. 19.00 spotkanie grupy I i III.
 11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie misjonarza z Ukrainy, ks. Grzegorza Oważanego z Dubna.
 12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
 13. W niedzielę, 3 czerwca, nasza parafia będzie organizowała festyn parafialny. Dochód z tego festynu będzie przeznaczony na organizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży. Między innymi w ramach festynu będzie prowadzona loteria. Gdyby ktoś chciał włączyć się w przygotowanie loterii, to bardzo prosimy o składanie fantów. Można to czynić w biurze parafialnym lub w zakrystii. Serdecznie już wszystkim dziękujemy.
 14. W sobotę, 2 czerwca, odbędzie się spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Chętni, którzy chcieliby udać się na to spotkanie mogą zgłaszać się do Księży Wikariuszy.
 15. Polecamy prasę katolicką: jest nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym” oraz dwutygodnika „W Rodzinie”, a dla dzieci jest „Mały Pielgrzym”. W najnowszym numerze "Pielgrzyma" przeczytać można wzruszający wywiad z Danutą Ulidowicz, mamą zastępczą, która wychowała dziewiętnaścioro dzieci w Dziecięcej Wiosce S.O.S w Biłgoraju. "Nawrócony gangster" - to niezwykłe świadectwo australijskiego mistyka, Alana Carversa, który właśnie kończy wizytę w Polsce.