OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2023 roku

 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele liturgiczny czas adwentu i Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
  2. W czasie Adwentu nasze czuwanie niech wyraża się uczestnictwem we Mszach Świętych Roratnich, sprawowanych o świcie. Roraty codziennie o godz. 6.30. Ze względu na niską frekwencję dzieci na Mszach Świętych roratnich zapraszamy dzieci z lampionami od poniedziałku do piątku na Mszę Świętą adwentową o godz. 18.30 z rozważaniem dla dzieci. W tym roku razem ze św. Franciszkiem dzieci będą budowały Kościół. Zarówno Msze Święte roratnie jak i wieczorne Msze Święte adwentowe będziemy rozpoczynać procesjonalnym wejściem z lampionami. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  3. W okresie Adwentu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 7.00.
  4. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 zostaną złożone nowe uroczyste przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz odnowione już wcześniej przyjęte. Osoby podejmujące Duchową Adopcję niech przyniosą ze sobą świece. Deklaracje duchowej adopcji wyłożone są na stolikach w kościele.
  5. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze Święte będą o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 17.00 i 18.30. Wspólnota Żywego Różańca przeżywać będzie Godzinę Łaski. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 zostanie odmówiony Różaniec, a następnie do godz. 13.00 potrwa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Komunii Świętej i ich bliskich. Podczas Mszy Świętej zostaną dzieciom poświęcone medaliki.
  7. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP biuro parafialne będzie nieczynne.
  8. Podczas Adwentu uczestniczymy w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom przez nabywanie świec wigilijnych. Świece można nabyć w zakrystii w cenie 12 i 20 złotych.  Ofiary ze sprzedaży świec są przeznaczone dla biednych rodzin, sierot, bezdomnych i samotnych.
  9. W zakrystii lub w biurze parafialnym można odbierać opłatek na stół wigilijny.
  10. Polecamy prasę katolicką: Pielgrzyma i dwutygodnik W Rodzinie.