OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2021 roku

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele liturgiczny czas adwentu i Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. W nowym roku kontynuować będziemy zgłębianie istoty Sakramentu Eucharystii.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej wspólnocie czas rekolekcji adwentowych. Dzisiaj nauki rekolekcyjne głoszone są podczas wszystkich Mszy Świętych. W poniedziałek, wtorek i środę Msza Święta z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30, 8.00, 9.00 i 18.30. Dodatkowo w poniedziałek o godz. 17.00 Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców, a we wtorek o godz. 17.00 Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Wtorek będzie też dniem naszej spowiedzi świętej rekolekcyjnej. Spowiedź Święta od godz. 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.30. We wtorek i środę podczas Mszy Świętych będzie kolekta stanowiąca nasze podziękowanie Ojcu Rekolekcjoniście.
 3. Jutro o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 4. We wtorek o godz. 18.00 modlitwa różańcowa za zmarłych.
 5. W czasie Adwentu nasze czuwanie niech wyraża się uczestnictwem we Mszach Świętych Roratnich, sprawowanych o świcie. Roraty codziennie o godz. 6.30. Bardzo serdecznie zapraszamy na Roraty dzieci z lampionami. Przed Mszą  Świętą Roratnią dzieci gromadzą się na zewnątrz kościoła przed wejściem, następnie razem z kapłanem wszyscy wejdą do kościoła i rozpocznie się Msza Święta. Bardzo prosimy rodziców, aby razem z dziećmi przychodzili na Roraty.
 6. W okresie Adwentu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 7.00.
 7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Spowiedź Święta od godz. 17.00. O godz. 18.00 modlitwy o powołania do służby w kościele.
 8. Przeżywać będziemy też Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź Święta od godz. 16.00. O godz. 17.00 dodatkowa Msza Święta, a o godz. 18.00 nabożeństwo de Serca Pana Jezusa.
 9. W piątek o godz. 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta dla pielgrzymów Grupy Kociewie.
 10. Z inicjatywy wspólnot duszpasterskich działających przy parafiach naszego dekanatu, w piątek odbędzie się w naszym kościele nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów posługujących w dekanacie oraz o nowe powołania do służby w Kościele. Rozpocznie się ona Mszą Świętą o godz. 20.00 i zakończy się Mszą Świętą Roratnią w sobotę o godz. 6.30. Podczas Adoracji w piątek od godz. 21.00 do północy będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Serdecznie zapraszamy.
 11. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 12. W sobotę, 4 grudnia o godz. 11.00, w kościele św. Mateusza sprawowana będzie Msza Święta dla osób niesłyszących, następnie odbędzie się przedświąteczne spotkanie.
 13. Podczas Adwentu uczestniczymy w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom przez nabywanie świec wigilijnych. Świece można nabyć w zakrystii w cenie 8 i 15 złotych.  Ofiary ze sprzedaży świec są przeznaczone dla biednych rodzin, sierot, bezdomnych i samotnych.
 14. W zakrystii lub w biurze parafialnym można odbierać opłatek na stół wigilijny.
 15. Osoby planujące zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych" w Pelplinie w dniach 21-23 stycznia 2022 r. Udział w tym programie jest koniecznym elementem przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Szczegóły i zapisy na stronie  www.ewangelizacjapelplin.pl.
 16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: polecamy nowy numer Pielgrzyma, który poświęcony jest  „Synodalności Kościoła”. Kościół synodalny jest Kościołem uczestnictwa i współodpowiedzialności, dlatego – jak podkreśla autor – cały Lud Boży staje przed wyzwaniem, jakim jest zadanie uczestniczenia w synodzie. 
 17. We wtorek, wieczorna Msza Święta o godz. 18.30 sprawowana będzie w intencji zmarłych naszych parafian w miesiącu listopadzie. Polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu: + Feliks Aranowski, + Jan Kamiński, + Helena Przydrożny, + Józef Sufryd, + Danuta Kaiser, + Józef Paździerski, + Grażyna Haronek, + Grażyna Biernat, + Lidia Machajewska, + Gertruda Czaja, + Ryszard Wielgosz, + Jadwiga Koprowska, + Felicja Kellas, + Łukasz Deptuła, + Jarosław Wasiniewski, +  Kazimierz Nowak, + Zofia Landowska, + Irena Kotkiewicz.