OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19 września 2021 roku

 

  1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie ks. Wojciecha Ciesielskiego – misjonarza z Zambii. Dziękujemy mu za głoszone słowo Boże. A wszystkim dziękujemy za ofiary składane na rzecz Kościoła w Zambii.
  2. Dzisiaj Mszą Świętą o godz. 13.30 rozpocznie się spotkanie pątników tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i sympatyków grupy Kociewie.
  3. Dzisiaj o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kameralny na altówkę, klarnet i harfę. Usłyszymy m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Charlsa Gounoda i innych twórców. Serdecznie zapraszamy.
  4. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
  5. W sobotę o godz. 19.15 w naszym kościele w ramach projektu „Odkryj swoją drogę” odbędzie się spotkanie z panem Andrzejem Sową i jego żoną Ewą. Andrzej Sowa jest byłym narkomanem, dziś zajmuje się profilaktyką uzależnień wśród młodzieży. Przeżył swoiste nawrócenie i teraz daje świadectwo swego życia. Zapraszamy wszystkich na to spotkanie, a obowiązkowo młodzież, która rozpoczyna przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz tę, która przyjmie sakrament bierzmowania w październiku.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 82. rocznicę mordu w Lesie Szpęgawskim. Uroczystości w miejscu martyrologii rozpoczną się o godz. 13.15 okolicznościowym przedłożeniem historycznym i złożeniem kwiatów. Następnie o godz. 14.00 będzie uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Bezpłatny dojazd na miejsce uroczystości autobusami MZK z przystanku Starostwo przy ul. Kościuszki o godz. 12.00, 12.15, 12.30 i 12.45.
  7. W poniedziałek, 27 września, na Jasnej Górze będzie miała miejsce pielgrzymka młodzieży klas maturalnych z naszej diecezji. Zachęcamy młodzież maturalną do uczestnictwa w tej pielgrzymce.
  8. W biurze parafialnym można składać na wypominki za zmarłych jednorazowe, roczne i na Msze Święte zbiorowe.
  9. Zapraszamy chętne osoby, które chciałyby śpiewać w naszym chórze parafialnym. Próby chóru odbywają się we wtorki o godz. 19.00. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.
  10. Polecamy prasę katolicką: jest nowy numer dwutygodnika W Rodzinie. A w nowym Pielgrzymie mamy relację z Odpustu Narodzenia MB w Piasecznie i relację z beatyfikacji bł. Stefana Wyszyńskiego i bł. Elżbiety Róży Czackiej. Jest także artykuł poświęcony Archaniołom, którzy są posłańcami Boga.