OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 kwietnia 2018 roku

 

 1. Dzisiaj różaniec o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz wsparcia działalności hospicyjnej pod nazwą „Żonkil”. Jednocześnie też w naszym dekanacie organizujemy Akcję pod nazwą „KOCIEWIACY DLA HOSPICJUM”. Będą to obok żonkili z Caritas Diecezjalnej, cegiełki rozprowadzane przez Stowarzyszenie „Można inaczej”. Celem tej zbiórki jest pomoc chorym hospicyjnym z terenu powiatu starogardzkiego, w szczególności poprzez sfinansowanie rehabilitacji, zakupu urządzeń, leków, pomocy specjalistycznej oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
 3. Dzisiaj w naszej parafii odbędzie się X Wojciechowy Festiwal Pieśni Chóralnej. Rozpocznie się on o godz. 15.00. Połączone chóry zaśpiewają podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Festiwal ten włącza się w obchód dorocznego odpustu ku czci św. Wojciecha – patrona naszej parafii i naszego miasta. Serdecznie zapraszamy.
 4. Jutro  przypada liturgiczna uroczystość Świętego Wojciecha – Patrona Polski, naszej parafii i miasta Starogard Gdański. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Początek uroczystości z udziałem Władz Samorządowych Miasta, Powiatu i Gminy oraz Stowarzyszeń i Związków Kombatanckich o godz. 18.00 przy pomniku św. Wojciecha, a następnie Msza Święta w intencji naszej parafii i naszego miasta.
 5. W uroczystość Świętego Wojciecha Msze Święte będą o godz. 6.15, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30.
 6. Serdecznie dziękujemy osobom, które wczoraj poświęciły swój czas i zaangażowały się w prace związane ze sprzątaniem naszego kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy za ich ofiarność i życzliwość.
 7. We wtorek w liturgii wspominać będziemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
 8. We wtorek od godz. 17.30 w kaplicy Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona będzie przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
 9. Nasza parafia zaprasza na ciekawą formę katechizacji przedmałżeńskiej prowadzoną przez małżeństwa i księży. Tego typu przygotowanie do małżeństwa sprzyja lepszemu poznaniu osoby, którą się kocha i siebie samego. Katechizacja odbędzie się w salkach katechetycznych przez pięć kolejnych niedziel od 6 maja do 3 czerwca 2018 roku w godzinach od 18.00 do ok. 21.00. Liczba uczestników jest ograniczona. Termin zgłoszeń do 3 maja 2018 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w gablocie ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej.
 10. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Starogardzkie Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Starogard Gdański oraz Starogardzkie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na piknik rodzinny z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polską Niepodległości, który odbędzie się w dniu 3 maja br. w godz. od 13.00 do 17.00 na terenie Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Starogardzie Gd. przy ul. Mickiewicza.
 11. Dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego
  w Starogardzie Gdańskim ogłasza nabór kandydatów do szkoły na nowy rok szkolny 2018/2019. Nauka w szkole jest bezpłatna. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie na zewnątrz kościoła.
 12. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer Pielgrzyma, dla dzieci jest Mały Pielgrzym, polecamy także dwutygodnik W Rodzinie. W najnowszym numerze dwutygodnika "Pielgrzym" przeczyć można między innymi tekst ks. Krzysztofa Różańskiego zatytułowany "Czy to już kryzys"? Autor zastanawia się i analizuje spadek powołań kapłańskich  w Polsce. Dzieje się tak od lat 80-siemdziesiątych ubiegłego wieku po dzień dzisiejszy. W gazecie znaleźć można dużo więcej ciekawych propozycji między innymi historyczny tekst o Biskupie Wojciechu, który poniósł męczeńską śmierć z rąk pogańskich Prusów.