OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

16 września 2018 roku

 

  1. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Dziękujemy ks. Wojciechowi Niemczewskiemu – Dyrektorowi Wydziału Duszpasterskiego naszej Kurii, za głoszone Słowo Boże. W ramach Triduum dzisiaj o godz. 13.30 Msza Święta dla młodzieży i następnie spotkanie w kościele; jutro o 17.45 spotkanie z historią i Msza Święta z homilią ks. Krzysztofa Ławrukajtisa – koordynatora Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Gdańskiej; we wtorek natomiast Msza Święta ku czci św. Stanisława Kostki o godz. 18.30 i potem wieczór uwielbienia. Do uczestniczenia w Triduum zobowiązana jest młodzież klas VIII i III Gimnazjum, która już przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz młodzież klas VII rozpoczynająca swoje przygotowanie do bierzmowania.
  3. Różaniec dzisiaj o godz. 17.30.
  4. Jutro przypada 79. rocznica agresji wojsk sowieckich na Polskę. Zapraszamy na uroczystości związane z tą rocznicą, jutro na godz. 17.00, na cmentarzu przy ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.
  5. W piątek i sobotę młodzież z Parafialnego Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności w sklepach Biedronka przy ul. Paderewskiego oraz Zielonej. Jest to ogólnopolska akcja „Kromka dla sąsiada”. Zachęcamy do włączenia się w tę zbiórkę.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 79. rocznicę mordu w Lesie Szpęgawskim. Uroczystości w miejscu martyrologii rozpoczną się o godz. 13.15 okolicznościowym przedłożeniem historycznym i złożeniem kwiatów. Następnie o godz. 14.00 będzie uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Bezpłatny dojazd na miejsce uroczystości autobusami MZK z przystanku Starostwo przy ul. Kościuszki o godz. 12.00, 12.15, 12.30 i 12.45.
  7. W poniedziałek, 24 września, na Jasnej Górze będzie miała miejsce pielgrzymka młodzieży klas maturalnych z naszej diecezji. Zachęcamy młodzież maturalną do uczestnictwa w tej pielgrzymce.
  8. Polecamy prasę katolicką: jest Pielgrzym z minionej niedzieli, dla dzieci Mały Pielgrzym oraz nowy numer dwutygodnika W Rodzinie. W zakrystii można nabyć również specjalne wydanie Pielgrzyma w związku z 50-tą rocznicą Koronacji Figury matki Bożej Piaseckiej. Do tego wydania dołączona jest też płyta z pieśniami do Matki Bożej oraz śpiewnik.