OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lipca 2019 roku

 

  1. Dziękujemy serdecznie za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na inwestycje w naszym kościele. W najbliższym czasie oczekujemy już montażu nowych konfesjonałów.
  2. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
  3. Dzisiaj również dodatkowa Msza Święta o godz. 20.00.
  4. Są jeszcze dwa wolne miejsca na tę pielgrzymkę samolotową do Sanktuariów Francji. Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze parafialnym.
  5. Przewodnik starogardzkiej Pieszej Pielgrzymki zaprasza do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne i zapisy odbędą się w niedziele: 21 i 28  lipca o godz. 15.00 w naszych salkach parafialnych.
  6. 29 lipca ok. godz. 11.30 w naszej parafii zatrzymają się pątnicy wędrujący w ramach Pielgrzymki Gdańskiej na Jasną Górę. Zechciejmy ich ugościć. Bardzo prosimy, aby zgłaszały się osoby, które pragnęłyby zaprosić pielgrzymów na obiad. Bardzo prosimy o ten dar gościnności.
  7. Polecamy prasę katolicką: jest nowy numer Pielgrzyma, dla dzieci Mały Pielgrzym oraz nowy numer dwutygodnika „W Rodzinie”. W najnowszym numerze dwutygodnika "Pielgrzym" przeczytać można m.in. artykuł ks. Sławomira Kunki zatytułowany "Pod płaszczem Matki".  Dowiadujemy się w nim o historii, symbolice i znaczeniu Szkaplerza. "Areta ratuje świat" to z kolei rozmowa z jedną z najpopularniejszych, jeszcze do niedawna,  projektantek i blogerek modowych, Aretą Szpurą, która odniosła sukces przede wszystkim w HOLLYWOOD. Dziś, widząc jak przemysł tekstylny degraduje środowisko, stała się aktywistką i działaczką na rzecz ratowania naszej planety.