OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

19 sierpnia 2018 roku

 

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej Uroczystości Odpustowej ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz w Święcie Wojska Polskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tych uroczystości.
  2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 17.30.
  3. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 20.00.
  4. Nieustannie wezwani jesteśmy do podejmowania dzieł miłosierdzia. Zbliża się nowy rok szkolny. W naszej parafii jest wiele rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóżmy dzieciom z tych rodzin w przygotowaniu podręczników, zeszytów i innych przyborów szkolnych na nowy rok nauki. W związku z tym, można składać w biurze parafialnym i w zakrystii przybory szkolne lub ofiary do skarbony ustawionej w kościele, za które również zostaną zakupione przybory szkolne. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i pomoc.
  5. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozpoczął się właśnie drugi termin przyjmowania kandydatów na studia. Osoby zainteresowane są proszone o zgłoszenie się do 17 września na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać w biurze parafialnym, jak również znaleźć w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  6. Polecamy prasę katolicką: Pielgrzym oraz Mały Pielgrzym dla dzieci.