OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24 maja 2020 roku

 

 

 1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele liturgiczny obchód Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Dzisiaj różaniec i nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 3. W ciągu tygodnia nabożeństwo majowe wraz z modlitwami o Ducha Świętego o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.30 i następnie na spotkanie po Mszy Świętej zapraszamy rodziców dzieci, które w czerwcu mają przystąpić do I Komunii Świętej. Zachęcamy, aby przyjść na Mszę Świętą z dziećmi, aby już powoli zaczęły wracać do uczestniczenia we Mszy Świętej w kościele.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w salce katechetycznej spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 6. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej przypomina, że w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się Diecezjalne Forum Duszpasterskie „U źródła łaski”. Pierwszym pragnieniem było zorganizowanie spotkania, które miało zjednoczyć wiernych z różnych stron diecezji w Pelplinie. Obecna sytuacja sprawia, że wydarzenie nie może odbyć się w pełnym jego wymiarze, jednak pragnienie odnowy wiary w Jezusa Chrystusa dla całej naszej wspólnoty diecezjalnej jest aktualne. Dlatego Wydział Duszpasterski zaprasza na wspólną modlitwę za pośrednictwem Internetu w sobotę 30 maja o godzinie 18.00. Wydarzenie to będzie poprzedzone Nowenną do Ducha Świętego, w dniach 21-29 maja o godz. 20.30. Całość będzie transmitowana przez Internet (na stronie nacalyswiat.pl) oraz na antenie Diecezjalnego Radia Głos.
 7. W tym roku zmieni się charakter Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej parafialnej stronie internetowej.
 8. Polecamy prasę katolicką: jest Pielgrzym z minionej niedziela i dla dzieci Mały Pielgrzym.
 9. W przyszłą niedzielę wieczorna Msza Święta o godz. 18.00 sprawowana będzie za naszych zmarłych parafian w maju. Polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu zmarłych: + Genowefę Kamrowską, + Elżbietę Drężek, + Grażynę Raszeję, + Irenę Wachowiak,
  + Jana Jaeszke, + Jana Gornowicza, +Edmunda Stosika, + Kazimierza Kolasińskiego, + Zdzisława Białkowskiego, + Irenę Kowalczyk, + Romana Tydę, + Pawła Klamanna i + Janusza Gemskiego.