OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

4 czerwca 2023 roku

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas Komunii Św. Wielkanocnej.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Grzegorza Oważanego z parafii Dubno na Ukrainie. Dziękujemy serdecznie za składane przed kościołem ofiary na  rzecz pomocy parafii ks. Grzegorza.
 3. O godz. 17.30 różaniec z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.
 4. W ciągu tygodnia o godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Święte w porządku niedzielnym, z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.30.
 6. W tym roku Procesja Eucharystyczna wyruszy po Mszy Świętej o godz. 10.00 sprawowanej w kościele św. Mateusza. Procesja przejdzie następującymi ulicami: Rynkiem, ul. Chojnicką, ul. Krzywą, ul. Kościuszki, Al. Jana Pawła II i ul. Pomorską. Ołtarze będą: na Rynku przy budynku Banku Spółdzielczego, przy Urzędzie Starostwa, przy głównym wejściu do Galerii Neptun oraz przy pomniku św. Wojciecha. Nade wszystko pamiętajmy tego dnia o uwielbieniu Chrystusa Eucharystycznego przez uczestniczenie we Mszy Świętej. Pamiętajmy też o udekorowaniu naszych domów symbolami religijnymi i flagami.
 7. Do uczestniczenia w procesji Bożego Ciała zapraszamy szczególnie wspólnoty działające przy parafii, obowiązkowo dzieci komunijne w strojach liturgicznych, sztandary i chorągwie oraz młodzież niosącą feretrony. Dziewczynki pragnące sypać kwiatki przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy na spotkanie do kościoła w środę na godz. 17.30.
 8. Od piątku przez oktawę Bożego Ciała codziennie w łączności ze Mszą Świętą o godz. 18.30 będzie procesja Eucharystyczna.
 9. W piątek o godz. 6.00 wyjazd pielgrzymki do Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca.
 10. Ksiądz Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwca.
 11. W piątek biuro parafialne będzie nieczynne.
 12. W przyszłą niedzielę swoje święto przeżywać będzie Szwadron Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. O godz. 13.30 w naszym kościele będzie Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Po Mszy Świętej Szwoleżerowie zapraszają na festyn.
 13. Polecamy prasę katolicką: jest Pielgrzym  z minionej niedzieli i dwutygodnik W Rodzinie.