OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

15 lipca 2018 roku

 

 

  1. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
  2. Dzisiaj również dodatkowa Msza Święta o godz. 20.00.
  3. W związku z trwającymi w kościele pracami, w ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku Msze Święte sprawowane będą w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  4. Przewodnik starogardzkiej Pieszej Pielgrzymki zaprasza do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy każdego, kto chciałby przeżyć 14. wyjątkowych dni rekolekcji w drodze. Spotkanie organizacyjne i zapisy odbędą się w niedziele: 15, 22 i 29  lipca o godz. 15.00 w naszych salkach parafialnych.
  5. 29 lipca ok. godz. 11.30 w naszej parafii zatrzymają się pątnicy wędrujący w ramach Pielgrzymki Gdańskiej na Jasną Górę. Zechciejmy ich ugościć. Bardzo prosimy, aby zgłaszały się osoby, które pragnęłyby zaprosić pielgrzymów na obiad. Bardzo prosimy o ten dar gościnności.
  6. Polecamy prasę katolicką: jest nowy numer Pielgrzyma, dla dzieci Mały Pielgrzym oraz nowy numer dwutygodnika „W Rodzinie”. W najnowszym "Pielgrzymie" przeczytać można artykuł zatytułowany "Olbrzym, który strzeże kierowców”. Dotyczy on św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących.    Szczególnej uwadze polecamy artykuł zatytułowany "Pustka w oczach dziecka. Opisuje ono poważny problem społeczny, jakim są coraz częściej używane, zwłaszcza przez dzieci i młodzież, dopalacze. "Siostry nie są z Kosmosu" to z kolei rozmowa z autorką książki, która sportretowała kilkanaście wybranych, współczesnych zakonnic.