OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9 sierpnia 2020 roku

 

  1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 17.30.
  2. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 20.00.
  3. W czwartek przypada 13-ty dzień miesiąca. Na godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami.
  4. W piątek, w wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP, na godz. 19.15 zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni maryjnych i patriotycznych. Koncert poprowadzi pan Krzysztof Gornowicz. Serdecznie zapraszamy.
  5. W  sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – nasza uroczystość odpustowa i dzień patronalny Wojska Polskiego. Uroczysta Suma Odpustowa z udziałem Władz Samorządowych odprawiona zostanie o godz. 14.00. Uroczystości o charakterze wojskowym rozpoczną się o godz. 13.30  przy Pomniku Nauczania św. Jana Pawła II.
  6. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej zapraszamy do kościoła na godz. 17.15 na uroczyste Nieszpory.
  7. Podczas Mszy Świętych w uroczystość Wniebowzięcia NMP będzie obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów. 
  8. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej przed kościołem będzie odbywać się zbiórka do puszek na rzecz pomocy w leczeniu dziewiętnastomiesięcznego Olka z Czarnej Wody. Choruje on na rdzeniowy zanik mięśni. Koszt leczenia wynosi 9,5 mln złotych. Wczoraj na ten cel odbywał się festyn charytatywny w Parku Nowe Oblicze. Również i my włączmy się w tę pomoc.
  9. 5 września organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Kontakt z organizatorami tego wyjazdu jest pod numerem telefonu 501 735 711.
  10. Polecamy prasę katolicką jest nowy numer Pielgrzyma, a w nim m.in. rozmowa z Ojcem Leonem Knabitem z Tyńca o tym, jak odnaleźć szczęście.