OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

26 stycznia 2020 roku

 

  1. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek „Aniołki Najwyższego” w wykonaniu Zespołu Nieboskłonni z Tczewa. Aniołki Najwyższego to wyjątkowy koncert pełen wzruszeń jak i  humoru, prowadzący przez historię Bożego Narodzenia. Wychodzi naprzeciw tradycyjnym jasełkom, gdyż głos na ten temat zabiera sam anielski chór. Serdecznie zapraszamy na to wspólne kolędowanie.
  2. W środę, 29 stycznia,  w naszym mieście obchodzone będą uroczystości związane z 100. rocznicą powrotu Starogardu do Macierzy. Uroczystości rozpoczną się o godz.12.00 na Starogardzkim Rynku przed Ratuszem, a godz. 13.00 w kościele św. Mateusza będzie Msza Święta w intencji naszego miasta i jego mieszkańców.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Święto Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy  Świętych odbędzie się poświęcenie świec.
  4. W Święto Ofiarowania Pańskiego na Mszę Świętą na godz. 11.15 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców. Podczas tej Mszy Świętej zostaną poświęcone dzieciom świece.
  5. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku razem z naszym parafialnym zespołem „Przyjaciele”.
  6. W przyszłą sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ksiądz Piotr Pruski odwiedzi swoich chorych w sobotę, 8 lutego.
  7. Serdecznie zapraszamy na Parafialną Zabawę Karnawałową, która odbędzie się 22 lutego 2020 roku w Centrum wypoczynkowym TWARDY DÓŁ. Więcej informacji można uzyskać w biurze parafialnym.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: polecamy  nowy numer Pielgrzyma, a dla dzieci jest Mały Pielgrzym. Polecamy także nowy numer dwutygodnika W Rodzinie.
  9. Kolęda duszpasterska.
  10. W piątek  wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za wszystkich zmarłych Parafian w miesiącu styczniu. Polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu: + Jadwiga Wróbel, + Bogumiła Bunikowska, + Teresa Streng, + Janina Turzyńska, + Kryspina Potulska, + Albin Dunajski, + Irena Zagrodnik, + Ryszard Ebertowski, + Sławomir Bator, + Edwin Burczyk, + Robert Toczek, + Maria Przydrożna, + Józef Wielechowski, + Józef Jaszczyk, + Bogusława Szczepińska, + Wojciech Korynth, + Helena Czerwińska.