OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2022 roku

 

 1. Dzisiaj przypada obchód 83. rocznicy mordu w Lesie Szpęgawskim. Uroczystości w miejscu martyrologii rozpoczną się o godz. 13.15 okolicznościowym przedłożeniem historycznym i złożeniem kwiatów. Następnie uroczystej Mszy Świętej o godz. 14.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj. Bezpłatny dojazd na miejsce uroczystości autobusami MZK z przystanku Starostwo przy ul. Kościuszki o godz. 12.00, 12.15, 12.30 i 12.45.
 2. Dzisiaj w kaplicy od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 3. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
 4. Jutro na Jasnej Górze odbywa się pielgrzymka maturzystów naszej diecezji. Uczestniczy w niej również młodzież z naszej parafii.
 5. We wtorek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
 6. W środę na godz. 16.00 zapraszamy „Biedronki” na próbę śpiewu. Zapraszamy również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do dziecięcego chóru.
 7. W czwartek przypada liturgiczne święto Świętych Michała Archanioła, Rafała i Gabriela. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 zostanie poświęcona nowa figura św. Michała Archanioła.
 8. Rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: modlitwa różańcowa od soboty codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy też do odmawiania różańca w naszych domach.
 9. Już 8. raz w naszym dekanacie organizujemy Jerycho Różańcowe – całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i do życia konsekrowanego. W naszej parafii rozpocznie się ona w piątek, po Mszy Świętej o godz. 18.30 w kaplicy Adoracji. O godz. 21.00, 24.00, 3.00 i 6.00 odmówimy różaniec. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza wspólnoty działające przy parafii do trwania na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Od. godz. 22.00 do 24.00 adorować Pana Jezusa będzie Wspólnota Żywego Różańca, a od 24.00 do 4.00 Wspólnoty Neokatechumenalne.
 10. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 11. W sobotę, wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.30 rozpoczynamy nasze Misje Parafialne, które poprowadzi O. Dawid Kołodziejczyk. Na godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
 12. Niedziela, 2 października, będzie dniem odnowienia Przymierza Chrzcielnego. Bardzo prosimy, aby na Msze Święte przynieść ze sobą świece.
 13. W ramach Misji Świętych, w przyszłą niedzielę Mszę Świętą o godz. 13.30 sprawował będzie Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj. Będziemy modlić się o beatyfikację Sługi Bożego Ks. Henryka Antoniego Szumana w dniu 83. rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
 14. W biurze parafialnym można składać na wypominki za zmarłych jednorazowe, roczne i na Msze Święte zbiorowe.
 15. W piątek, 30 września, o godz. 18.30 Msza święta sprawowana będzie za zmarłych parafian w miesiącu wrześniu. Miłosierdziu Bożemu polecać będziemy: ++ Maria i Stanisław Landowscy, + Jadwiga Piotrzkowska, + Ewelina Olser, + Irena Delińska, + Waldemar Gwiazda, + Zdzisław Czyż, + Kazimierz Stankowski, + Janusz Jaśkowiak, + Czesława Kilich, + Arkadiusz Melka, + Halina Wirkus, + Edward Sabinasz, + Artur Biodrowski, + Henryk Kruszyński, + Jarosław Brzeziński, + Gertruda Laser, + Roman Puttkammer, + Paweł Peikowski, + Józef Plutowski.