OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 sierpnia 2017 roku

 

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej Uroczystości Odpustowej ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz w Święcie Wojska Polskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tych uroczystości.
  2. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy poszkodowanym w nawałnicach, które przeszły nad terenami naszej diecezji. Okażmy postawę miłosierdzia wobec wszystkich potrzebujących. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary.
  3. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 17.30.
  4. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 20.00.
  5. Z dniem dzisiejszym Ksiądz Biskup Diecezjalny posłał do pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Tomasza Dawida. Serdecznie witamy Księdza Wikariusza i życzymy mu wielu Bożych łask i opieki św. Wojciecha.
  6. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 10.00 będzie dodatkowa Msza Święta. Podczas Mszy Świętych odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
  7. Nieustannie wezwani jesteśmy do podejmowania dzieł miłosierdzia. Zbliża się nowy rok szkolny. W naszej parafii jest wiele rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóżmy dzieciom z tych rodzin w przygotowaniu podręczników, zeszytów i innych przyborów szkolnych na nowy rok nauki. W związku z tym, można składać w biurze parafialnym i w zakrystii przybory szkolne lub ofiary do skarbony ustawionej w kościele, za które również zostaną zakupione przybory szkolne. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i pomoc.
  8. Wakacje są  dla wielu młodych ludzi czasem podejmowania ważnych decyzji, dlatego też Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie przeprowadza II turę naboru dla wszystkich, którzy chcą służyć Bogu i ludziom w Chrystusowym kapłaństwie. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie                        się do 16 września na rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów.
  9. Caritas Diecezji Pelplińskiej informuje, iż osoby najuboższe, które w lutym składały wnioski o przystąpienie do Programu Pomocy Żywnościowej FEAD na najbliższe lata, proszone są o ponowne zgłoszenie się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej celem uzupełnienia niezbędnej dokumentacji.
  10. Polecamy prasę katolicką: Pielgrzym oraz Mały Pielgrzym dla dzieci.