OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23 kwietnia 2017 roku

 

  1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Uczmy się wyobraźni miłosierdzia w naszym codziennym życiu. Dzisiaj i w ciągu całego tygodnia do skarbonek w kościele możemy składać ofiary na cele dobroczynne.
  2. Dnia 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów, ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska, dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia przeprowadzana jest zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.
  3. Dzisiaj w naszej parafii odbędzie się IX Wojciechowy Festiwal Pieśni Chóralnej. Rozpocznie się on o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. Połączone chóry zaśpiewają podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Festiwal ten włącza się w obchód dorocznego odpustu ku czci św. Wojciecha – patrona naszej parafii i naszego miasta. Mszy Świętej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Serdecznie zapraszamy.
  4. Jutro  przypada liturgiczna uroczystość Świętego Wojciecha – Patrona Polski, naszej parafii i miasta Starogard Gdański. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Infułat Stanisław Grunt. Początek uroczystości z udziałem Władz Samorządowych Miasta, Powiatu i Gminy oraz Stowarzyszeń i Związków Kombatanckich o godz. 18.00 przy pomniku św. Wojciecha, a następnie Msza Święta w intencji naszej parafii i naszego miasta.
  5. We wtorek w liturgii wspominać będziemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
  6. W sobotę, 29-tego dnia miesiąca, po wieczornej Mszy Świętej modlitwy do Świętego Michała Archanioła.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną. Na godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła, podczas którego czytać będziemy List św. Pawła do Galatów.
  8. Dnia 1 maja o godz. 12.00 w kościele w Kokoszkowych zostanie odprawiona Msza Święta w intencji starogardzkiego rzemiosła.
  9. Polecamy prasę katolicką: dwutygodnik Pielgrzym oraz dla dzieci Mały Pielgrzym oraz dwutygodnik W Rodzinie. W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” przeczytać można między innymi tekst zatytułowany „Śpieszył się kochać ludzi”. Jest to rozmowa z Joanną Podsadecką, dziennikarką, współautorką książek pisanych wspólnie z ks. Janem Kaczkowskim i przyjaciółką niezwykłego kapłana. 28 marca minęła pierwsza rocznica jego śmierci. „W hołdzie zamordowanym” to reportaż z otwartego niedawno Muzeum II Wojny Światowej. Tematem numeru tego wydania jest tekst ks. Wojciecha Kardysia, zatytułowany „Zanurzeni w Słowie”. Kapłan w swoim artykule podaje kilka praktycznych wskazówek, w jaki sposób korzystać z Biblii, żeby pogłębić swoją relację z Bogiem. Od przyszłego wydania „Pielgrzyma” rusza konkurs, w którym główną nagrodą będzie pielgrzymka do Fatimy!