OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 maja 2017 roku

 

 1. Dziękujemy serdecznie za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Obecnie jest remontowane wejście do biura parafialnego raz poczekalnia przed biurem.
 2. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 16.00 będzie koncert pieśni fatimskich w wykonaniu kwartetu „Amoroso” oraz wspólne śpiewanie pieśni maryjnych. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dzisiaj różaniec i nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 4. Trwają nabożeństwa majowe. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci
  od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 i dorosłych na godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę i piątek odbywać się będą w kościele ćwiczenia dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. O godz. 15.00 będą ćwiczenia dla dzieci z małej Szkoły nr 4, a o godz. 16.00 dla dzieci z dużej Szkoły nr 4. Obecność dzieci jest obowiązkowa.
 6. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź święta dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej i ich bliskich.
 7. Przyszła niedziela w naszej wspólnocie jest to dzień Uroczystej I Komunii Świętej, do której przystąpią dzieci podczas Mszy Świętych o godz. 9.00 i 11.00. Dzieci gromadzą się przed kościołem 15 minut przed Mszą Świętą.
 8. Podczas Mszy Świętych o godz. 9.00 i 11.00 w przyszłą niedzielę miejsca w czterech rzędach głównych ławek zarezerwowane będą dla dzieci komunijnych i ich rodzin.
 9. W piątek o godz. 17.00 spowiedź święta dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. W niedzielę, 4 czerwca, nasza parafia będzie organizowała festyn parafialny. Dochód z tego festynu będzie przeznaczony na organizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży. Między innymi w ramach festynu będzie prowadzona loteria. Gdyby ktoś chciał włączyć się w przygotowanie loterii, to bardzo prosimy o składanie fantów. Można to czynić w biurze parafialnym lub w zakrystii. Serdecznie już wszystkim dziękujemy.
 11. W sobotę, 3 czerwca, odbędzie się spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Chętni, którzy chcieliby udać się na to spotkanie mogą zgłaszać się do Księży Wikariuszy.
 12. Centrum Psychologiczno – Pastoralne „Więź” zaprasza małżonków pragnących pogłębić swoją więź małżeńską na „Wieczory małżeńskie” Najbliższy wieczór małżeński w sobotę 20 maja w godz. od 17.00 do 19.00. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie.
 13. W przyszły poniedziałek, 22 maja, w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna Ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Program wizytacji jest następujący: godz. 10.00 – spotkanie ze wspólnotą Szkoły Podstawowej nr 4; godz. 11.15 – odwiedziny u osoby chorej; 11.45 – wizyta w ośrodku dziennego pobytu podopiecznych MOPS-u; godz. 12.15 – spotkanie z członkami rady duszpasterskiej i ekonomicznej; godz. 14.00 w kościele spotkanie z grupami duszpasterskimi działającymi w naszej parafii; godz. 16.00 – nabożeństwo majowe dla dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej; godz. 18.00 – uroczysta Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 14. Polecamy prasę katolicką: jest Pielgrzym, dla dzieci jest Mały Pielgrzym, polecamy też dwutygodnik „W Rodzinie”. W zakrystii można nabyć grę edukacyjną dla dzieci „Sakramenty Święte w puzzlach” autorstwa ks. Wojciecha Głogowskiego. Cały komplet składa się z trzech części pozwalających lepiej zrozumieć istotę sakramentów świętych. Cena kompletu to 100 złotych. Może to być piękny prezent dla dziecka z okazji Dnia I Komunii Świętej.