OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

5 kwietnia 2020 roku

 

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Podczas Mszy Świętych błogosławimy gałązki palmowe. Tą niedzielą wkraczamy w obchód Wielkiego Tygodnia.
 2. Przypominamy,  że nadal obowiązuje zarządzenie ograniczające liczbę wiernych podczas Liturgii w kościele do 5-ciu osób. Musi to być bardzo rygorystycznie przestrzegane. W pierwszej kolejności więc do kościoła będą wchodziły osoby, które mają intencję Mszy Świętej. Po wejściu 5-ciu osób drzwi kościoła będą zamykane. Bardzo prosimy o zrozumienie powagi sytuacji, w której się znajdujemy.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy składają ofiary przeznaczone na utrzymanie naszej parafii. Parafia funkcjonuje dzięki ofiarom Wiernych, składanych zwłaszcza podczas niedzielnych i świątecznych Mszy Świętych. W tym trudnym czasie szczególnie dziękujemy za zrozumienie i troskę o dobra naszej Wspólnoty. Dziękujemy za ofiary składane osobiście, jak również za te przekazywane na rachunek bankowy naszej parafii.
 5. Jutro, w poniedziałek, o godz. 12.30 wydawane będą paczki żywnościowe osobom, które nie odebrały ich w sobotę.
 6. Święte Triduum Paschalne nie jest przygotowaniem do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego w Niedzielę Wielkanocną, lecz jest już świętowaniem jednego i niepodzielnego misterium Chrystusa: męki, śmierci i zmartwychwstania.
 7. WIELKI CZWARTEK. Ten dzień jest pamiątką ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W związku z obecną sytuacją, Ksiądz Biskup Diecezjalny udzielił zezwolenia na celebrowanie tego dnia dodatkowych Mszy Świętych. W naszym kościele Msze Święte będą o godz. 10.00, 16.00 i o godz. 18.00 uroczysta MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ .
 8. WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ. Tego dnia obowiązuje nas zachowanie ścisłego postu. O godz. 7.00 w kościele LITURGIA GODZIN i następnie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Grobu Pańskiego w kaplicy Adoracji i następnie adoracja do godz. 22.00. O godz. 20.30 będzie różaniec w intencji oddalenia epidemii, a o godz. 21.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 9. WIELKA SOBOTA.  W  Wielką Sobotę zachęca się wiernych do zachowania postu. O godz. 7.00 LITURGIA GODZIN. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Grobu Pańskiego potrwa do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej o godz. 21.00. O godz. 20.00 będzie różaniec w intencji ustania epidemii.  W związku z obecną sytuacją w Wielką Sobotę nie odbędzie się poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Zachęca się, aby w gronie rodziny w naszych domach przed śniadaniem wielkanocnym pobłogosławić pokarmy. Tekst modlitwy przed posiłkiem wielkanocnym znajdują się na naszej parafialnej stronie internetowej.
 10. WIGILIA PASCHALNA  W WIELKĄ NOC rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 21.00. Jest to Msza Święta najbardziej uroczysta w całym roku kościelnym i ona jest Rezurekcją! Na zakończenie Mszy Świętej kapłan z Najświętszym Sakramentem wyjdzie na plac przed kościołem i zostanie udzielone Błogosławieństwo całej Wspólnocie Parafialnej. Podczas tego błogosławieństwa będą biły dzwony kościelne, by był to dla nas znak, że Zmartwychwstały Pan błogosławi całej naszej Rodzinie Parafialnej.
 11. W liturgii Triduum Paschalnego będzie mogło także uczestniczyć tylko 5 osób!!!
 12. W I Święto Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.15.
 13. SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA w Wielkim Tygodniu i w czasie Triduum Paschalnego sprawować będziemy w salkach katechetycznych. W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę Spowiedź Święta będzie w godzinach od 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.00. W Wielki Czwartek w godzinach od 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.00. W Wielki Piątek od 8.00 do 10.00, od 15.00 do 16.45 i od 20.00 do 22.00. W Wielką Sobotę od 8.00 do 10.00 i od 15.00 do 17.00.