OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7 października 2018 roku

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 w salce katechetycznej spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 2. Nabożeństwo różańcowe  dzisiaj o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, na godz. 17.00 zapraszamy na Mszę Świętą dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców. Podczas Mszy Świętej zostaną dzieciom pobłogosławione różańce.
 4. W piątek, 19 października, przypada 34-ta rocznica męczeńskiej śmierci bł. Jerzego Popiełuszki. Na godz. 18.30 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny.
 5. W sobotę przypada  13-ty dzień miesiąca – dzień fatimski. Podobnie jak w ubiegłym roku centralne parafie naszego miasta: parafia św. Mateusza, św. Katarzyny i św. Wojciecha  pragną wspólnie uwielbić Pana Boga oddając cześć Matce Bożej w znaku Fatimskiej Figury. Zapraszamy więc na wspólne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Świętą  celebrowaną o godz. 17.30 w kościele św. Katarzyny. Następnie wyruszymy w procesji różańcowej, niosąc figurę Matki Bożej Fatimskiej, do naszego kościoła, gdzie nastąpi zakończenie procesji. Zapraszamy wszystkich naszych wiernych do wspólnej modlitwy i prosimy zabrać ze sobą świece.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy  Dzień Papieski pod hasłem: “Promieniowanie Ojcostwa”.   Przy kościele odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia fundującej stypendia naukowe dla młodzieży z trudnych środowisk.
 7. W przyszłą niedzielę będzie kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów montażu nagłośnienia w naszym kościele.
 8. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: modlitwa różańcowa codziennie o godz. 18.00; dla dzieci od poniedziałku do piątku o  godz. 17.00.
 9. Z okazji Dnia Dziecka Utraconego zapraszamy na Mszę świętą dla rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku czy innych okoliczności. Będzie ona sprawowana w środę, 24 października, o godz. 19.30 w naszym kościele.
 10. Wypominki za zmarłych jednorazowe, roczne i na Msze Święte zbiorowe można składać w biurze parafialnym.
 11. Prezydent naszego Miasta serdecznie zaprasza na koncert Ireny Santor „Punkt widzenia”, który odbędzie się z okazji itwarcia Dziennego Domu Senior +, 14 października o godz. 17.00 w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Pielgrzyma, dla dzieci jest Mały Pielgrzym. Jest także nowy numer dwutygodnika W Rodzinie. W najnowszym numerze dwutygodnika "Pielgrzym" przeczytać można m.in. artykuł ks. Sławomira Kunki zatytułowany "W promieniach Bożego Ojcostwa". Tekst nawiązuje do przypadającej właśnie, 40-ej rocznicy, pontyfikatu Jana Pawła II.  "Szturm do nieba" to z kolei tekst, który przybliża istotę nowenny pompejańskiej, modlitwa  przeżywa obecnie w Polsce swój renesans.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14 października 2018 roku

 

 1. Dzisiaj różaniec o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj obchodzimy  Dzień Papieski pod hasłem: “Promieniowanie Ojcostwa”.   Przy kościele odbywa się zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia fundującej stypendia naukowe dla młodzieży z trudnych środowisk.
 3. W związku z przeżywanym Dniem Papieskim zapraszamy dzisiaj wieczorem na godz. 20.00 na Apel Papieski.
 4. Dziękujemy też za ofiary składane dzisiaj na pokrycie kosztów montażu nagłośnienia w naszym kościele.
 5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: modlitwa różańcowa codziennie o godz. 18.00; dla dzieci od poniedziałku do piątku o  godz. 17.00.
 6. Z okazji Dnia Dziecka Utraconego zapraszamy na Mszę świętą dla rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku czy innych okoliczności. Będzie ona sprawowana w środę, 24 października, o godz. 19.30 w naszym kościele.
 7. W związku z przypadającą w tym tygodniu 39-tą rocznicą męczeńskiej śmierci bł. Jerzego Popiełuszki zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w piątek na godz. 18.30.
 8. Wypominki za zmarłych jednorazowe, roczne i na Msze Święte zbiorowe można składać w biurze parafialnym. Na stolikach w kościele wyłożone są kartki na wypominki.
 9. Polecamy prasę katolicką: jest Pielgrzym, dla dzieci Mały Pielgrzym oraz nowy numer dwutygodnika W Rodzinie.