OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

8 grudnia 2019 roku

 

 1. Dziękujemy serdecznie za dzisiejsze ofiary, które przeznaczone są na inwestycje w naszym kościele.
 2. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Również serdecznie dziękujemy za te ofiary.
 3. Dzisiaj o godz. 16.00 dodatkowa Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców. Podczas Mszy Świętej zostaną dzieciom poświęcone medaliki.
 4. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
 5. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej wspólnocie czas rekolekcji adwentowych. Dzisiaj nauki rekolekcyjne głoszone są podczas wszystkich Mszy Świętych. W poniedziałek, wtorek i środę o 6.30 Msza Święta Roratnia. Msza Święta z nauką dla dorosłych w te dni o godz. 8.00, 10.00 i 18.30. Dodatkowo w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej nauka stanowa dla rodziców (obowiązkowo dla rodziców przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania), a w środę o godz. 17.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Wtorek będzie też dniem naszej spowiedzi świętej rekolekcyjnej. Spowiedź Święta od godz. 8.00 do 10.00 i od 17.00 do 18.30. We wtorek i środę podczas Mszy Świętych będzie kolekta stanowiąca nasze podziękowanie Ojcu Rekolekcjoniście.
 6. W piątek przypadają obchody 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Rozpoczną się one o godz. 17.20 przy Muzeum Ziemi Kociewskiej, a następnie o godz. 18.00 w kościele św. Mateusza zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar stanu wojennego.
 7. W piątek przypada 13-ty dzień miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej będzie nabożeństwo fatimskie.
 8. W czwartek o godz. 10.00 będzie Msza Święta i spotkanie opłatkowe Związku Solidarności Polskich Kombatantów.
 9. W sobotę o godz. 11.00 będzie Msza Święta i spotkanie opłatkowe Rady Kombatantów, Osób Represjonowanych oraz Żołnierzy Wojska Polskiego.
 10. W przyszłą niedzielę w kościele św. Mateusza o godz. 14.00 spowiedź święta i Msza Święta dla osób niedosłyszących.
 11. Podczas Adwentu uczestniczymy w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom przez nabywanie świec wigilijnych. Świece można nabyć w zakrystii lub przed kościołem. Można też nabyć Małego Pielgrzyma dla dzieci, w którym jest dodatek w postaci adwentowych puzzli.
 12. Zapraszamy Pielgrzymów Grupy Kociewie w niedzielę 22 grudnia na Mszę Świętą o godz. 13.30 i następnie na spotkanie opłatkowe.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: polecamy Pielgrzyma z minionej niedzieli. Jest także nowy numer dwutygodnika W Rodzinie.