W 19. wydaniu „Pielgrzyma” m.in.:

✅TEMAT NUMERU: „Szedłem kiedyś inną drogą” – ks. Wojciech Kardyś
(Zacytowane w tytule słowa współczesnej piosenki religijnej idealnie pasują do życia św. Mateusza, który zanim został apostołem i ewangelistą, żył z dala od Boga, oddając się nieuczciwej profesji celnika. Przypadające 21 września święto tego wyjątkowego ucznia Pana jest okazją, aby przyjrzeć się jego ciekawej drodze życia)

✅TEMAT DO ROZMOWY: „Patrzeć na świat oczami dziecka” – WYWIAD
(„W mojej książce bawię się dziecięcą wyobraźnią, puszczam również oko do dorosłego czytelnika, przypominając mu o tym, że każdy z nas ma w sobie nieokiełznanego, żądnego przygód i magii dzieciaka. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic i stanowi moją główną inspirację do tworzenia. Ta książka jest hołdem dla piękna dziecięcych umysłów” – mówi o swojej najnowszej książce „Kiedy urosnę”, wydanej nakładem wydawnictwa Bernardinum, ilustratorka Maria Dek-Lewandowska. W rozmowie z Mają Sitkiewicz opowiada o swoich ulubionych kolorach, zachwycaniu się światem przyrody i dziecięcej frajdzie.)

✅DUCHOWOŚĆ: „Różańcowe dziedzictwo ojca Pio” – ks. Rafał Barciński
(23 września przypada liturgiczne wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny. Tego dnia 1968 roku w San Giovanni Rotondo zmarł Francesco Forgione, znany wszystkim jako o. Pio. Z czego był znany? Jedni powiedzą, że z cudów, które działy się w jego życiu i za jego wstawiennictwem, inni – że ze świątobliwego, prostego życia, jeszcze inni, że z doskonałej realizacji charyzmatu św. Franciszka z Asyżu.)

✅Poza tym jak zwykle w „Pielgrzymie” do przeczytania wiele ciekawych felietonów i ciekawostek.

Życzymy dobrej lektury