Dzielono się opłatkiem, na stole gościły świąteczne potrawy, śpiewano wspólnie kolędy, był też – oczywiście - Św. Mikołaj. Tak wyglądało opłatkowe spotkanie w świetlicy wiejskiej w Obozinie, zorganizowane przez starogardzki Związek Solidarności Polskich Kombatantów i Osób Represjonowanych im. Ks. Henryka Szumana.
Wszystkich powitali prezes Związku Waldemar Gancarewicz oraz sołtys Obozina Grzegorz Miszewski, który jest członkiem Związku. Najserdeczniejsze życzenia świąteczne przekazał kombatantom burmistrz Skarszew Jacek Pauli, również ciepłe słowa skierował do obecnych w świetlicy proboszcz parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim ks. dziekan Janusz Lipski, który przed spotkaniem odprawił Mszę Świętą w Obozinie. Był także ks. Rafał Zientara – proboszcz Parafii pw. św. Jana Nepomucena w Godziszewie.
W trakcie spotkania kombatantom wręczono paczki przygotowane przez Fundację Projekt 22 – jest to świąteczne wsparcie dla kombatantów i osób represjonowanych w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej NASI BOHATEROWIE - PAMIĘTAMY!
Warto zaznaczyć, że o pyszne dania wigilijne zadbały panie z KGW Obozin, jak również mieszkańcy Obozina, którzy włączyli się aktywnie w organizacje spotkania, a w rolę Św. Mikołaja wcielił się doświadczony na tym polu Jan Radzewicz.