Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca. W tę uroczystość Msze Święte w naszym kościele sprawujemy o godz. 6.15, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. W kościele na stolikach wyłożone są deklaracje dla osób pragnących podjąć duchową adopcję.Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w środę podczas Mszy Świętej o godz. 18:30. Osoby pragnące podjąć te zobowiązania przynoszą ze sobą świece.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną wychodzimy naprzeciw wiernym. Osoby, które chcą włączyć się w dzieło duchowej adopcji mogą to uczynić poprzez wypełnienie poniższego formularza on-line. Takie „prywatne” przyrzeczenie składamy wówczas, gdy nie ma warunków do uroczystego złożenia go w kościele z pełnym ceremoniałem. Sytuacje te są usprawiedliwiane.

>>>kliknij<<<